انتظار داشته باشید که سرطان تنها با یک آزمایش عود کند

محققان دانشگاه نیویورک Langone Health در جدیدترین مطالعه خود گزارش دادند که یک آزمایش جدید می تواند عوارض جانبی ایمونوتراپی سرطان و خطر عود را پیش بینی کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از TN، نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که یک تست تحقیقاتی جدید این توانایی را دارد که پیش‌بینی کند کدام بیمارانی که با روش‌های ایمونوتراپی درمان می‌شوند، احتمال دارد پس از درمان ایجاد کنند. عوارض جانبی شدید.

در این مطالعه، محققان گروهی از پروتئین‌های سیگنال‌دهنده سیستم ایمنی به نام آنتی‌بادی‌ها را بررسی کردند که باکتری‌ها، ویروس‌ها و قارچ‌های مهاجم را تشخیص می‌دهند. این پروتئین های خون برای نفوذ و خنثی کردن برخی پروتئین های باکتریایی و ویروسی طراحی شده اند، اما در برخی موارد «اتوآنتی بادی ها» نیز با پروتئین های بدن تعامل دارند و باعث بیماری های خودایمنی می شوند.

اتوآنتی بادی آنتی بادی ساخته شده توسط سیستم ایمنی است که علیه یک یا چند پروتئین بدن هدایت می شود. بسیاری از بیماری های خودایمنی مانند لوپوس اریتماتوز توسط اتوآنتی بادی ها ایجاد می شوند.

در این مطالعه، محققان داده‌هایی را تولید کردند که نشان می‌دهد گروهی از اتوآنتی‌بادی‌هایی که به تازگی شناسایی شده‌اند، اگر قبل از ایمونوتراپی در خون بیماران یافت شوند، توانایی پیش‌بینی دقیق بازگشت یا عدم بازگشت سرطان را دارند. درمان یا نه

در این مطالعه، بیماران معاینه شده، ایمونوتراپی کمکی دریافت کردند که هدف آن جلوگیری از عود سرطان پس از درمان قبلی است. برای محافظت از سلول‌های طبیعی در برابر حمله خود ایمنی، سلول‌های ایمنی دارای حسگرهای ایست بازرسی هستند که با دریافت سیگنال مناسب، آنها را خاموش می‌کنند. بدن تومورها را غیرطبیعی تشخیص می‌دهد، اما سلول‌های سرطانی نقاط بازرسی، از جمله پروتئین مرگ سلولی برنامه‌ریزی‌شده 1 (PD-1) را می‌ربایند تا حمله ایمنی را متوقف کنند. به عنوان یکی از انواع ایمونوتراپی، مهارکننده‌های پروتئین آپوپتوز 1 در برابر بسیاری از سرطان‌ها موثر هستند و به عنوان درمان کمکی در بیماران ملانوما استفاده می‌شوند. با این حال، محققان گفتند که برخی از بیماران بیماری های عود کننده یا عوارض جانبی شدید مرتبط با درمان داشتند.

در این مطالعه، محققان این فرضیه را مطرح کردند که برخی از بیماران ممکن است قبل از درمان سطوح بالاتری از آنتی بادی داشته باشند، اما برای آزمایش بیماری‌های خودایمنی کافی نبود. به همین دلیل، در این مطالعه، محققان گروهی از علائم آنتی‌بادی متمایز را شناسایی کردند که می‌توانند اثرات نامطلوب مرتبط با سیستم ایمنی را در درمان با دو مهارکننده اصلی Nivolumab و ipilimumab و ترکیب این دو عامل پیش‌بینی کنند.

Paul Johannette، نویسنده اول این مطالعه گفت: «نتایج ما نشان می دهد که آزمایش تحقیقاتی جدید با پیش بینی اینکه آیا بیمار به درمان پاسخ می دهد یا عوارض جانبی خاصی را تجربه می کند، پتانسیل کمک به پزشکان را دارد. به ارائه توصیه های درمانی دقیق تر کمک کنید.

نتایج این مطالعه در مجله Clinical Cancer Research منتشر شد.

Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما