اولین رئیس پلیس تهران چه کسی بود؟

قدیمی ترین زندان بزرگ تهران، زندانی به نام «عنبرشاهی» بود که در زیر مغازه مسگری ارک که محل فعلی بانک ملی بازار است قرار داشت و توسط حاجب الدوله، رئیس تشریفات آن زمان اداره می شد. جالب است بدانید که اولین زندان ها به گونه ای راه اندازی شد که افراد یا مردان خاصی را سرکوب و فراموش کند.

به گزارش همشری، «امیر کبیر» برای اولین بار در سال ۱۲۲۸ با صدور فرمانی شکنجه زندانیان را لغو کرد و وضعیت زندان ها و زندانیان را بهبود بخشید.

اما به دلیل برکناری وی، این اقدامات چندان دوام نیاورد. همچنین در دوره قاجار و با تشویق عده ای مانند میرزا حسین خان صبحسالار اقداماتی برای انسانی کردن زندانها انجام شد اما در نهایت کنت دومونفورت اولین رئیس شهربانی تهران توانست این کار را انجام دهد. اقدامات عمده در انقلاب مشروطه

امبرشاهی. قدیمی ترین زندان پایتخت

انبار شاهی

با روی کار آمدن رژیم قاجار، قدیمی ترین زندان بزرگ تهران، زندان انبارشاهی بود که در زیر مغازه مس اراک، محل فعلی بانک ملی قرار داشت و زیر نظر «حاجب دولت» اداره می شد. . رئیس جشن ها.

الفرشاشی رئیس قوه مجریه و قلم مو ولی عنبرشاهی بود. غذای زندانیان بسیار کم بود، به همین دلیل گاهی اوقات مردم به عنوان گرو از دریچه زندان برای زندانیان غذا و غذا می انداختند.

در سال 1292 شمسی چند مشاور سوئدی برای تنظیم وضعیت پلیس کشور منصوب شدند. شوراهای سوئدی برای اولین بار مقررات زندان را تهیه کردند که در سال 1298 به تصویب دولت رسید و این اولین آیین نامه زندان شد. برای مثال شکنجه بدنی و مهار زندانیان در این سیستم ممنوع بود.

در زمان سرتیپ «درگی» که در آن زمان فرمانده شهربانی بود، آیین نامه تشکیلات زندان ها و بازداشتگاه ها و وظایف افسران و کارمندان آنها تهیه و در 10 شهریور 1307 به تصویب رسید.

در همان سال آیین نامه اجرای مجازات اعدام تصویب و لازم الاجرا شد. در 30 مهر 1347 اولین آیین نامه زندان ها با توجه به مبانی علمی زندانیان و کانون اصلاح و تربیت تصویب شد.

اولین زندان مرکزی تهران

زندان کاخ اولین زندان مرکزی تهران بود که اکنون تعطیل و به باغ موزه قصر تبدیل شده است. در زمانی که سوئدی‌ها فرماندهی پلیس تهران (عادی) را بر عهده داشتند، زندان ناظمیه در محل اداره شهربانی (بخشی از وزارت امور خارجه فعلی) در میدان طوبخانه قرار داشت. این زندان از دو یا سه اتاق کوچک معروف به زندان درجه یک و چندین اتاق و سرداب برای زندانیان عادی تشکیل شده بود.

زندان کاخ در یازدهم آذرماه 1308 افتتاح شد. فاز اول زندان دارای 192 اتاق با گنجایش 800 زندانی بود. با گذشت زمان و تا زمان ساخت زندان اوین در دهه 40، این تنها زندان پایتخت بود.

Ainsley Murphy

بشارت دهنده آبجو Wannabe. نویسنده فداکار جنرال الکل نینجا. دانشجو. متخصص زامبی خالق مستقل متعصب سفر

تماس با ما