امداد به شهرها و شهرهای اوکراینی می رسد که از کنترل روسیه بازپس گرفته شده اند

بیش از 73000 نفر در قلمرو خارکف کمک غذایی دریافت کردند که تقریباً نیمی از جمعیت مناطق بازسازی شده است.

به گفته دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد (OCHA)، روستاها و شهرک‌هایی در سراسر این استان که به کنترل دولت اوکراین بازگشته‌اند، حتی قادر به تامین نیازهای اولیه خود نیستند.

ینس لرکه، سخنگوی دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل گفت: ما پس از چندین ماه درگیری شدید به این مناطق رسیدیم. اعتقاد بر این است که حدود 140000 نفر در شهرها، روستاها و آبادی‌ها در مناطقی که کنترل تغییر کرده است، باقی می‌مانند، اما دسترسی بسیار محدودی به غذا، آب، گاز، برق و خدمات پزشکی دارند.

تخلیه ایزیزیوم

آقای لارک ادامه داد: در شهر ایزوم، هنوز بین 8000 تا 9000 نفر وجود دارند که برای زنده ماندن “کاملاً” به کمک های بشردوستانه وابسته هستند.

سخنگوی دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل (OCHA) توضیح داد که بازارها و مغازه ها تخریب یا بسته شده اند و خانواده ها “در میدان اصلی شهر جمع شده اند” تا اموال و لوازم خود را برای رفع نیازهای اولیه خود مبادله کنند.

درگیری “تکرار” در کوبیانسک

در شمال و در حومه قلمرو لوهانسک، امروز کوبیانسک خانه 4000 نفر است، در حالی که جمعیت قبل از جنگ 28000 نفر بود.

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل گزارش داد که «خصومت‌ها و جنگ‌ها هنوز در آنجا مکرر است» و افزود که کاروان‌های کمک‌رسانی غذا، آب، اقلام اولیه خانگی، دارو و خدمات بهداشتی را به ایزیوم و کوبیانسک رسانده‌اند که گروه‌های داوطلب نیز پاسخ داده‌اند. .

علاوه بر کمک های غذایی، OCHA توزیع 12000 کیت بهداشتی، ست آشپزخانه، لامپ آفتابی و پتو را برای 15000 نفر هماهنگ کرده است.

شورای حقوق بشر بازپرس ارشد حقوق بشر در روسیه را منصوب کرد

همچنین روز جمعه، شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد به انتصاب یک بازرس برجسته حقوق بشر در مورد روسیه در روز جمعه رای داد، اگرچه این رای به اتفاق آرا نبود.

به دلیل نگرانی در مورد سرکوب سیستماتیک مدافعان حقوق و روزنامه نگاران در روسیه، بسیاری از کشورهایی که از تعیین یک گزارشگر ویژه حمایت کردند، تهاجم روسیه به اوکراین را محکوم کردند.

در پاسخ، روسیه نتیجه رای گیری – 17 موافق، 6 مخالف و 24 ممتنع – را رد کرد و آن را به عنوان یک ژست سیاسی که تلاشی برای مجازات کشور به دلیل پیگیری یک دستور کار مستقل بود، رد کرد.

Makayla Massey

کاشف برنده جایزه کل معتاد زامبی. متعصب فرهنگ پاپ بی عذرخواهی. تواهولیک.

تماس با ما