امیر مالک در کمپینی برای فراگیرتر کردن گلف برای مسلمانان | CNNCNN

امیر مالک مردی است که گلف را دوست دارد. با این حال، گلف همیشه او را دوست نداشت.

او که از دوران کودکی خود در کینگستون تیمز لندن از طرفداران این ورزش بود، مدتها قبل از اولین تاب خود مجذوب گلف بود. اما از آنجایی که او شخص دیگری را که بازی می کند نمی شناخت، مالک در یک نمای جانبی قرار گرفت.

همه چیز در سال 2012 تغییر کرد، زمانی که رئیس سابقش از او دعوت کرد تا قدرت خود را در زمینه رانندگی امتحان کند.

“از اولین توپی که فکر کردم، همین است. این بازی عالی است.

“من ورزش های زیادی انجام داده ام، اما نه آنقدر که به رختخواب می روید و به آن فکر می کنید و نمی توانید صبر کنید تا از جای خود بلند شوید و دوباره بازی کنید.”

در نهایت مالک آماده بود تا بازی خود را به مرحله بعدی برساند. او در سال 2017 به یک باشگاه شهرداری پیوست و مسابقات صبح یکشنبه را آغاز کرد.

امیر مالک (سمت چپ) به گلف علاقه دارد.

در این وقایع، “سمت زشت” بازی به سرعت برای مالک آشکار شد که به دلیل تضاد متضاد فرهنگ باشگاه و ایمان اسلامی خود احساس انزوا کرد.

آزار و اذیت قبل از ضربه زدن به توپ آغاز می شد، زیرا مالک گفت که نگاه های خود را در مورد امتناع خود از شرکت در شرط بندی در مسابقات داخلی زیر سوال می برد، زیرا قمار در اسلام ممنوع است. در حالی که خارج از کورس بود، کنار رفتن برای نماز – مراسم اسلامی که پنج بار در روز انجام می شد – فقط ترس او را تشدید کرد.

احساس ترس و ارعاب خواهید کرد. واکنش مردم چگونه خواهد بود؟ او به یاد می آورد.

“ما همیشه مطمئن می شدیم که از مسیر خارج می شویم، اما شما احساس ناراحتی می کنید.”

ناراحتی او با سنت رایج نوشیدن باشگاهی بعد از مسابقات تشدید شد. از آنجایی که مالک مشروبات الکلی نمی‌نوشد، به او واگذار شد تا کارت امتیازی خود را تحویل دهد و زودتر بیرون بیاید.

همانطور که او پیشرفت می کرد و دوره های معتبرتری را بازی می کرد، عصبانیت اغلب به خصومت آشکار تبدیل می شد. مالک، که اصالتاً پاکستانی است، گفت که در زمین گلف مورد نژادپرستی قرار گرفته است.

او می‌گوید: «شما بلند می‌شوید و فوراً حال و هوا و جو، نحوه صحبت کردن و رفتار با شما را احساس می‌کنید.

و تو فقط مثل “باحال، فقط به این دلیل که من ریش دارم، برنزه هستم و شبیه تو نیستم”، شاید فکر می کنی من نمی توانم بازی کنم یا فکر می کنی من آداب معاشرت را بلد نیستم.

“این واقعاً من را ناامید می کرد زیرا شما آن را احساس می کنید، شما آن را احساس می کنید، رشد می کنید، می دانید که چه احساسی دارید. و این فقط پس از آن است که یکی را درست در وسط خط – زمانی که یک ماشین در حال سیگار کشیدن است – برخورد کنید – و سپس مردم. فکر کنید، “اوه، او می تواند بازی کند” و وقت آن است که خیلی دیر شده است.”

علاقه مالک به گلف تحت تأثیر تجربیات او نبود. برعکس، آنها او را بر آن داشته اند تا سایر مسلمانان بریتانیایی را که عشق او به بازی را دارند، کشف کند.

در دسامبر 2019، مالک با تشویق «جیب‌های» علاقه‌ای که در سفرهایش دید، نامی برای سرمایه‌گذاری جدید خود – انجمن اسلامی گلف (MGA) – گذاشت و دعوت‌نامه‌هایی را برای یک روز گلف خیریه در The Grove، یک شرکت معتبر ارسال کرد. محل برگزاری خارج از لندن

اولین رویداد MGA برای همه ادیان باز خواهد بود. امکانات نماز مهیا می شود و مشروب و قمار در کار نخواهد بود. مالک از پاسخ متحیر شد. در عرض 24 ساعت، تمام 72 مکان رزرو شد و تا پایان هفته بیش از 100 نفر در لیست انتظار قرار گرفتند.

این رویداد که در آگوست 2020 برگزار شد، 18000 پوند برای امور خیریه جمع آوری کرد و دیدن بیش از 60 بازیکن که با هم در حیاط گرو دعا می کردند، لحظه ای مهم برای مالیک بود.

او گفت: برای من شگفت انگیز بود. “برای اینکه بتوانیم مردان را دور هم جمع کنیم، احساس امنیت و راحتی داشته باشیم و روی سکوی خودمان باشیم.”

بازی متوقف شد تا به گلف بازان اجازه دهد در طول رویداد MGA در Carden Park، Cheshire در ماه مه دعا کنند.

از آن زمان، MGA با هتل های زنجیره ای Marriott برای سازماندهی یک تورنمنت سه سری که از سال 2021 شروع می شود، شریک شده است و برندگان نسخه امسال یک سفر با هزینه تمام شده به بهشت ​​گلف ترکیه در بلک دریافت می کنند.

مالک گفت: “من به گلف نگاه کردم و فکر کردم، “این ورزشی است که مردان سفیدپوست، پیر و ثروتمند آن را انجام می دهند.” اکنون ما این فرصت را داریم که واقعاً به دنیا نشان دهیم که غیرسفیدپوستان می توانند این بازی را انجام دهند و ما در آن بسیار خوب هستیم.”

واکنش قاطع به رویدادهای MGA در میان زنان مسلمان برای مالک به همان اندازه هیجان‌انگیز بود. پس از راه‌اندازی سه تورنمنت دمو در بیرمنگام در سال گذشته، 1000 بازیکن قبلاً برای سری رویدادهای Flair فقط برای زنان که طی دو ماه آینده در سراسر کشور برنامه‌ریزی شده است، ثبت‌نام کرده‌اند.

مالک معتقد است که زنان مسلمان در بریتانیا به دلیل کمبود امکانات و جلسات مخصوص بانوان از شرکت در ورزش های بیشتر جلوگیری می کنند.

MGA هیچ کد لباسی ندارد، به این معنی که زنان در صورت تمایل می توانند با نقاب (نقاب صورت) و عبای (لباس بلند) بازی کنند و بخش هایی از مسابقات را اجاره می دهند تا منحصراً برای رویدادهای لذیذ از آن استفاده کنند تا تجربه ای راحت داشته باشند. برای بازیکنان جدید

مالک گفت: «پاسخ کاملاً باورنکردنی و حیرت‌انگیز بود. “من به زنان می گویم: “برای من مهم نیست که چه لباسی می پوشید، چگونه ظاهر می شوید، فقط با لبخند و با یک جفت مربی بیایید و ما به بقیه چیزها رسیدگی می کنیم. ما هیچ کاری انقلابی انجام ندادیم، فقط آن را در دسترس قرار دادیم و تقاضا باورنکردنی است.»

MGA میزبان مزه‌های گلف زنان در سراسر کشور در سال 2022 بود.

تا به امروز، رویدادهای MGA بیش از 1300 شرکت کننده را جذب کرده است. با نگاهی به آینده، این سازمان قصد دارد تلاش های جهانی را برای دستیابی به هر چه بیشتر بازیگران جدید انجام دهد.

مالک با بزرگ شدن مجبور شد برای مدل های اسلامی به دنبال ورزش های دیگری مانند کریکت باز انگلیسی معین علی باشد. از محمد علی، کریم عبدالجبار، تا محمد صلاح، ورزشکاران مسلمان بی‌شماری در طیف وسیعی از ورزش‌ها شغل‌های درخشانی داشته‌اند، اما گلف حرفه‌ای در مقایسه با نمونه‌های آن نادر است.

قهرمان ورزش مرد معین علی در بازی مقابل پاکستان در ماه سپتامبر.

بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط Golf England، نهاد حاکم این کشور برای گلف بازان آماتور، تنها 5٪ از گلف بازان در انگلیس به گروه های قومی مختلف تعلق دارند.

ریچارد فلینت، مدیر اجرایی England Golf، با همکاری در کنار گروه‌هایی مانند MGA، معتقد است موانعی که به عدم تنوع در بازی کمک کرده‌اند، قابل درک و شکستن هستند.

فلینت به سی ان ان گفت: «هیچ کس نباید تنها به دلیل سن، نژاد، قومیت یا جنسیت خود از عبور از درهای یک باشگاه گلف یا تأسیسات احساس ناراحتی کند.

ما به عنوان یک سازمان مدرن و آینده‌نگر، می‌خواهیم گلف به روی همه باز باشد و دیدگاه‌های منفی درباره بازی‌های متعلق به گذشته را تغییر دهد.»

در سال 2021، MGA میزبان The Race to Arden بود و رویداد نهایی در Arden Forest در Warwickshire برگزار شد.

در حالی که مالک امیدوار است به زودی شاهد رقابت بازیکنان مسلمان در مسابقات حرفه ای باشد، او می گوید که MGA را برای تولید تایگر وودز مسلمان تشکیل نداده است.

او گفت: «اگر به عنوان یک محصول جانبی اتفاق بیفتد، عالی است. اما اگر بتوانیم صنعت گلف را وادار کنیم تا نگاه دقیقی به خود داشته باشد و آن را برای همه در دسترس قرار دهد و خود را باز و متنوع کند، این یک دستاورد بزرگ است.

“زمین گلف تبعیض قائل نمی شود. از توپ در مورد رنگ، نژاد یا جنسیت خود نپرسید… با این حال، این یک باشگاه بسیار بسته بود و برای افراد کمی باز بود.

مالک فکر می کند زمان تغییر فرا رسیده است. گلف ارزش‌ها و سنت‌های استثنایی زیادی دارد که من فکر می‌کنم هنوز باید ثابت بماند، اما باید تکامل یابد… اگر می‌خواهد خودش را باز کند و به فرهنگ‌ها و سنت‌های دیگر اجازه دهد همه این چیزهای شگفت‌انگیز را وارد این بازی کنند. ، می تواند کاملاً فوق العاده باشد.”


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم