“امروز، شما می توانید طوری راه بروید که انگار صاحب مکان هستید”

گرین بی، وس. ماه‌ها قبل از شروع فصل تیم، نوع خاصی از هواداران پکرز را در طلوع آفتاب به پشت در بیرون از لامبو می‌برد. اما تام روزوم یک طرفدار معمولی نیست: او یکی از سهامداران Packers است که ماه گذشته خود را برای جلسه سالانه سهامداران تیم آماده می کرد، مراسمی منحصر به فرد برای تنها تیم عمومی NFL.

پس از Bloody Marys با خانواده و دوستان، Rozum به بیش از 8000 شرکت کننده دیگر تیم در یک روز هفته در استادیوم پیوست تا صحبت های رئیس، مدیر کل و اعضای هیئت مدیره Packers را در مورد وضعیت فرنچایز افسانه ای بشنود.

روزم که در نزدیکی استادیوم زندگی می‌کند و روزانه دور ورزشگاه می‌چرخد تا به دمای 10000 درجه برسد، گفت: «ما می‌توانیم ببینیم پول‌هایمان به کجا می‌رود. «امروز، می‌توانید طوری راه بروید که انگار صاحب مکان هستید».

سهام روزوم و 539000 سهامدار دیگر تیم، سود سهام پرداخت نمی‌کنند و غیرقابل معامله هستند. تنها مزایای آن‌ها فرصتی برای خرید سهمیه سهامداران و شرکت در این جلسه سالانه دو ساعته است که تلاقی بین تلاش تیمی، تشویق و شوخی داخلی است.

اگرچه تا حد زیادی بی ارزش است، اما این سهام به هواداران این امکان را می دهد که رویای داشتن صدایی در تیمی که در لیگی تحت سلطه مالکان تیم های میلیاردر بازی می کند، داشته باشند. بسیاری از طرفداران در جلسه، Packers را نه به‌عنوان تیم آمریکا، آن‌طور که کابوی‌های دالاس خود را پر زرق و برق می‌خوانند، نگاه کردند، بلکه به‌عنوان تیم آمریکاییانا، امتیازی که به گذشته برمی‌گردد، زمانی که بسیاری از تیم‌های NFL در شهرهای کوچک‌تر کارخانه مستقر بودند و وینس برنده لومباردی شد. با گسترش یک برند فوتبال که دیگر در مد نیست، قهرمانی را به دست آورد.

حقیقت این است که تمایل هواداران به پرداخت 300 دلار برای یک گواهینامه با قابلیت فریم به بسته‌ها کمک می‌کند تا با تیم‌هایی در شهرهای بسیار بزرگ‌تر با مالکان ثروتمند رقابت کنند که می‌توانند آزادانه برای زنگ‌ها و سوت‌هایی مانند امکانات باکیفیت هزینه کنند تا بهترین بازیگران آزاد و استادیوم‌ها را جذب کنند. جذب طرفداران ثروتمند

کیت کاکس، 50 ساله، یک سهامدار جدید که به همراه پسرش جردن، 20 ساله، 15 ساعت از کلارکسویل، جورجیا، برای شرکت در جلسه، می گوید: “این مانند کریسمس در ماه جولای است.”

جردن افزود: این باعث افتخار است که بگویم من مالک چنین بخش کوچکی از تیم هستم.

در این جلسه، مارک مورفی، رهبر تیم، به سهامداران گفت که برای کمک به جمع آوری 65 میلیون دلار از فروش سهام در زمستان، خود را تشویق کنند.

مورفی گفت که این درآمد بادآورده به سمت بیش از 200 میلیون دلار صرف شده برای زیرساخت‌های جدید، از جمله تابلوهای ویدئویی بزرگ، بازسازی سرسرا و یک ژنراتور دوم برای تامین انرژی همه چیز خواهد بود. او به شوخی گفت: “این خیلی هیجان انگیز نیست، درست است؟ بازیکنان و مربیان نیز یک مرکز آموزشی جدید با پارکینگ زیرزمینی دریافت خواهند کرد.”

از آنجایی که Packers مالکیت عمومی است، تیم باید ارقام مالی سالانه را منتشر کند که دریچه ای را برای تمام 32 تیم فراهم می کند، تا هر صاحب دیگری که تلاش می کند مانع از آگاهی چشمان کنجکاو از جزئیات ثروت آنها شود، بسیار ناامید شود.

و امسال، تصویر روشن است. پکرز در سال گذشته 579 میلیون دلار درآمد کسب کرد که افزایش 56 درصدی را نشان می‌دهد، زیرا طرفداران پس از برداشته شدن محدودیت‌های همه‌گیر به بازی‌ها بازگشتند.

نزدیک به 60 درصد از این درآمد، یا 347.3 میلیون دلار، از سهم پکرز از حمایت مالی و قراردادهای رسانه ای در حال رشد لیگ است که بین تمام 32 باشگاه تقسیم شده است. درآمد ترکیبی سال گذشته 12.3 درصد رشد داشته و آنقدر قوی است که هر تیمی را تضمین می کند. بدون در نظر گرفتن عملکرد در زمین، سود می‌برند، زیرا بیشترین هزینه آنها – دستمزد بازیکنان – در سال گذشته تنها 188 میلیون دلار تعیین شده بود.

قرارداد کاری 10 ساله که NFL در سال 2020 با اتحادیه بازیکنان امضا کرد، هفدهمین بازی فصل عادی را اضافه کرد و این یک جریان نقدی دیگر است. درآمد جدید از شراکت قمار ورزشی شروع به سرازیر شدن کرده است. او همچنین شروع به تمدید قراردادهای حقوق پخش در سال 2021 به ارزش بیش از 100 میلیارد دلار در یک دهه آینده کرد.

چشم انداز مالی برای فوتبال حرفه ای آنقدر روشن است که ارزش امتیازات به سرعت در حال افزایش است: امسال دنور برونکوس به قیمت 4.65 میلیارد دلار فروخته شد که یک رکورد برای یک تیم ورزشی آمریکایی است.

اندرو برانت که از سال 1999 تا 2008 بر سر قراردادهای بازیکن با پکرز مذاکره کرد و اکنون برنامه حقوق ورزشی را در دانشگاه ویلانووا مدیریت می کند، گفت: “به نظر می رسد زمان مبارکی است که یک مالک NFL باشید.” “نه تنها پول شگفت انگیز است، بلکه طولانی بودن معاملات است زیرا وقتی در چیزی سرمایه گذاری می کنید، ضمانت طولانی می خواهید. بنابراین بله، این یک تجارت پررونق است.”

با وجود این، The Packers در یکی از کوچک‌ترین بازارهای تلویزیونی لیگ بازی می‌کند، بنابراین تیم سخت‌تر از بقیه برای کسب درآمد در خانه تلاش می‌کند. درآمد داخلی سال گذشته به لطف بازگشت هواداران به ورزشگاه لامبو، 232 میلیون دلار بود. با انباشت پول در ذخیره، تیم مجبور نبود از صندوق ذخیره 440 میلیون دلاری جدا شود.

مورفی گفت: «این به نوعی جایگزین ما برای داشتن یک مالک ثروتمند است، هیچ چیز علیه مالکان ثروتمند نیست.

پکرها از فروش تاریخچه خود خجالت نمی کشند تا پولی را بدست آورند که مجبور نیستند با تیم های دیگر به اشتراک بگذارند و می توان از آن برای پرداخت هزینه ابتکارات خود استفاده کرد. هزینه تور در Lambeau Field تا 67 دلار است، و فروشگاه حرفه ای و 1919 Kitchen & Tap، یک بار در داخل استادیوم، اغلب مملو از جمعیت است. The Packers اخیرا تاریخچه چهار جلدی این تیم را منتشر کرده است که به قیمت 99 دلار به فروش می رسد.

مانند بسیاری دیگر از تیم های NFL که املاک تجاری را در اطراف امکانات خود توسعه داده اند – نیوانگلند پاتریوتز، کابوی ها، و لس آنجلس رامز – پکرها با شرکت های دیگر همکاری می کنند تا 45 هکتار در غرب استادیوم را به یک مجتمع توسعه مسکونی و تجاری تبدیل کنند. به نام Titletown، اشاره ای به 13 لیگ برتر قهرمانی این تیم.

هنگامی که پروژه به طور کامل تکمیل شود، Packers و شرکای آنها 300 میلیون دلار سرمایه گذاری خواهند کرد. تا کنون، دو سوم از 152 آپارتمان، از جمله به برخی از بازیکنان، اجاره شده اند، و تیم حدود نیمی از 50 خانه شهری را که قصد ساخت آن را دارد، فروخته است. نزدیک به 80 درصد از فضای اداری اجاره ای است. این تیم ارقام مالی خاصی را منتشر نکرد، اما گفت که سرمایه گذاری ها اکنون سودآور هستند.

در میان دفاتری که با لامبو فیلد روبرو هستند، دفاتر برخی از حدود دوجین استارت آپ فناوری است که تیم روی آنها سرمایه گذاری کرده است. پکرز و مایکروسافت 5 میلیون دلار به یک صندوق 25 میلیون دلاری برای رشد استارت آپ های متمرکز بر مراقبت های بهداشتی کمک کردند. رسانه های ورزشی و سرگرمی؛ فناوری زنجیره تامین؛ ساخت و ساز و کشاورزی؛ و محیط زیست، مناطقی که با صنایع در ویسکانسین همپوشانی دارند. اگر استارت‌آپ‌ها خریداری شوند یا در اختیار عموم قرار گیرند، بسته‌کننده‌ها سهمی از درآمد را خواهند داشت.

کریگ دیکمن، مدیر عامل TitletownTech، یک انکوباتور استارت‌آپ، با اشاره به تیمی که استادان کالج و مربیان تجاری را برای کمک به کسب‌وکارهای جدید استخدام کرده‌اند، گفت: Packers «این توانایی منحصر به فرد را برای گردهم آمدن دارند».

یکی از این شرکت ها، Oculogica، دستگاهی به نام EyeBOX ساخته است که حرکت چشم را برای کمک به تشخیص آسیب های مغزی، از جمله ضربه مغزی، ردیابی می کند. این شرکت که توسط روزینا و اوزما صمدانی، دو خواهر که در نزدیکی مدیسون، ویسکانسین بزرگ شده‌اند، اداره می‌شود، EyeBOX آن توسط FDA تایید شده و توسط بیمارستان‌های سراسر کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

صمدانیس گفت که پکرز به فناوری خود به عنوان کمکی بالقوه برای درمان بحران ضربه مغزی که فوتبال را مبتلا کرده است نگاه می کنند و گفت که کاربردهای گسترده تری در اورژانس، میادین جنگ و جاهای دیگر دارد.

روزینا الصمدانی گفت: “من نمی دانم که آیا تیم NFL دیگری در حال سرمایه گذاری در یک شرکت تشخیص ضربه مغزی است.” “در پایان روز، این واقعاً چیزی در مورد ارتباط آنها با جامعه به ما می گوید و اینکه آنها از آنچه واقعاً در جهان می گذرد چشم پوشی نکرده اند.”

همین ارتباطات با جامعه بود که کریس و دودی کوچر را متقاعد کرد که برای شرکت در جلسه از ایندیاناپولیس رانندگی کنند. آنها در سال 1979 در گرین بی ماه عسل رفتند و هنوز هم عاشق احساس تیم در شهر خود هستند. پس از اینکه دخترشان در زمستان امسال سهام را خرید، مجبور شدند برای جشن گرفتن به لامبو فیلد برگردند.

کریس گفت: این یک سفر طولانی است، اما ارزشش را دارد.

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

تماس با ما