اولین اظهارات سپیده ریشنو در دادگاه

اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده سبده رشنو صبح امروز به ریاست حجت الاسلام والمسلمین قاضی افشاری در شعبه 26 دادگاه انقلاب تهران با حضور نماینده مدعی العموم، وکیل مدافع و خانواده معظم له برگزار شد. متهم

مرکز رسانه قوه قضائیه با اعلام این خبر گفت:

در ابتدای جلسه به دستور قاضی افشاری نماینده دادستان در جایگاه ایستاد و کیفرخواست را قرائت کرد.

وی گفت: اتهام خانم سپیده ریشنو مبنی بر همدستی و همدستی در ارتکاب جرم علیه امنیت کشور، فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی و ارائه دلیل برای فساد است.

و نماینده دادسرای عمومی و انقلاب ادامه داد: متهم با پیگیری تماس مسیح علینژاد و در حین کشف حجاب در معابر عمومی، فیلمی از خود فیلمبرداری و در فضای مجازی منتشر کرد و در شبکه هایی از جمله منتشر شد. شبکه بین المللی عربستان

وی افزود: متهم در ادامه مراحل کیفری در 25 تیرماه پس از کشف روسری در اتوبوس بارت با فیلمبرداری از خانم عامر وی را از اتوبوس اخراج کرد.

نماینده دادسرا گفت: در ادامه این مراحل، متهم فیلم تهیه شده را برای مسیح علینژاد ارسال می کند. با مشاهده اسناد و مدارک و کشف اشیاء مجرمانه از تلفن همراه متهم، جرم متهم مشخص و اقدامات وی مطابق مواد 500، 610 و 639 قانون مجازات اسلامی می باشد.

در ادامه جلسه، قاضی افشاری به متهم گفت: شما متهم به همدستی و همدستی در ارتکاب جنایت علیه امنیت کشور از طریق عوامل خارجی، فعالیت تبلیغی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی و ارائه دلایل فساد هستید. این بدان معنی است که اتهامات شما فقط مربوط به اتفاقات اتوبوس نیست.

سپیده ریشنو در زیر به دفاع از متهم پرداخت و با اشاره به اتهام اجتماع و تبانی برای ارتکاب جنایت علیه امنیت کشور و فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران در بخشی از دفاعیه خود و تشریح واقعه روز مزبور: بیست و پنجم تیر شال بارت را برداشتم و در دستم گذاشتم و در همین حین بین من و خانم داخل عکس دعوا شد. من از این حادثه فیلم گرفتم.

قاضی افشاری در تکمیل این جلسه از متهم خواست در خصوص توئیت خود در فضای مجازی و معابر و معابر عمومی در تاریخ 30 تیرماه توضیحاتی ارائه کند. از جمله اینکه من را بعد از شکنجه به بیمارستان طالقانی منتقل کردند و روز بعد با خانواده تماس گرفتم و آنها تکذیب کردند. در مدت اقامتم در بازداشتگاه دروغ های زیادی علیه من نوشتند.

وی در ادامه با ابراز تاسف از حضور در کمپین های مسیح علینژاد، تاکید کرد: این فرد روی زمین نشسته و به مردم توهین می کند و از طرفی امثال من را تشویق به اعتلای عزت و پول گرفتن می کند.

ریچنو در پایان ضمن طرح درخواست از دادگاه گفت: از دادگاه می خواهم تعهدم را تغییر دهد و من را آزاد کند.

قاضی افشاری گفت: درخواست وثیقه را برای رسیدگی به منشی دادگاه تقدیم کرد.

پس از آن قاضی افشاری ختم جلسه را اعلام کرد.

Izaiah Harrison

سازمان دهنده کل مبشر موسیقی شیطانی. گیک قهوه. خالق برنده جایزه متعصب الکل مزاحم عمومی

تماس با ما