اولین مدارگرد ماه کره جنوبی “دانوری” عازم ماه شد

سیل: وزارت علوم کره جنوبی روز جمعه اعلام کرد که اولین مدارگرد کره ماه در اولین گام تاریخی به سمت اکتشاف فضایی وارد مسیر برنامه ریزی شده خود به سمت ماه شده است. ماه‌نورد کره‌ای Pathfinder که با نام دانوری نیز شناخته می‌شود، حامل کلمات کره‌ای برای “ماه” و “لذت بردن” است – از ساعت 2 بعد از ظهر در مسیر انتقال بالستیک به ماه در سفری به ماه سفر کرده است. طبق گزارش آژانس یونهاپ، چهار سال و نیم است. کره جنوبی تایید کرد که مدارگرد با پنل های خورشیدی خود نیرو تولید می کند و پس از پرتاب آن بر روی موشک فالکون 9 اسپیس ایکس از کیپ کاناورال در ایالات متحده، همه ابزارهای موجود در آن به درستی کار می کنند.

به گفته دپارتمان علوم و فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT)، دانوری همچنین اولین تماس خود را با آنتن شبکه فضایی عمیق ناسا در کانبرای استرالیا در ساعت 9.40 صبح (به وقت کره) انجام داد. علم و فناوری اطلاعات و ارتباطات: “دانوری به عنوان اولین گام در تاریخ اکتشافات فضایی در کره جنوبی ثبت خواهد شد. هنوز راه زیادی تا دانوری از جمله ورود به مدار ماه و انجام ماموریت یک ساله خود در پیش است.” وزیر لی جونگ هو در کیپ کاناورال پس از کنترل پرتاب گفت.

این پرتاب که به دلیل مشکل تعمیر و نگهداری موشک به مدت دو روز به تعویق افتاد، اولین ماموریت فضایی کره جنوبی برای سفر به خارج از مدار زمین و اولین ماموریت رصدی بر روی سطح ماه است که ماموریت آن اندازه گیری زمین، نیروی مغناطیسی، گاما است. پرتوها و دیگر ویژگی‌ها روی سطح ماه با استفاده از شش ابزار روی ماه، در طول مأموریت یک ساله خود که در اواخر دسامبر آغاز شد، سوار آن شوید. این کاوشگر همچنین مکان های فرود احتمالی برای ماموریت های ماه آینده را شناسایی خواهد کرد. کره جنوبی هدف خود را از ارسال یک فرودگر ماه به ماه در سال 2031 تعیین کرده است، زیرا رئیس جمهور یون سئوک یول متعهد شد برای باز کردن عصر اقتصاد فضایی سرمایه گذاری کند و با ایجاد یک آژانس هواپیمایی از صنعت هوانوردی حمایت کند.

در ماه ژوئن، کره جنوبی اولین موشک بومی خود به نام Nuri را پرتاب کرد و به هفتمین کشور در جهان تبدیل شد که یک وسیله پرتاب فضایی را توسعه داد که می تواند ماهواره ای با وزن بیش از یک تن را حمل کند. موسسه تحقیقات هوافضای کره (KARI) که بر پروژه مدارگرد ماه نظارت می‌کند، در طراحی IP فضای اعماق، طراحی فرودگر و توسعه فناوری، و اکتشاف ماه و باتری‌های هسته‌ای برای مأموریت‌های فرود آینده پیشرفت‌هایی داشته است.

لی سانگ ریول، رئیس موسسه کری در ماه نوامبر گفت: «ما باید قدم‌هایی برداریم، اما فکر می‌کنم که می‌توان به تنهایی به ماه رفت.

ناسا پس از امضای قرارداد رسمی با KARI برای همکاری با یکدیگر در سال 2016 عمیقاً درگیر ماموریت کره جنوبی بود. آژانس فضایی ایالات متحده در طراحی ماموریت تخصص مشترکی دارد و دسترسی به آنتن های شبکه فضایی عمیق آژانس در سراسر جهان را برای ردیابی فضاپیما فراهم خواهد کرد.

کیم یون هیوک، دانشمند پروژه در مؤسسه کری، گفت که کاوش در دنیای اعماق فضا بدون اکتشاف ماه غیرممکن است و افزود: «بسیاری از کشورهای آسیایی مانند ژاپن، هند و چین قبلا برنامه‌های اکتشاف فضایی و بهترین‌ها را آغاز کرده‌اند. نامزد (برای اکتشاف فوری) ماه است.” “.

همچنین بخوانید: کره جنوبی اولین ماموریت ماه خود را با موشک اسپیس ایکس انجام داد

تاکنون تنها شش کشور و منطقه – ایالات متحده، چین، ژاپن، هند، اتحادیه اروپا و اتحاد جماهیر شوروی سابق – موفق به فرود بر روی ماه یا کاوش وسایل نقلیه مداری بر روی سطح ماه شده اند. اگر دانوری در اواخر دسامبر به مقصد مورد نظر خود برسد، کره جنوبی هفتمین کشوری خواهد بود که به مدار ماه می رسد. کارشناسان می گویند ماموریت دانوری بینش های مهمی را در مورد چالش های اکتشافات اعماق فضا و افزایش قابلیت های فضایی که کره جنوبی به سرعت در سال های اخیر به دست آورده است، ارائه می دهد و به عنوان بخشی از این پروژه، KARI اولین آنتن فضای عمیق بومی کره جنوبی را ساخته است. در Yeoju، استان Gyeonggi، که انتظار می رود در پروژه های اکتشاف فضایی آینده مورد استفاده قرار گیرد.

Pang Hyo-chung، استاد مهندسی هوافضا در موسسه علوم و فناوری پیشرفته کره، این کار را با “تجربه شخصی که برای اولین بار به یک کشور خارجی سفر می کند” مقایسه کرد. پانگ گفت: “کره جنوبی هیچ تجربه قبلی در انجام ماموریت های فضایی بین سیاره ای ندارد، بنابراین پروژه دانوری، به ویژه جنبه روش سفر بالستیک قمری، تجربه و بینش جدیدی در مورد مانور فضاپیماها در فضا ارائه می دهد.”

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

تماس با ما