السالوادور اولین شهر بیت کوین جهان را با بودجه یک میلیارد دلاری می سازد


رئیس جمهور السالوادور اعلام کرد که این کشور اولین شهر بیت کوین جهان را با 1 میلیارد دلار بدهی از طریق اوراق قرضه خواهد ساخت. شرکت های بزرگی مانند BitFinex و Blockstream قصد دارند این شهر را بسازند.

نجیب ابو کویلا، رئیس جمهور السالوادور این طرح را در اولین کنفرانس هفته بیت کوین اعلام کرد. این رویداد با هدف بزرگداشت پذیرش عمومی بیت کوین در السالوادور و افزایش مشارکت شهروندان در بازار ارزهای دیجیتال برگزار شد. ابوکیله درباره این شهر گفت: «ما در شهر بیت کوین آموزش فنی و دیجیتال خواهیم داشت. کل شهر با انرژی زمین گرمایی تامین می شود و حمل و نقل عمومی کارآمد و قابل اعتماد خواهد بود.

به گفته پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری Bitfinex، این صرافی به راه اندازی یک پلت فرم اوراق بهادار برای نگهداری اوراق قرضه بیت کوین کمک می کند. “[این پلتفرم] در آینده، خانه بسیاری از دارایی های دیجیتال داخلی و خارجی خواهد بود که قوانین جدیدی را برای دارایی های دیجیتال در این کشور ایجاد خواهد کرد. السالوادور، BitFinx و Blackstream با هم در حال ساختن تاریخ هستند.

ابوقله انتظار دارد شهر بیت کوین مانند یک شهر معمولی با مناطق مسکونی، مراکز خرید، رستوران ها و غیره باشد، اما همه چیز حول محور بیت کوین طراحی خواهد شد. ساکنان شهر فقط باید مالیات بر ارزش افزوده بپردازند و این درآمد صرف اوراق قرضه دولتی، توسعه زیرساخت های عمومی و نگهداری شهر می شود.

سامسون مائو، افسر ارشد امنیت Blockstream در کنفرانسی درباره اوراق قرضه 1 میلیارد بیت کوین گفت: بیت کوین نهنگ های زیادی دارد. بنابراین هیچ مشکلی برای تامین 1 میلیارد دلار اوراق بهادار وجود نخواهد داشت.

مائو گفت که اوراق قرضه بیت کوین 500 میلیون دلاری به مدت پنج سال از جریان اصلی خارج خواهد شد. وی توضیح داد که اگر چنین برنامه هایی توسط کشورهای دیگر اجرا شود، نیمی از 21 میلیون بیت کوین موجود در بازار از چرخه نقدینگی خارج می شود.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم