افزایش 11 درصدی مرگ و میرهای تصادفی در پنج ماهه نخست امسال ؛ استان فارس همچنان در صدر فهرست تصادفات مرگبار قرار دارد

[ad_1]

هیچ امیدی برای کاهش وضعیت اسفناک جاده ها در کشور وجود ندارد و تعداد کشته شدگان بر اثر حوادث رانندگی دوباره افزایش یافته است.

افزایش 11 درصدی مرگ و میرهای تصادفی در پنج ماهه نخست امسال ؛ استان فارس همچنان در صدر فهرست تصادفات فوتی قرار دارد [به روز رسانی] – اکتبر 1400

به گفته اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی ، تعداد مرگ و میر ناشی از حوادث رانندگی در پنج ماهه نخست امسال 11 درصد افزایش یافته است. در این مدت 7032 نفر در تصادفات رانندگی جان خود را از دست دادند که 11.1 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته که تعداد کشته ها 6333 نفر بود افزایش یافته است.

مجموع کشته شدگان 5642 مرد و 1390 زن بود. در این مدت 553 تصادف در استان فارس ، 471 مورد با خراسان رضوی و 469 مورد در تهران با بیشترین و 56 مورد با استان های ایلام ، کهگیلویه و بویراحمد 90 و کمترین آن با 98 فوت در کم رخ داده است.

در پنج ماه نخست امسال ، 127 هزار و 940 نفر (94 هزار و 300 مرد و 33 هزار و 937 زن) در تصادفات رانندگی مجروح شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 9 درصد افزایش داشته است.

افزایش مرگ و میر ناشی از حوادث رانندگی در کشور ؛ استان فارس از نظر تصادفات فوتی در صدر فهرست قرار دارد [به روز رسانی] – اردیبهشت

به گفته این سازمان ، تعداد مرگ و میر ناشی از حوادث در یک سال گذشته 1.2 درصد افزایش یافته است و روزانه 47 نفر بر اثر تصادف جان خود را از دست می دهند. به گفته این نماینده مجلس ، قاچاق انسان نقش مهمی در تصادفات رانندگی دارد و وزارت کشور و پلیس نباید از این موضوع غافل شوند.

سالانه 800000 تصادف در ایران رخ می دهد که از نظر تعداد کشنده ترین تصادفات جاده ای در جهان رتبه اول را دارد.

در دهه گذشته تعداد مرگ و میرهای ناشی از حوادث رانندگی دوباره کاهش یافته و زنگ خطر مرگ و تصادف به صدا در آمده است. در سال 1397 ، بر اساس آخرین آمار سازمان پزشکی قانونی ، 17183 نفر در تصادفات رانندگی جان باختند که نسبت به سال قبل 1.2 درصد افزایش نشان می دهد.

بر اساس این آمارها ، سال گذشته روزانه 47 نفر در هر ساعت 47 نفر در تصادفات جان خود را از دست می دادند. البته ، همانطور که بسیاری از مردم و روزنامه نگاران به خاطر دارند ، اوایل سال 1997 با خبرهای خوب و وعده هایی مبنی بر کاهش تعداد تصادفات ناشی از تصادفات همراه بود ، به طوری که تعداد تصادفات در ماه آوریل 12.80 درصد کاهش یافت ، اما این کاهش 2.19 به میزان قابل توجهی افزایش یافت. درصد در فوریه و تعداد کشته شدگان در سال 1997 بیشتر از سال 1996 بود.

در سال 1996 ، 16،201 نفر در تصادفات رانندگی کشته شدند که البته نسبت به سال 1995 ، 7.1 درصد افزایش داشته است. این نشان می دهد که تعداد مرگ و میر حوادث رانندگی در چند سال گذشته افزایش یافته و زندگی ایرانیان به یک فاجعه تبدیل شده است. بر اساس آمار ، حوادث رانندگی سومین علت مرگ و میر در بین ایرانیان پس از سکته قلبی و مغزی است.

مردان 78 درصد از مرگ و میر حوادث رانندگی در کشور را تشکیل می دهند

طبق آمار پزشکی قانونی از سراسر کشور ، سپتامبر 1997 یک ماه خونین دیگر بود و 1863 نفر در تصادفات جان خود را از دست دادند. همچنین بیشترین تلفات مربوط به مسیرهای برون شهری با 64.2 درصد بوده است. به عبارت دیگر ، در سال 1997 ، 11،029 نفر در مناطق حومه فوت کردند که 2.6 درصد نسبت به سال 1996 افزایش یافته است.

همچنین سال گذشته استان فارس با 1357 نفر ، تهران با 1319 نفر و اصفهان با 1127 نفر بیشترین فوت و استان ایلام با 147 نفر ، استان کهگیلویه و بویراحمد با 186 نفر و اردبیل با 231 نفر کمترین آمار مرگ و میر را داشته اند. در تصادفات رانندگی.

آمارهای پزشکی قانونی از سال 1997 نشان می دهد که بیش از 78 درصد مرگ و میرها ناشی از تصادفات رانندگی مردان بوده و رانندگان بیشترین تصادفات رانندگی را متحمل شده اند. حدود 50 درصد از مرگ و میرهای مورد استفاده وسیله نقلیه بوده و صدمات به سر علت اصلی مرگ 45 درصد از افرادی است که در تصادف جان باختند.

خسارات ناشی از این حادثه بسیار زیاد است. در هر حادثه یا حادثه ای ، علاوه بر صدمات روحی ، ضررهای مالی مانند هزینه بیمارستان ، هزینه دفن و دیه و در مورد خودرو ، هزینه اتمام ، رنگ آمیزی و تعمیر به راننده یا خانواده وی تحمیل می شود.

تصادف هنگام رانندگی

عامل انسانی شجاعت است / پراید یک ماشین جاده ای نیست

بیشتر تصادفات رانندگی ناشی از سهل انگاری و بی احتیاطی راننده است که خسارات جبران ناپذیری را در پی دارد.

گردش به چپ و راست رفتن باعث ایجاد تعداد زیادی تصادف می شود. و رانندگان این نوع خودروها ، صرف نظر از اینکه خودرو می تواند از راست و چپ بیاید ، فرمان را همزمان روشن می کنند بدون اینکه چراغ راهنمایی را روشن کنند.

سید هادی بهادری ، عضو کمیسیون عمران مجلس در پاسخ به آخرین آمار کشته شدگان تصادفات رانندگی گفت: متأسفانه تعداد مرگ و میر ناشی از حوادث نیز در سال گذشته افزایش یافته است و باید راه حلی برای آن یافت. البته نباید فراموش کرد که علاوه بر اجزای خودرو و جاده ، عوامل انسانی نیز نقش مهمی در تصادفات دارند ، زیرا راننده ای که با آگاهی از وضعیت خودرو و شرایط جاده و همچنین نحوه رانندگی پشت فرمان می نشیند. با کنترل سرعت و هوشیاری در عین حال ، خودرویی مانند پراید یک ماشین جاده ای نیست و مردم نباید سریعتر از 100 در جاده رانندگی کنند. »

[ad_2]


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم