اولیانوف به اظهارات امیربد اللهیان پاسخ داد

نماینده روسیه در مذاکرات وین از اظهارات وزیر امور خارجه ایران در خصوص واکنش به طرح پیشنهادی اتحادیه اروپا برای احیای توافق هسته ای استقبال کرد و تاکید کرد: روسیه هرگز مانعی برای احیای این توافق نبوده و نخواهد بود. . بودن است.

به گزارش ایسنا، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی و مذاکره کننده ارشد روسیه در مذاکرات وین در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا قبل از ارائه متن پیشنهادی اتحادیه اروپا با طرف روسی مشورت شده است؟ آیا روسیه این توافق را می پذیرد یا خیر. اگر ایران متن پیشنهادی را بپذیرد یا نه، در صفحه توئیتر خود نوشت: از پیش نویس متن اتحادیه اروپا اطلاعی ندارم. متن روی میز توسط همه طرف های مذاکرات وین توضیح داده شد. اتحادیه اروپا تنها در 8 اوت اصلاحاتی را در آن اعمال کرد.

اولیانوف افزود: روسیه هرگز در مسیر احیای برجام ایستادگی نکرده است[توافق هسته‌ای] نبوده و نخواهد بود.

دقایقی پیش در واکنش به اظهارات حسین امیرآباد اللهیان، وزیر امور خارجه ایران مبنی بر پاسخ ایران به پیشنهادات اتحادیه اروپا، در صفحه توئیتر خود نوشت: سیگنال های تشویقی از سوی ایران دریافت شد.

امیرعبداللهیان امروز در نشست با خبرنگاران درباره مذاکرات گفت: در حال حاضر در حال تبادل پیام با طرف آمریکایی در مورد سه موضوع مشخص هستیم و در روزهای آینده آخرین نقطه نظرات خود را اعلام خواهیم کرد و به صراحت به کشورهای مذاکره کننده اعلام کرده ایم که اگر در مورد این سه موضوع که منطقی است نظراتی داشته باشیم همچنین آمادگی داریم وارد مرحله توافق شویم، نشست اختتامیه در وین با حضور وزرای خارجه برگزار می شود و پس از آن وارد مراحل بعدی کار می شویم.

رئیس دستگاه دیپلماسی ادامه داد: ما به صراحت به طرف های آمریکایی که پیام می دهند اعلام کرده ایم که انتخابات میان دوره ای کنگره را برگزار می کنیم و با بنزین مشکل داریم و طرف آمریکایی باید انعطاف نشان دهد تا بتواند برجام را بگیرد. آخرین مرحله ما در تمام مراحل مذاکرات هرجا که ممکن است انعطاف خود را نشان داده‌ایم و طرف آمریکایی نیز می‌داند که تا کنون چقدر انعطاف نشان داده‌ایم. ما این انعطاف را در طول مذاکرات در مورد موضوعاتی که می توانیم نشان داده ایم و اکنون نوبت طرف آمریکایی است که انعطاف پذیر باشد.

وی بیان کرد: در مذاکرات اخیر طرف آمریکایی به صورت شفاهی انعطاف نسبی نشان داد در دو موضوع که باید مکتوب شود و متن شود و سومین مسئله تضمینی است که آمریکایی ها انعطاف داشته باشند و واقع بینانه برخورد کنند و اگر ما به این انعطاف توجه کنید، ما می توانیم در روزهای آینده به توافق برسیم. روزهای آینده روزهای مهمی برای توافق هستند. اگر آنها مقاومت نشان ندهند، دنیا به پایان نمی رسد. آنها در مورد طرح B صحبت می کنند. ما هم پلان B خودمان را داریم.

و وزیر امور خارجه ادامه داد: خلاصه نهایی خود را در مورد بقیه موضوعات تا ساعت 12 شب به طور کتبی به هماهنگ کننده اتحادیه اروپا ارائه خواهیم کرد و اگر پاسخ آمریکا واقع بینانه و منعطف باشد، توافق حاصل می شود و اگر آنها انعطاف نشان نمی دهند، آنها باید بیشتر صحبت کنند

Makayla Massey

کاشف برنده جایزه کل معتاد زامبی. متعصب فرهنگ پاپ بی عذرخواهی. تواهولیک.

تماس با ما