اوپک پیش بینی تقاضای نفت را با کاهش رشد اقتصادی کاهش می دهد

تاسیسات نفتی آرامکو در عربستان سعودی


تصویر:

عمرو نبیل / آسوشیتدپرس

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) اعلام کرد که عرضه جهانی نفت به آرامی با تقاضای ضعیف برای نفت خام روبرو می شود و بازار نفت را به تعادل نزدیک می کند و این نشان می دهد که این سازمان در کوتاه مدت نیاز زیادی به افزایش تولید خود نمی بیند. به علاوه.

گروه تولیدکنندگان مستقر در وین با اشاره به تاثیر کند شدن اقتصادهای جهانی، پیش بینی خود را برای تقاضای جهانی نفت در سال جاری 260 هزار بشکه کاهش داد و به 100.03 میلیون بشکه در روز رساند. همچنین پیش بینی تقاضای خود برای سال 2023 را به همین میزان به 102.72 میلیون بشکه در روز کاهش داد.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در گزارش ماهانه بازار خود که در روز پنجشنبه منتشر شد، اعلام کرد که رشد اقتصاد جهانی در سال جاری و سال آینده ضعیف‌تر از حد انتظار خواهد بود، زیرا تورم بر کسب‌وکارها و مصرف‌کنندگان تأثیر می‌گذارد و بانک‌های مرکزی علاقه را برای آرام کردن افزایش می‌دهند. قیمت.

افکار خود را به اشتراک بگذارید

دیدگاه شما درباره عرضه جهانی نفت چیست؟ به گفتگوی زیر بپیوندید.

اوپک پیش بینی خود را برای تولید ناخالص داخلی جهانی در سال 2022 از 3.5 درصدی که در ماه گذشته پیش بینی کرده بود به 3.1 درصد کاهش داد. برای اقتصاد ایالات متحده، اوپک پیش بینی رشد خود را در سال جاری از 3 درصد و 1.7 درصد در سال 2023 از 2.1 درصد در ماه گذشته به 1.8 درصد کاهش داد.

انتظار می رود چین، دومین اقتصاد بزرگ جهان، امسال 4.5 درصد رشد کند که 0.6 درصد کمتر از پیش بینی اوپک در ماه ژوئیه است.

ترکیبی از تقاضای ضعیف نفت و افزایش مداوم تولید از سوی تولیدکنندگان نفت اوپک و غیراوپک باعث شد که بازار نفت در سه ماهه دوم سال به تعادل نزدیک شود و تقاضا تنها 50000 بشکه در روز از عرضه پیشی بگیرد.

این در مقایسه با کسری نفت 300000 بشکه در روز در سه ماهه اول و کسری 1.6 میلیون بشکه ای در سال 2021 است.

نوشتن به ویل هورنر در [email protected]

قیمت های بالاتر نفت برای اوپک پلاس، ائتلاف کشورهای تولیدکننده نفت که بیش از نیمی از تولید جهانی را کنترل می کند، سودمند بوده است. شلبی هالیدی وال استریت ژورنال توضیح می دهد که کشورهای اوپک پلاس با درآمدهای بادآورده چه می کنند و چرا بعید است از روسیه فاصله بگیرند. تصویر: ادل مورگان

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق ذخیره شده است 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

تماس با ما