اوکراین مسئولیت حمله به پایگاه مزدوران روسیه را بر عهده گرفت

علیرغم اظهارات اخیر رهبری اوکراین در مورد موفقیت ارتش در امتداد جبهه خرسون، نیروها به سختی هفته ها حرکت کردند. منسوب به او…دانیل برهولاک برای نیویورک تایمز

منطقه میکولایف، اوکراین – در کارزار تابستانی خود برای بیرون راندن نیروهای روسیه از منطقه خرسون جنوبی، نیروهای اوکراینی پست‌های فرماندهی و انبارهای مهمات روسیه را منهدم کردند، خطوط تدارکات را با حملات دقیق روی پل‌های کلیدی قطع کردند و باعث ایجاد رعب و وحشت در میان مقاماتی شدند که با کوه یخ همکاری می‌کردند. . مقامات اوکراینی می گویند انفجار خودروهای بمب گذاری شده، تیراندازی و حداقل یک مورد مسمومیت.

اما در مزارع آفتابی در امتداد مرز غربی منطقه خرسون، جنگنده های اوکراینی که در هر تلاش موفقیت آمیزی برای بازپس گیری قلمرو از آنها خواسته می شود ضربه نهایی را وارد کنند، در سنگرهای خود گیر افتاده اند. قطع خطوط تدارکاتی روسیه هنوز مزیت قاطع نیروهای مسکو در توپخانه، مهمات و تسلیحات سنگین را تضعیف نکرده است و پیشروی نیروهای اوکراینی را بدون متحمل شدن خسارات سنگین، اگر نگوییم غیرممکن، دشوار کرده است.

یک ستوان 33 ساله با علامت تماس آدا، که یک پاسگاه برای سنگربرداری در منطقه همسایه میکولایف، چند مایلی از خطوط روسیه در خرسون، رهبری می کند، گفت.

اما وی افزود: ما به برتری در تعداد نیاز داریم، ما به برتری در سلاح های سنگین نیاز داریم، متاسفانه این برای ما مشکل است.

مقامات اوکراینی می گویند که اگرچه نیروهای اوکراین هفته ها در خرسون حرکت نکرده اند، اما به نظر می رسد که عملیات توپخانه ای آنها نتیجه داده است و جریان تسلیحات، تجهیزات و نیروهای روسی به منطقه را کند کرده است. نیروهای اوکراینی با استفاده از تسلیحات بسیار دقیق مانند سامانه موشکی توپخانه با تحرک بالا، یا HIMARS، سه پل را بر روی رودخانه وسیع دنیپرو بمباران کردند که هزاران روس را به خطوط تدارکاتی آنها در سرزمین اشغالی اوکراین در شرق رودخانه متصل می کند.

ناتالیا گومینیوک، سخنگوی فرماندهی جنوبی ارتش اوکراین، گفت که این حملات باعث “غیرقابل استفاده” شدن این پل ها شده است. در آخر هفته، نیروهای اوکراینی حمله دیگری را به پل آنتونفسکی، شریان اصلی تدارکات در خرسون انجام دادند.

خانم گومینیوک گفت: “ما به وضوح درک می کنیم که اشغالگران برای ادامه آوردن ذخایر، مهمات و تجهیزات نظامی به این شریان ها متکی هستند.”

اکنون سؤال این است که آیا این فشار بر خطوط تدارکاتی روسیه برای فلج کردن ظرفیت جنگی نیروهای روسی کافی خواهد بود و احتمالاً کرملین را مجبور می کند که حداقل بخشی از نیروها را از خرسون عقب نشینی کرده و از رودخانه بازگردند. چندین مقام اوکراینی در منطقه این هفته گفتند که برخی از فرماندهان میدانی روسیه از قبل حرکت مقر فرماندهی خود را به شرق رودخانه آغاز کرده اند، اگرچه دو مقام ارشد نظامی اوکراین گفتند هیچ مدرکی برای این موضوع وجود ندارد.

ستوان گفت که رگبار گسترده حملات روسیه در جبهه ناگزیر هر روز تعداد انگشت شماری از سربازان آدا را می کشد. روز گذشته یک موشک گراد تقریباً از دست رفته باعث سوختن علف های اطراف یک پناهگاه شده بود و در زمین مجاور، پشت موشک دیگری که از زمین بیرون زده بود نمایان بود. هر از چند گاهی صدایی از دسی بل کم در دشت ها می پیچید.

در سراسر جبهه خرسون تقریباً 50 مایلی که تقریباً از شمال به جنوب از طریق مزارع حاصلخیز می‌گذرد، همینطور است. رهبران نظامی و تحلیلگران اوکراینی می گویند که هر گونه فشار به جلو مستلزم نیروها و تجهیزات بسیار بیشتری نسبت به اوکراین است که در حال حاضر در تئاتر خرسون دارد.

منسوب به او…دانیل برهولاک برای نیویورک تایمز

در همین حال، روسیه منابع خود را از جنگ در شرق دونباس برای تقویت مواضع خود در جنوب منحرف کرد.

سرلشکر دیمیترو مارچنکو، فرمانده نیروهای اوکراینی در منطقه، اخیراً به افزایش ناامیدی از سرعت کند تلاش‌های اوکراین برای بازپس‌گیری خرسون اذعان کرد، اما گفت که نمی‌تواند زمان‌بندی برای شروع عملیات تهاجمی بزرگ ارائه دهد.

ژنرال مارچنکو هفته گذشته در مصاحبه ای با RBK اوکراین گفت: “می خواهم به مردم خرسون بگویم صبور باشند – آنقدر که همه انتظار دارند نخواهد بود.” ما آنها را فراموش نکرده ایم، هیچ کس مردم ما را رها نخواهد کرد و ما برای کمک به آنها خواهیم آمد، اما آنها باید کمی بیشتر صبر کنند.”

او براین گفت که اگر اوکراینی ها بتوانند پل های رودخانه دنیپرو را به طور کامل قطع کنند و آنها را قطع کنند، کرملین چاره ای جز خروج تعدادی از نیروها یا مجبور کردن نیروهای روسیه به جنگ با تدارکات محدود نخواهد داشت و “امیدوار است که آن ها را بزن.” استاد مطالعات استراتژیک در دانشگاه سنت اندروز در اسکاتلند.

او گفت: «اگر آنها انبارهای بزرگی در کرانه باختری ساخته نمی‌شدند، می‌توان تصور کرد که ظرف چند هفته با مشکلات بزرگی مواجه می‌شدند.

Drake Beck

کارشناس سفر. خالق دوستانه نویسنده هیپستر دوست. دانش آموز عمومی.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما