انگلیس با غلبه بر آلمان قهرمان اروپای 2022 شد

صادر شده در:

انگلیس برای اولین بار در یک تورنمنت بزرگ زنان قهرمان شد، زیرا گل کلویی کلی در وقت اضافه باعث پیروزی 2-1 آلمان در بازی فروخته شده ومبلی در روز یکشنبه شد.

در مقابل تماشاگران رکورددار 87192 نفر در هر بازی قهرمانی اروپا، کلی توپ را از فاصله نزدیک به خانه هل داد تا به انتظار 56 ساله فوتبال انگلیس برای قهرمانی در جام جهانی یا قهرمانی اروپا پایان دهد.

انگلیس در 90 دقیقه به دنبال پیروزی بود که الا تون، بازیکن تعویضی، توپ فوق العاده ای را روی مرل فرومز در مقابل میزبان گذاشت.

آلمان در ریکاوری خود انعطاف قابل توجهی نشان داد زیرا لینا ماگول در 11 دقیقه باقی مانده بازی را به تساوی کشاند.

اما برای یک بار هم که شد، انگلستان از موفقیت یک تورنمنت بزرگ محروم نشد.

کلی با یک پارگی ACL مبارزه کرد تا به موقع برای مسابقات انتخاب شود و با قرار گرفتن در مکان مناسب برای جهش زمانی که آلمان نتوانست یک ضربه کرنر را در دقیقه 110 دفع کند، خود را به یک قهرمان ملی تبدیل کرد.

مجله فورچون به نفع آلمان نبود که کاپیتان و بهترین گلزن خود الکساندرا پوپ را به دلیل مصدومیت عضلانی در دوره گرم کردن از دست داد.

اما انگلیس احساس خواهد کرد که زمان آنها به دلیل شانس بوده است، زیرا 12 ماه پس از شکست سه شیرها در ضربات پنالتی به ایتالیا در فینال مردان یورو 2020، زنان این کشور حتی بهتر هستند.

سارینا وگمن، سرمربی تیم ملی انگلیس، پس از اینکه پنج سال پیش هلند را به پیروزی رساند، کشورش را به عنوان قهرمانی متوالی در یورو زنان هدایت کرد.

تحت هدایت وگمن، انگلیس در 20 مسابقه شکست نخورده بود، اما علیرغم عدم حضور قابل توجه باب، توسط 8 برنده به حداکثر رسید.

مهاجم وولفسبورگ که به دلیل مصدومیت مسابقات قهرمانی اروپا 2013 و 2017 را از دست داد، در مسیر صعود به فینال در 5 بازی 6 گل به ثمر رساند.

آلمان با وجود از دست دادن هدف اصلی خود و مواجهه با فضای ترسناک ومبلی پر از انتظار برای مهمانی، مقاومت قابل توجهی از خود نشان داد.

انگلیس با دفاع ناامیدانه از ترکیب مری ارپس، لی ویلیامسون و میلی برایت و سپس مارینا هگرینگ از تبدیل شدن به کرنر نجات یافت.

ویگمن در تمام طول مسابقات هیچ تغییری در ترکیب اصلی انگلیس ایجاد نکرد زیرا با هیاهویی که باعث شد آلیشیا روسو قبل از الن وایت در جلو شروع کند مبارزه کرد.


کلی ضربه می زند

وایت، بهترین گلزن تاریخ انگلیس، بهترین فرصت میزبان را قبل از استراحت داشت، اما او در بث مید شلیک کرد.

آلمان نیمه دوم را قوی‌تر آغاز کرد و چند سانتی‌متر با یک گل ابتدایی حیاتی فاصله داشت که ماگول در پایان یک حرکت تیمی روان حرکت کرد.

قدرت عمیق یکی از ویژگی‌های کلیدی موفقیت انگلیس تحت هدایت وایگمن بود و سرمربی هلندی به روسو و تونی روی آورد تا مانند پیروزی در مرحله یک چهارم نهایی مقابل اسپانیا، ترازو را پایین بیاورند.

تغییرات یک بار دیگر به کمال رسیدند زیرا تون یک پاس از خط دفاع مرکزی آلمان را زمان‌بندی کرد تا توپ عبوری را از کیرا والش بگیرد و خونسردی خود را نشان داد تا توپ را به آرامی از روی فرومز بردارد.

تیم های زیر قهرمان می توانستند 8 بار شکست بخورند، اما آلمان بلافاصله در جستجوی گل تساوی پیش رفت.

مگول عالی به تیرک دروازه برخورد کرد و جانشین باب، لیا شویلر، مجبور شد به جای این که توپ را در آغوش سپاسگزار ارپس بچرخاند، ریباند را برگرداند.

تیم مارتینا ووس-تکلنبورگ تکذیب نشد و به جا بود که این ماگول بود که بازی را به وقت اضافه فرستاد زیرا هافبک بایرن مونیخ پاس تابه آ واسموث را به سقف دروازه کوبید.

حمله آلمان پس از عقب نشینی ماگول در پایان 90 دقیقه به دلیل ضربه بیشتر کاهش یافت و دو تیم در 30 دقیقه دیگر سرعت درگیری فیزیکی را احساس کردند.

انگلیس به اندازه کافی در تانک داشت تا سرانجام کار را انجام دهد زیرا آلمان نتوانست توپ دوم را از روی ضربه کرنر تکل کند و پای راست تلسکوپی کلی توپ را به خانه فرستاد.

(AFP)

Fletcher Hobbs

نینجا آبجو عمومی. محقق اینترنت. معتاد وب هیپستر پسند. خواننده مغرور. زیاد می افتد

تماس با ما