اوگاندا پس از کشف یک گونه نادر در سودان، شیوع ویروس ابولا را اعلام کرد

صادر شده در:

امروز، سه‌شنبه، وزارت بهداشت و سازمان بهداشت جهانی از شیوع ویروس ابولا در اوگاندا پس از تایید مقامات بهداشتی یک مورد از سویه نسبتا نادر سودانی خبر دادند.

یک مرد 24 ساله در منطقه موبیندی، در مرکز اوگاندا، علائم بیماری را پیدا کرد و بعداً درگذشت.

دایانا آتوین، دبیر دائمی وزارت بهداشت در یک کنفرانس خبری گفت: می خواهیم به کشور اطلاع دهیم که شاهد شیوع ویروس ابولا هستیم که دیروز آن را تأیید کردیم.

وی گفت: بیمار مبتلا به مورد تایید شده دچار تب، اسهال و درد شکم و استفراغ خونی بود. او ابتدا برای مالاریا تحت درمان قرار گرفت.

دفتر آفریقای سازمان جهانی بهداشت در بیانیه‌ای اعلام کرد که در حال حاضر هشت مورد مشکوک تحت مراقبت در یک مرکز بهداشتی قرار دارند و افزود که به مقامات بهداشتی اوگاندا کمک می‌کند تا در مورد بررسی و اعزام کارکنان به منطقه آسیب‌دیده کمک کنند.

Matshidiso Moeti، مدیر منطقه ای WHO در آفریقا گفت: “اوگاندا با کنترل موثر ابولا غریبه نیست. با تجربه آن، اقداماتی برای شناسایی سریع ویروس انجام شده است و ما می توانیم به این دانش برای جلوگیری از گسترش عفونت تکیه کنیم.”

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که هفت مورد قبلی ابولا در سودان وجود داشته است که چهار مورد از آنها در اوگاندا و سه مورد در سودان بوده است.

او گفت که اوگاندا آخرین بار شیوع ابولا سودان را در سال 2012 و شیوع ابولا زئیر را در سال 2019 گزارش کرده است.

سازمان بهداشت جهانی گفته است که واکسیناسیون چرخه ای افراد در معرض خطر با واکسن اروبو در کنترل شیوع ابولا در شیوع های اخیر در جمهوری دموکراتیک کنگو و جاهای دیگر بسیار موثر بوده است، اما این واکسن فقط برای محافظت از آن تایید شده است. در برابر فشار زئیر .

وی افزود که واکسن دیگری که توسط جانسون و جانسون تولید شده است ممکن است موثر باشد، اما به طور خاص بر علیه سویه سودانی آزمایش نشده است.

(رویترز)

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

تماس با ما