اپل احتمالا تا سال 2024 پورت های USB-C را به لوازم جانبی ایرپاد و مک می آورد

مارک گورمن، خبرنگار بلومبرگ در گزارش جدید خود، اپل به احتمال زیاد لوازم جانبی ایرپاد و مک را با شارژ USB-C در دو سال آینده یعنی در سال 2024 عرضه خواهد کرد.

این تغییر در طول رخ می دهد اتحادیه اروپا این کشور به دنبال اجباری کردن پورت USB-C در گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و هدفون‌های جدیدی است که از اواخر سال 2024 در این منطقه راه‌اندازی شده‌اند. در حالی که این موضوع هنوز به قانون تبدیل نشده است، اما مورد تایید قرار گرفته است.

خبرنگار بلومبرگ می‌گوید اپل ممکن است تا سال 2024 فعالیت خود را ادامه دهد USB-C نسل بعدی لوازم جانبی AirPods، AirPods Pro و Mac را به ارمغان می آورد. همچنین، آیپد 10 احتمالا اواخر امسال با USB-C عرضه خواهد شد.

پورت USB-C و وضوح اتحادیه اروپا

در اوایل سال جاری، گزارشی از مارک گورمن نشان داد که سیب این شرکت قبلاً آزمایش پورت USB-C را روی آیفون‌های خود آغاز کرده است، اما نباید تا سال 2023 منتظر این پورت در آیفون‌ها باشیم.

گورمن اکنون در آخرین خبرنامه Power On خود دوباره این موضوع را مطرح کرده است و اضافه می کند که اپل درگاه شارژ USB-C را به آیفون 15 و همچنین به آی پد 10 اضافه خواهد کرد که انتظار می رود تا پایان سال جاری عرضه شود.

در این خبرنامه آمده است که “جان پورتر” یکی از منابع آگاه بازار می گوید اپل از نظر فنی یکنواخت است. آیفون 17 در پاییز 2025 راه اندازی نشد و از نظر فنی نیز نباید با قوانین اتحادیه اروپا در آینده مطابقت داشته باشد. یک مهلت دو ساله وجود دارد که به شرکت‌ها، از جمله اپل، اجازه می‌دهد تا تغییراتی ایجاد کنند.

مارک گورمن معتقد است که اپل به راحتی می تواند خود را تا موعد تعیین شده آماده کند. البته گورمن معتقد است، حتی اگر اپل شارژ کند USB-C شما آن را به دستگاه آنها می آورید، این کوتاه مدت است و وضعیت را تغییر می دهد.

گورمن می گوید که اگر مدل جدید اپل آیفون SE در مارس 2024 با درگاه لایتنینگ به جای پورت USB-C راه اندازی خواهد شد و مطابق با قوانین اتحادیه اروپا خواهد بود زیرا تا قبل از پایان سال عرضه می شود. اما مدلی که در سال 2025 یا 2026 عرضه می شود باید دارای USB-C باشد.

Drake Beck

کارشناس سفر. خالق دوستانه نویسنده هیپستر دوست. دانش آموز عمومی.

تماس با ما