انگیزه های جدید برای «مرد مسلح ایرانی

[ad_1]

روزنامه شرق: مسابقات فوتبال در سراسر جهان با وجود شیوع بیماری در وضعیت نابسامانی به سر می برد و علاقه مندان به این رشته نیز می توانند مقابل تیم ها اقدام کنند. برای ایرانی ها هم لیگ های اروپایی (احتمالا لیگ های سطح 2) در چند سال اخیر جذب لیگ های ایرانی شده اند و هم برخی از عملکردهای درخشان آنها توانسته توجه فوتبال مدرن را به خود جلب کند. آنها به فوتبال ایران نزدیک هستند.

به جز علیرضا جهانبخش که یکی از دو دسته لیگ برتر است، سایر ستاره های فوتبال ایران از دسترسی به پنج لیگ معتبر اروپایی محروم خواهند شد. این محرومیت به دلیل خودخواهی و عدم پیشنهاد تیم های حاضر در این لیگ ها بود. با این حال تعداد بازیکنان ایرانی در تیم ملی ایران فضا را برای ظهور دوباره فوتبال ایران فراهم کرده است که اکثریت بازیکنان لیگ های اروپایی قابل اعتماد هستند. در آستانه فرا رسیدن سال جدید، در همان سال 2021، اتفاقات بزرگی برای فوتبال ایران و آینده تیم ملی سه ملی پوش (آزمون، طارمی و جهانبخش) در حال رخ دادن است.

سردار بالاخره عاشق روسیه می شود

اگر قرار است به عنوان باثبات ترین فوتبالیست ایران که در سطح قابل قبولی بازی می کند و امکان حضور در لیگ قهرمانان اروپا را داشته باشد، باید به کاپیتان معرفی شود. مهاجمان تیم ملی ایران منسجم ترین قانونگذارانی هستند که در حال حاضر در لیگ روسیه و البته زمین بزرگ بازی می کنند. علیرغم اینکه لیگ روسیه به اندازه پنج لیگ اروپایی رقابتی نیست، حضور سردار آزمون در بهترین تیم این لیگ نشان از توانایی های هجومی ایرانیان دارد. سردار آنقدر استوار است که اکنون یکی از زینت های اصلی و فارغ التحصیل رقیب داخلی و یا در عرصه بین المللی و یکی از دو مهاجم اصلی محسوب می شود. سردار آزمون دو قهرمانی در لیگ روسیه، یک قهرمانی در نیمه نهایی و یک قهرمانی در سوپرجام را به دست آورده و یک بار دیگر عنوان بهترین لیگ را از آن خود کرده است.

و در همان فصل، 19 هفته پس از سقوط گلزنان 11 ساله (به عنوان رئیس جمهور مشترک) و اگر اتفاق خاصی رخ دهد، نه تنها یک بار دیگر قهرمانی دیگر در روسیه را احساس خواهند کرد، بلکه بتواند برای دومین بار عنوان قهرمانی را کسب کند. هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد. او در لیگ قهرمانان اروپا و رقابت با تیم های بزرگ اروپایی پتانسیل بالایی از خود نشان داده و مشکلی برای بازی در لیگ بزرگ ندارد. انواع زیادی وجود دارد که گفتنش سخت است. او توسط یکی از پنج لیگ معتبر اروپا نامزد شده است، اما دالش قهرمان لیگ برتر انگلیس شده است.

در همان زمان، شایعاتی مبنی بر اینکه آرسنال در مورد آن شنیده و احتمالاً کاملا مشکوک است، منتشر شده است. پیشنهادات دیگری از لیگ ایتالیا نیز به دست لیدری رسیده است که همچنان در تلاش است تا یک پیشگام بزرگ باشد. بنابراین یکی از مهم ترین اتفاقاتی که ایران در سال 2021 می تواند منتظر آن باشد، خروج سردار آزمون از زینیت و ارتباط با یکی از تیم های مطرح در معتبرترین لیگ های اروپایی است.

البته تنها اتفاقی نیست که سردار رخشاش جدایی از زنیت را انتخاب کند، در سال 2021 عنوان ارزشمندترین بازیکن تاریخ ایران را نیز به همراه خواهد داشت. زنیت حتی به پیشنهاد 30 میلیون یورویی برای سردار فکر هم فکر نمی کند. سردار حتی با همین مبلغ 30 میلیون یورویی می تواند گران ترین بازیکن تاریخ ایران در سال 2021 شود و این عنوان به علیرضا جهانبخش خواهد رسید.

هی طارمی

مهدی طارمی دومین بازیکن ایرانی است که در سال 2021 تصادف بزرگی انجام می دهد. بوشهری تیم ملی ایران این روزها در پورتو یکی از بهترین های جهان بازی می کند اما همچنان نقش سردار آزمون را برای رسیدن به معتبرترین لیگ های اروپایی بازی می کند. البته او شانس بازی در لیگ فرانسه را داشت اما همیشه ترجیح می داد به پرتغال برود و به پورتو برود. طارمی به عنوان سرپرست لیگ پرتغال وارد پورتو شد و همچنان به دنبال مکانی برای اقامت در این مکان است. و اگرچه او در اوایل فصل بازیکن تعویضی بود، اما مشخص بود که این روز یکی از دو انتخاب سرمربی پورتو برای حضور در خط حمله بود.

طارمی که 11 هفته در پرتغال حضور دارد توانسته 4 گل و سه پاس به ثمر برساند. یعنی اگر در پورتو (تصادف در آستانه) درست شود، هواداران علاقمند به فوتبال در ایران باید دوباره منتظر بمانند و در لیگ پرتغال حضور داشته باشند. اگر چنین اتفاقی بیفتد دیگر دیر شده است که پورتو برای خرید مهدی طارمی به تیم های فعلی پنج لیگ اروپایی مقاومت برابری کند. قیمت این کالا واقعا ارزش خود را نشان داده و در بازار فوتبال اروپا قیمت آن به حدود 10 میلیون یورو رسیده است.

بر کسی پوشیده نیست که طارمی عاشق رئال مادرید است و نمی خواهد در رویای خود کودکی کند. شاید درخشش در پرتغال و کشف پیشنهادی از سوی یک تیم اسپانیایی به رهبری مهدی به بصیر نزدیک شود. رسیدن به این هدف بسیار دشوار است، اما واضح است که هیچ ترسی از جنگیدن وجود ندارد. بنابراین، دومین اتفاق این است که در سال 2021 برای قانونگذاران ایرانی، لقب مکرر آقای ترگامی در پرتغال و پیشنهادهای بعدی برای بهتر شدن شما.

تعمیر علی جهان

اگر بخواهیم اعتبار لیگ ها را ارزیابی کنیم باید حضور علیرضا جهانبخش ملی پوش ایران در برایتون و قد یک فوتبالیست ایرانی را در این سال داشته باشیم. این پسر از حضور در لیگ هلند خوشحال است و با مبلغ قابل توجهی نزدیک به 20 میلیون یورو خود را به دنیای فوتبال ثابت کرده است که در آن زمان رکوردی برایتون محسوب می شود. اگر قرار باشد این فوتبالیست از نظر تنوع در لیگ یکی از پیشرفته ترین بازیکنان لیگ محسوب شود، باید به این نکته اشاره کنم که او تمایلی به ترک لیگ ندارد زیرا به بهترین لیگ دنیا نیز اعتقاد دارد. البته جهانبخش به عنوان سرپرست لیگ هلند وارد برایتون شد و توانایی های فنی خود را به اثبات رساند.

حضور در برایتون انطباق با فوتبال انگلیس زمان بر بود و حتی پس از آن نیز تغییرات این ورزشگاه، تبدیل علیرضا به یک بازی متوقف نشد. با وجود شایعه بازگشت به فوتبال هلند، او می گوید تسلیم نشده است و می خواهد برای حضور در برایتون بجنگد. شرایط حاکی از آن است که علیرضا در این زمینه پیشرفت چشمگیری داشته است. او در مقایسه با فصل گذشته نیز بازی های بیشتری برای برایتون انجام داده و در 11 بازی موفق به کسب یک پاس شده است. خوب، اگر سرگرم کننده بود، ممکن است چند گل روی آن داشته باشید.

اتفاقا برای سال 2021 ایران می تواند فوتبال بازی کند و برایتون نمی تواند آن را درست کند. و تفاوت های سطحی بین بازیکنان فیکس برایتون و این واقعیت که افراد زیادی در موقعیت هستند و ایجاد حمله، برخی از آنها حتی قدرتمندتر است. در عین حال با همان سرعت و جنگندگی بیشتر تمرینات به خوبی در حال انجام است و در سال جدید بالاخره به مهر اصلی برایتون تبدیل خواهد شد. با توجه به اینکه میانه در انتهای جدول قرار دارد، شاید در نهایت توانمندی های پسر شجاع ایرانی به پایان برسد و فرصت اصلی در ترکیب بیشتر شود.

اگر علیرضا در این زمینه پیشرفت کند، وضعیت موجود در جدول ارزش گذاری نیز بهتر خواهد شد. با وجود مبلغ قابل توجه 20 میلیون یورویی، ارزش این روز به 5 میلیون یورو کاهش یافته است. رفع آن در برایتون همچنین به معنای افزایش قیمت در بازار است.

[ad_2]

Chad Powers

افراطی متعصب تلویزیون بشارتگر الکل دوستانه. مدافع توییتر متعصب آبجو کل نویسنده

تماس با ما