اولین مسافر استارشیپ از طریق فضاپیمای سایوز – زومیت به ایستگاه فضایی بین المللی سفر می کند

[ad_1]

یوساکو میزاوامیلیاردر ژاپنی و خرده فروش لباس روز چهارشنبه برای اقامت 12 روزه وارد ایستگاه فضایی بین المللی شد. او جدیدترین مسافر شخصی در آزمایشگاه مداری یک ساله است که در آن گردشگران فضایی بازتر از همیشه هستند.

میزاوا، موسس زورو، خرده‌فروش آنلاین لباس ژاپنی، ساعت 11:08 صبح به وقت ایران یوزو هیرانویک دستیار تولید که سفر او را مستند می کند، سوار موشک سایوز روسی شد که از پایگاه فضایی بایکونور در قزاقستان پرتاب شد. الکساندر میسورکین، فضانوردان روسی نیز گردشگران فضایی را همراهی می کنند. خدمه سه نفره شش ساعت بعد در ساعت 17:10 به ایستگاه فضایی پیوستند و حدود ساعت 7:42 بعد از ظهر به ایستگاه فضایی رسیدند.

پس از ورود، خدمه ایستگاه فضایی که اکنون 10 ساله هستند، در بخش روسی ایستگاه جمع شدند تا به تازه واردان خوشامد بگویند. در حالی که منتظر رسیدن به ایستگاه بود، میزاوا از طریق ویدئوی زنده با خانواده خود در بایکونور صحبت کرد.

میزاوا، به عنوان یک ماجراجوی مشتاق، در سال 2016 توجه بین المللی را به خود جلب کرد. چه زمانی یک شغل را تصاحب کنیم ژان میشل بسکت، هنرمند آمریکایی با پرداخت 3.57 میلیون دلار در حراج موافقت کرد. او در سال 2017 تابلوی نقاشی دیگری از همین هنرمند را به قیمت 5/110.5 میلیون خرید.

در سال 2018، میزاوا علاقه خود را به سفر فضایی در رویدادی در مقر SpaceX در کالیفرنیا اعلام کرد. او با الن ماسک بنیانگذار شرکت همکاری کرد تا اعلام کند که اولین مسافر فضاپیمای SpaceX SpaceX است.

آموزش فضانوردان در فضای سایوز

یوساکو میزاوا و دو همراهش در ماه اکتبر پرواز را تمرین می کنند.

ماموریت Starship که قرار است به دور ماه بچرخد و به زمین بازگردد، در سال 2023 برنامه ریزی شده است. با این حال، این سفر به احتمال زیاد به تأخیر خواهد افتاد. میزاوا در ابتدا قصد داشت گروهی از هنرمندان را برای سفر به ماه دعوت کند. اما در اوایل سال گذشته، آنها یک مسابقه عمومی راه اندازی کردند که در آن زنان می توانستند برای انتخاب شدن به عنوان همسر میزاوا و شرکت در سفر قمری درخواست دهند.

مسابقه بافتنی بود که قرار بود مستند باشد. با این حال، میزاوا مورد انتقاد قرار گرفت و طرح خود را لغو کرد و از نزدیک به 28000 زن که برای مقایسه درخواست داده بودند عذرخواهی کرد. در نهایت، میلیاردر ژاپنی تصمیم گرفت هشت نفر را استخدام کند تا در سفر به ماه به او بپیوندند.

مقالات مرتبط:

Mizawa از طریق Space Adventures فضا را برای ایستگاه فضایی رزرو کرد. یک شرکت آمریکایی که سفرهای فضایی را برای گردشگران ثروتمند سازماندهی می کند. او نگفت که این ماموریت چقدر هزینه دارد.

خدمه موشک های روسی شلیک کردند. فضاپیمای پیشرفته روسیه که فضانوردان روسی را به ایستگاه فضایی بین المللی می فرستد. قبل از انتخاب کپسول Crow Dragon Space X توسط ناسا، فضانوردان آمریکایی برای سفر به ایستگاه فضایی به سایوز متکی بودند. هزینه هر صندلی در فضا برای ناسا حدود 70 تا 100 میلیون دلار است. در نتیجه مبلغی که میزاوا برای خود و شریکش پرداخت می کند قطعاً در همین بازه قیمتی است.

میزاوا و هیرانو تنها فضانوردان خصوصی نیستند که امسال به ایستگاه فضایی سفر کرده اند. در ماه اکتبر، این بازیگر و کارگردان روسی هشت روز را در ایستگاه فضایی گذراند و اولین فیلم بلند خود را با تصاویر فضایی ساخت.

[ad_2]

Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما