اوکراین دیپلمات مقر مقدس را به دلیل اظهارات پاپ فرانسیس احضار کرد

زمانی که نیروهای روسی بمباران شهرهای مجاور نیروگاه اتمی Zaporizhzhya را که در جنوب شرقی اوکراین در حال فعالیت بودند، آغاز کردند، النا تصمیم گرفت که زمان فرار رسیده است.

چند ماه پس از هجوم روس‌ها به مجتمع Zaporizhzhia، در میان صدها کارگر اوکراینی که عملاً گروگان گرفته شدند تا نیروگاه – بزرگترین نیروگاه هسته‌ای اروپا – به کار خود ادامه دهد، چندین ماه در مجتمع Zaporizhzhia مشغول به کار بود.

اما در نهایت، طغیان‌ها و ترس‌های دائمی برای زندگی پسر خردسالش او را به خطر ترک سوق داد.

النا به CNN گفت: «این ترسناک است. همه چیز آنجا منفجر می شود.

سی ان ان با استفاده از نام کوچک النا تنها به دلیل احترام به نگرانی های ایمنی او موافقت کرده است.

اوکراینی ها نیروهای روسیه را به استفاده از نیروگاه به عنوان سپر و خطر آسیب جدی یا فاجعه احتمالی در نیروگاه متهم کردند. در پاسخ، کرملین بارها مدعی شده است که نیروهای اوکراینی در حال بمباران نیروگاه هستند.

رئیس جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، روز چهارشنبه در سخنرانی خود در شورای امنیت سازمان ملل گفت که روسیه با تبدیل ایستگاه به یک منطقه جنگی، جهان را در آستانه یک فاجعه رادیولوژیکی قرار داده و خواستار خلع سلاح این ایستگاه شد.

او به النا گفت: «شب (روس‌ها) به جایی پشت تانک شلیک می‌کنند. “انفجارهای بسیار بسیار زیادی در همان زمان وجود دارد، مانند پرتاب ماشین های بزرگ.”

مهاجرت کارگران: نگرانی در مورد عواقب اقدامات نیروهای روسی در اطراف کارخانه، مهاجرت کارگران را سرعت بخشید.

داریا، کارمندی که هنوز در نیروگاه هسته ای کار می کند، گفت: «در دو هفته گذشته، هجوم دیوانه کننده ای از کارمندان وجود داشته است. CNN موافقت کرده است که از نام واقعی او با توجه به نگرانی های امنیتی او استفاده نکند. ما افرادی را داریم که دسته دسته می‌روند، ده‌ها نفر از آنها دسته‌جمعی».

النا گفت که کارگران کارخانه از سربازان روسی مستقر در آنجا وحشت دارند، که با تفنگ های خودکار در اطراف می چرخند و در شب اغلب “مست می شوند و به هوا شلیک می کنند.”

داستان را کامل بخوانید اینجا

Felipe Holmes

گیک تلویزیون متخصص رسانه های اجتماعی ایجاد کننده. نویسنده پرشور. نینجا سفر افراطی. کل کارآفرین معتاد به اینترنت

تماس با ما