اوکراین: گوترش حمله موشکی مرگبار به وینیتسیا را محکوم کرد. بیش از 20 کشته

به گزارش رسانه ها به نقل از مقامات اوکراینی، موشک های کروز شلیک شده توسط یک زیردریایی روسی در دریای سیاه به مناطق غیرنظامی شهر از جمله یک ساختمان اداری و ساختمان های آپارتمانی اصابت کرد.

در بیانیه آمده است: «دبیر کل هر گونه حمله علیه غیرنظامیان یا زیرساخت‌های غیرنظامی را محکوم می‌کند و خواستار پاسخگویی در قبال چنین تخلفاتی است».

میلیون ها بدون خدمات اولیه

کارگران بشردوستانه سازمان ملل گزارش می دهند که در 24 ساعت گذشته، اعتصابات منجر به تلفات و تخریب زیرساخت های غیرنظامی در زاپوریژیا، میکولایف و در بسیاری از مناطق منطقه دونتسک در شرق شده است.

فرحان حق، معاون سخنگوی سازمان ملل متحد به خبرنگاران در نیویورک گفت که خصومت‌ها زیرساخت‌های حیاتی بیشتری را ویران کرده و به طور کلی میلیون‌ها نفر را بدون دسترسی به خدمات بهداشتی، آب، برق و گاز رها کرده است.

او گفت: «در ماریوپول، مردم دسترسی محدودی به آب آشامیدنی دارند و طبق گفته مقامات اوکراینی، تنها پنج لیتر در هفته برای هر نفر در دسترس است.

سازمان جهانی بهداشت (WHO) نسبت به خطر بالای ابتلا به وبا در این شهر هشدار داده است، اگرچه تاکنون هیچ موردی گزارش نشده است.

در سراسر اوکراین، تقریباً 800 شهرک برق ندارند و بیش از 230 هزار خانواده، مشاغل و سایرین منابع گاز ندارند. به گفته مقامات، منطقه دونتسک یا استان، بیشترین آسیب را دیده است.

آژانس های سازمان ملل به حمایت از مردم سراسر اوکراین و کسانی که از کشور فرار کرده اند، در پی تهاجم روسیه که در 24 فوریه آغاز شد، ادامه می دهند.

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما