اوکراین: بیش از 1 میلیون تن غلات و مواد غذایی تحت قرارداد دریای سیاه صادر شد

این هست “یک دستاورد درخشان” وی با اشاره به مکانیسم مستقر در استانبول که حرکت کشتی ها را برای اطمینان از انطباق آنها با ابتکار عمل نظارت می کند، گفت: تلاش جمعی و سخت کوشی مرکز هماهنگی مشترک (JCC) ممکن شد.

مرکز هماهنگی مشترک نمایندگان اوکراین، روسیه، ترکیه و سازمان ملل – امضاکنندگان این توافقنامه تاریخی را گرد هم می آورد.

ابتکار مهم

عملیات از اول اوت آغاز شد، مرکز هماهنگی مشترک آغاز شده است قبلاً ده ها سفر را فعال کرده است آن سوی دریای سیاه روز شنبه، تیم ها صدمین بازرسی را در کشتی های باری مورد تایید انجام دادند. آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، هفته گذشته هنگامی که در منطقه بود، بر خروج دو کشتی درگیر در عملیات نظارت داشت.

در حالی که جهان با ناامنی غذایی و افزایش قیمت ها دست و پنجه نرم می کند، اهمیت این ابتکار آشکار می شود. از آنجایی که حجم تولیدات کشاورزی اوکراین اکنون از طریق دریا به سمت بازار می رود، اعتماد در صنایع غذایی و حمل و نقل افزایش یافته استآقای عبدالله گفت: “این منجر به کاهش قیمت ها و ریسک کمتر می شود.”

وی خاطرنشان کرد که در حالی که این توافق نامه عملیات تجاری برای از سرگیری صادرات را پوشش می دهد، برنامه جهانی غذا همچنین توانسته است خرید گندم اوکراینی را برای عملیات بشردوستانه خود در کشورهایی مانند اتیوپی و یمن از سر بگیرد.

“اینها همه گام های اولیه مهم هستند، اما کارهای زیادی برای انجام دادن وجود داردوی تاکید کرد: در سراسر جهان، افزایش قیمت سوخت و کود، تغییرات آب و هوایی و درگیری‌ها فشار زیادی بر کشاورزان و مصرف‌کنندگان وارد می‌کند و میلیون‌ها نفر را به فقر و گرسنگی سوق می‌دهد.

سیلوها هنوز پر است

ابتکار غلات دریای سیاه فضایی را در سیلوهای اوکراین مجهز به میلیون ها تن محصول از محصولات قبلی ایجاد کرد. تا اینجا، خیلی غلات بیشتری باید صادر شود وی افزود برای تطبیق برداشت جدید.

«به همان اندازه مهم و فوری است صادرات کود از جمله آمونیاکبر اساس این ابتکار، تا کشاورزان در سراسر جهان بتوانند به تولید مواد غذایی برای سال آینده با هزینه مقرون به صرفه ادامه دهند.»

او میلیون تن حمل شده تا کنون را تنها آغاز کار توصیف کرد.

“جهان نمی تواند غذا و کود را از هیچ چیز حمل کند. هر محموله ای که از این مسیر ترخیص می شود به آرامش بازارها، تقویت منابع غذایی و بهره وری کشاورزان کمک می کند.”

Fletcher Hobbs

نینجا آبجو عمومی. محقق اینترنت. معتاد وب هیپستر پسند. خواننده مغرور. زیاد می افتد

تماس با ما