امید به زندگی سالم در آفریقا حدود 10 سال افزایش می یابد

سازمان جهانی بهداشت پس از بررسی داده‌های امید به زندگی در میان 47 کشور که منطقه آفریقایی سازمان جهانی بهداشت را از سال 2000 تا 2019 تشکیل می‌دهند، به عنوان بخشی از گزارش کل قاره در مورد پیشرفت در دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی برای همه – یک نکته کلیدی، این خبر خوب را اعلام کرد. SDG هدف گذاری.

این افزایش بیش از هر منطقه دیگری در جهان در همان دوره استسازمان بهداشت جهانی قبل از هشدار گفت که تأثیر منفی همه‌گیری کووید-19 می‌تواند «این دستاوردهای عظیم» را تهدید کند.

سالم تر برای مدت طولانی تر

بر اساس گزارش آژانس سازمان ملل متحد، ردیابی پوشش جهانی بهداشت در منطقه آفریقای WHO 2022امید به زندگی در این قاره به 56 سال افزایش یافته است، در حالی که در پایان قرن 46 سال بود.

او توضیح داد: «در حالی که هنوز بسیار پایین‌تر از میانگین جهانی ۶۴ است، در مدت مشابه، امید به زندگی سالم جهانی تنها پنج سال افزایش یافته است.

قاره باید به وزارتخانه‌های بهداشت «کمپین» خود برای ارتقای سلامت اعتبار بخشید دکتر Machidiso Moeti، مدیر منطقه ای WHO برای آفریقا، گفت که رفاه در میان جمعیت است.

به طور خاص، این قاره از دسترسی بهتر به خدمات اولیه بهداشتی – از 24 درصد در سال 2000 به 46 درصد در سال 2019 – همراه با دستاوردهایی در زمینه سلامت باروری، مادر، نوزاد و کودک سود برده است.

فواید درمان بیماری

سازمان جهانی بهداشت با اشاره به گسترش سریع اقدامات برای مبارزه با اچ آی وی، سل و مالاریا از سال 2005، گفت: پیشرفت قابل توجه در مبارزه با بیماری های عفونی نیز به افزایش طول عمر کمک کرده است.

با وجود این ابتکارات خوشایند برای پیشگیری و درمان بیماری های عفونی، آژانس سازمان ملل هشدار داد که این دستاوردها با افزایش «شگفت‌انگیز» فشار خون بالا، دیابت و سایر بیماری‌های غیرواگیر جبران شده است.علاوه بر فقدان خدمات بهداشتی برای این بیماری ها.

دکتر موتی گفت: «مردم زندگی سالم‌تر و طولانی‌تری دارند، با تهدیدات بیماری‌های عفونی کمتر و دسترسی بهتر به خدمات مراقبتی و پیشگیری از بیماری».

اما پیشرفت نباید متوقف شود. اگر کشورها اقدامات لازم برای مبارزه با خطر سرطان و سایر بیماری های غیرواگیر را تقویت نکنند، ممکن است دستاوردهای سلامت به خطر بیفتد.. “


هنگامی که نونهالا 29 ساله متوجه شد باردار و HIV مثبت است، به وحشت افتاد، اما با درمان ضد ویروسی و شیردهی بدون وقفه، پسرش، انسور، که شش ماهه است، سالم و بدون HIV است.

© یونیسف / کارین شرمبروکر

هنگامی که نونهالا 29 ساله متوجه شد باردار و HIV مثبت است، به وحشت افتاد، اما با درمان ضد ویروسی و شیردهی بدون وقفه، پسرش، انسور، که شش ماهه است، سالم و بدون HIV است.

در برابر تهدید جهانی بعدی مقاومت کنید

این مقام سازمان جهانی بهداشت تاکید کرد که محدود کردن این دستاوردهای ارزشمند بهداشتی در برابر تأثیر منفی کووید-19 – و “پاتوژن بعدی” – بسیار مهم خواهد بود، با توجه به این که آژانس ملل متحد اشاره کرد که کشورهای آفریقایی به طور متوسط ​​شاهد اختلالات بیشتری در خدمات ضروری بوده اند. به مناطق دیگر

در مجموع، بیش از 90 درصد از 36 کشوری که به نظرسنجی سال 2021 WHO پاسخ دادند، یک یا چند اختلال در خدمات اولیه بهداشتی گزارش کردند که واکسیناسیون، بیماری‌های استوایی نادیده گرفته شده و خدمات تغذیه به شدت تحت تأثیر قرار گرفته است.

سازمان بهداشت جهانی تاکید کرد که “برای دولت‌ها بسیار مهم است که بودجه بهداشت عمومی را افزایش دهند” و افزود که اکثر دولت‌ها در آفریقا کمتر از 50 درصد بودجه بهداشت ملی خود را تامین می‌کنند که منجر به شکاف‌های مالی زیادی می‌شود. در این بیانیه آمده است که «تنها الجزایر، بوتسوانا، کابو ورد، اسواتینی، گابن، سیشل و آفریقای جنوبی» بیش از نیمی از هزینه های بهداشتی خود را تامین می کنند.

یکی از مهم ترین توصیه های سازمان بهداشت جهانی به همه دولت هایی که به دنبال افزایش دسترسی به مراقبت های بهداشتی هستند، انجام این کار است کاهش هزینه های “فاجعه بار” خانواده برای دارو و مشاوره.

خانواده هایی که بیش از 10 درصد از درآمد خود را صرف سلامتی می کنند در دسته «فاجعه» قرار می گیرند. طی 20 سال گذشته، مخارج شخصی در 15 کشور آفریقایی راکد یا افزایش یافته است.

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

تماس با ما