اوکراین: بیش از 14000 قربانی تا کنون اما “تعداد واقعی احتمالاً بسیار بیشتر است”

ماتیلدا بوگنر در حال ارائه برخی از یافته های آخرین گزارش خود به خبرنگاران در ژنو، سوئیس بود.

این درگیری اکنون در هفتمین ماه خود قرار دارد و تیم او تا کنون 14059 تلفات غیرنظامی را تایید کرده است که 5767 نفر کشته و 8292 نفر زخمی شده اند.

همانطور که بارها و بارها گفته ایم، ما می دانیم که اعداد واقعی احتمالاً بسیار بیشتر است،او اضافه کرد.

از قربانیان بشنوید

خانم بوگنر از اودسا در جنوب اوکراین صحبت می کرد. ماموریت نظارت بر حقوق بشر سازمان ملل از سال 2014 پس از آغاز جنگ در شرق بین نیروهای دولتی و جدایی طلبان در این کشور حضور داشته است.

آخرین گزارش آن در 27 سپتامبر منتشر خواهد شد.

یافته های بیشتر حداقل 416 قربانی تایید شده بازداشت خودسرانه و ناپدید شدن اجباری را در سرزمین های اشغال شده توسط روسیه یا مناطق تحت کنترل آن نشان داد. 16 نفر مرده پیدا شدند و 166 نفر آزاد شدند.

در همین حال، نهادهای مجری قانون اوکراین 51 مورد دستگیری خودسرانه و 30 مورد دیگر را مرتکب شدند که ممکن است به ناپدید شدن اجباری تبدیل شود.

وضعیت اسیران جنگی

این مأموریت همچنین طیف وسیعی از سوء استفاده ها را علیه اسیران جنگی مستند کرده است. در حالی که به پرسنل اجازه دسترسی بدون مانع به مکان‌های بازداشت و بازداشت در قلمرو تحت کنترل اوکراین داده شد، روسیه اجازه دسترسی به اسیران جنگی را که در قلمرو خود یا در سرزمین‌های تحت اشغال نگهداری می‌شوند را نمی‌داد.

این موضوع بسیار نگران‌کننده است زیرا ما مستند کرده‌ایم که اسیران جنگی در اقتدار فدراسیون روسیه و توسط نیروهای مسلح فدراسیون روسیه یا گروه‌های مسلح وابسته به آن تحت شکنجه و بدرفتاری قرار گرفته‌اند و در برخی مکان‌ها خانم بوگنر گفت که در بازداشتگاه فاقد غذا و آب کافی است. مراقبت های بهداشتی و بهداشتی.

آنها همچنین از وضعیت بد بهداشتی در مستعمره کیفری اولنیوکا در شرق مطلع شدند.

گزارش شده است که بسیاری از اسیران جنگی اوکراینی در آنجا از هپاتیت A، سل و سایر بیماری های عفونی رنج می برند. علاوه بر این، بسیاری از آنها اجازه نداشتند با بستگان خود تماس بگیرند، که این امر باعث شد خانواده های آنها از حق اطلاع از آنچه برای آنها گذشته است محروم شوند.

درخواست به روسیه

همچنین در حال پیگیری پرونده ها هستیم بسیاری از اسیران جنگی باردار بازداشت شدگان در مکان های تحت کنترل نیروهای مسلح روسیه و گروه های مسلح وابسته به آنها. ما از فدراسیون روسیه به عنوان قدرت بازداشت کننده می خواهیم که این کار را انجام دهد آزادی فوری این زنان را در نظر بگیرید خانم بوگنر گفت.

این مأموریت همچنین مواردی از شکنجه و بدرفتاری با اسیران جنگی را در قلمروهای تحت کنترل دولت، معمولاً پس از دستگیری، در بازجویی اولیه یا انتقال به اردوگاه‌های کار اجباری، مستند کرده است.

“ماموریت ما توانست از اردوگاه اسرای اوکراینی بازدید کند. با این حال، ما متذکر می شویم که اکثر اسرا همچنان در زندان ها نگهداری می شوند و این قانون را نقض می کند. اسیران جنگی را نمی توان در سلول های شدید نگه داشت. ”


ماتیلدا بوگنر، رئیس هیئت نظارت بر حقوق بشر در اوکراین (عکس فایل).

سازمان ملل متحد ژنو / شیائو یانگ

ماتیلدا بوگنر، رئیس هیئت نظارت بر حقوق بشر در اوکراین (عکس فایل).

ترس کریمه

خانم بوگنر همچنین از “وخامت قابل توجه” در وضعیت کریمه که از سال 2014 توسط روسیه اشغال شده است، صحبت کرد.

این سازمان به محدودیت های اعمال آزادی های اساسی، شکنجه و بدرفتاری، ناپدید شدن اجباری و دستگیری های خودسرانه، نقض حق محاکمه عادلانه و همچنین عدم پاسخگویی در مورد این نقض حقوق بشر اشاره کرد.

این مأموریت نگران است که الگوهای نقض حقوق بشر در آنجا مستند شده باشد ممکن است تکرار شود در سرزمین هایی که به تازگی توسط روسیه تسخیر شده است.

او گفت: «در کریمه، فدراسیون روسیه با اجرای قوانین مبهم و بد تعریف، و مجازات انتقاد واقعی یا درک شده از فدراسیون روسیه و نیروهای مسلح آن، به سرکوب آزادی بیان ادامه می‌دهد.

از ماه مارس، ما محاکمه 89 نفر را در کریمه – به نقل از من – به دلیل “اقدامات عمومی با هدف بی اعتبار کردن نیروهای مسلح فدراسیون روسیه” مستند کرده ایم.

انتقام، دستگیری و ارعاب

در همین حال، مربیانی که از تایید آنچه روسیه “عملیات نظامی ویژه” خود در اوکراین نامید، خودداری کردند. انتقام و مجازات. فعالان حقوق بشر به دلیل کارشان دستگیر و تحت پیگرد قانونی قرار گرفته اند و وکلای مدافع نیز مرعوب شده اند.

خانم بوگنر گفت: «ما دستگیری‌ها و شکنجه‌های خودسرانه افرادی را که در منطقه خرسون تحت اشغال روسیه دستگیر و به کریمه منتقل شده‌اند، مستند کرده‌ایم.

“علاوه بر این، مردانی که از خط مرزی اداری از سرزمین اصلی اوکراین به کریمه عبور می کنند، توسط سرویس امنیت فدرال روسیه در پست های بازرسی به اصطلاح “تحلیل” شده اند. طبق گزارش های موثق دریافت شده توسط مأموریت ما، این امر آنها را در معرض خطر اجباری قرار می دهد. ناپدید شدن، بازداشت خودسرانه و شکنجه و بدرفتاری.»

الزام به گزارش

وی افزود که تاتارهای کریمه همچنان با ارعاب و آزار و اذیت، یورش پلیس و بازرسی خانه ها، پیگرد قانونی برای جرایم تروریسم و ​​افراط گرایی در اقداماتی که “اغلب با استانداردهای حقوق بشری مطابقت ندارند” مواجه هستند.

علاوه بر این، بازداشت شدگان این گروه قومی همچنان برای گذراندن دوران محکومیت خود به مناطق دورافتاده فدراسیون روسیه تبعید می شوند.

خانم بوگنر گفت که ماموریت ناظر حقوق بشر سازمان ملل به مستندسازی و گزارش در مورد حقایق در محل، از جمله صدای قربانیان ادامه خواهد داد.

ما این را به عنوان بخش مهمی از تلاش برای جلوگیری از سوء استفاده های بیشتر و پاسخگویی به کسانی که واقعا مرتکب تخلف شده اند، می دانیم.”

Markus Bennett

مشکل ساز هیپستر پسند. متعصب غذا موزیکال. علاقه مندان به سفر. طرفدار زامبی برنده جایزه

تماس با ما