اوکراین: دبیرکل سازمان ملل طرح الحاق روسیه را محکوم کرد

او به خبرنگاران در نیویورک گفت: «در این لحظه خطرناک، من باید بر وظیفه خود به عنوان دبیرکل برای حمایت از منشور سازمان ملل تأکید کنم.

منشور واضح است. هرگونه الحاق قلمرو یک کشور توسط دولت دیگری که در نتیجه تهدید یا استفاده از زور باشد.» نقض اصول منشور ملل متحد و حقوق بین الملل. ”

مسئولیت احترام گذاشتن

عنان پس از آن صحبت کرد که کرملین اعلام کرد مراسمی در روز جمعه در مسکو برای آغاز روند رسمی الحاق مناطق دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپوریژیا برگزار خواهد شد.

این تحول پس از به اصطلاح همه پرسی های اخیر رخ می دهد که ساکنان این مناطق در روند رای گیری شرکت کردند – که مقام سیاسی سازمان ملل روز سه شنبه گفت نمی تواند قانونی تلقی شود – در مورد اینکه آیا آنها می خواهند بخشی از فدراسیون روسیه شوند یا خیر. .

دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد که روسیه به عنوان یکی از پنج عضو دائم شورای امنیت “مسئولیت ویژه ای دارد.” احترام به منشور سازمان ملل متحد.

هر تصمیمی برای ادامه الحاق مناطق دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپوریژژیا اوکراین خواهد بود. ارزش قانونی ندارد و شایسته محکومیت،” او گفت.

علیه نظام بین الملل

وی افزود که این اقدام «با چارچوب حقوقی بین‌المللی قابل تطبیق نیست» و «در مقابل هر چیزی که جامعه بین‌المللی قرار است نمایندگی کند، می‌ایستد».

این یک تشدید خطرناک است. جایی در دنیای مدرن ندارد.» نباید قبول کرد. ”

آقای گوترش بر تعهد صریح سازمان ملل به حاکمیت، وحدت، استقلال و تمامیت ارضی اوکراین تاکید کرد.

صلح در خطر است

او گفت که “به اصطلاح “رفراندم” – که در جریان درگیری های مسلحانه فعال، در سرزمین های اشغالی و خارج از چارچوب قانونی و قانون اساسی اوکراین انجام می شود – نمی تواند به عنوان بیان واقعی اراده مردم توصیف شود.

هر تصمیمی که روسیه برای حرکت به جلو بگیرد، انجام خواهد داد بیشتر چشم انداز صلح را به خطر می اندازد. این تأثیرات چشمگیر بر اقتصاد جهانی، به‌ویژه کشورهای در حال توسعه را طولانی‌تر می‌کند و مانع از توانایی ما برای ارائه کمک‌های حیاتی در سراسر اوکراین و فراتر از آن خواهد شد.»

وقت آن است که از لبه پرتگاه عقب نشینی کنیم. اکنون بیش از هر زمان دیگری باید با هم کار کنیمپایان این جنگ ویرانگر بی معنی الفرعایت منشور ملل متحد و حقوق بین الملل.»

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما