اپل قصد دارد تاخیر تولید آیفون 14 جدید بین هند و چین را کاهش دهد

دهلی نو – اپل یک شرکت

AAPL -0.20٪

این شرکت در حال آماده‌سازی برای تولید آیفون جدید در هند ماه‌ها قبل از مدل‌های قبلی است، نشانه‌ای از اینکه این شرکت در حال افزایش تولید خارج از پایگاه سنتی خود در چین است، جایی که تعطیلی‌های مرتبط با کووید و تنش‌های ژئوپلیتیکی خطراتی را برای شرکت‌های خارجی افزایش داده است.

به گفته افراد آشنا، اپل در حال همکاری با سازندگان قراردادی در هند برای سرعت بخشیدن به تولید، کاهش تاخیر معمول بین زمان تولید دستگاه ها در چین و تولید آنها در این کشور جنوب آسیا است.

یک نفر گفت که مدل آتی آیفون 14 می تواند در اوایل نوامبر در هند تولید شود، یعنی دو ماه پس از تاریخ عرضه سنتی سپتامبر برای گوشی های هوشمند جدید اپل. اپل در ماه آوریل اعلام کرد که تولید آخرین نسل آیفون های خود، سری آیفون 13 را در هند، هفت ماه پس از عرضه آن آغاز کرده است.

سخنگوی اپل به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

خبرگزاری بلومبرگ پیشتر از برنامه های اپل برای شروع تولید آیفون 14 در هند زودتر از مدل های سال های گذشته خبر داده بود.

وال استریت ژورنال در ماه می گزارش داد که این تغییر پس از آن اتفاق افتاد که اپل به برخی از سازندگان قراردادی خود گفت که می‌خواهد تولید خود را در خارج از چین افزایش دهد و از جمله دلایل دیگر آن را سیاست‌های سختگیرانه ضد کووید پکن عنوان کرد.

به گفته تحلیلگران، بیش از 90 درصد محصولات اپل مانند آیفون، آی‌پد و مک‌بوک در چین توسط پیمانکاران ساخته می‌شوند، اتکا به چین که به دلیل تنش‌های مداوم بین واشنگتن و پکن خطرآفرین است.

قرنطینه در شانگهای و سایر شهرها به عنوان بخشی از تلاش های چین برای دور نگه داشتن ویروس از این کشور باعث ایجاد گلوگاه در زنجیره تامین بسیاری از شرکت های غربی شده و تقاضای مصرف کنندگان را کاهش داده است.

در سال‌های اخیر، دولت هند تلاش کرده است تا شرکت‌های جهانی مانند اپل را وادار کند تا تولیدات پیشرفته خود را از چین به هند منتقل کنند، زیرا تنش‌های تجاری جهانی بالا گرفته است.

دولت نخست وزیر نارندرا مودی برای ایجاد یک سیستم نظارتی بازتر و قابل پیش بینی تر و یک ساختار مالیاتی ساده تر برای مشاغل کار کرده است. این شرکت سازندگان گوشی های هوشمند را با انگیزه های مالی برای رسیدن به اهداف تولید و درآمد هدف قرار داده است.

تحلیلگران می گویند، برای اپل، یکی از چالش های موجود در هند، یافتن میزان نیروی کار ماهر و غیر ماهر در چین بوده است. بنادر، جاده ها و زیرساخت های هند نسبت به چین عقب هستند.

مجتمع ها در گروه فناوری تایوان فاکسکان و ویسترون مستقر هستند شرکت

در سال‌های اخیر، کارخانه‌هایی را در هند راه‌اندازی کرده است تا آیفون‌هایی را عمدتاً برای بازار داخلی این کشور تولید کند. به گفته افراد آشنا، این دو شرکت در حال آماده سازی برای تولید آیفون 14 هستند.

مردم می گفتند که مدل های جدید آیفون برای مصارف داخلی و همچنین صادرات ساخته می شود.

پس از سال ها تلاش برای افزایش فروش خود در هند به دلیل رقابت با رقبای ارزان تر، سهم اپل در هند در سال 2018 حدود 1٪ بود. به گفته تارون پاتاک، مدیر تحقیقات شرکت تحقیقاتی کنترپوینت در هند، این رقم باید تا پایان سال جاری به 4 درصد برسد.

هند پس از چین از نظر جمعیت، خانه بیش از 1.3 میلیارد نفر است و دومین بازار بزرگ گوشی های هوشمند در جهان را دارد. فروش دستگاه ها در حال افزایش است زیرا تعداد بیشتری از مردم برای اولین بار آنلاین می شوند و شرکت هایی مانند Xiaomi Corp چین و Samsung Electronics کره جنوبی بر بازار تسلط دارند. یک شرکت

اپل ده‌ها ویژگی جدید را برای نسخه‌های آینده iOS، iPadOS، WatchOS و macOS در سخنرانی دو ساعته خود در WWDC 2022 اعلام کرد – به‌علاوه یک مک‌بوک ایر بازطراحی‌شده! جوآنا استرن از WSJ به کوپرتینو پرواز کرد و این خبر را برای شما اعلام کرد. تصویر: ادل مورگان / وال استریت ژورنال

به گفته یک فرد آشنا، یک تولید کننده در هند به زودی مرحله ای را آغاز می کند که به عنوان معرفی محصول جدید یا NPI شناخته می شود که برای تولید انبوه لازم است. در این مرحله، پیمانکاران نقشه ها و مدل های محصولات این برند را به یک برنامه دقیق ساخت تبدیل می کنند.

افراد آشنا با این بحث ها گفتند که اپل به شرکای تولیدی خود گفته است که می خواهد NPI بیشتری در خارج از چین انجام دهند. اگر این اتفاق بیفتد، سایت‌های غیر چینی بیشتر به مراکز تولید در مقیاس بزرگ تبدیل می‌شوند تا اینکه صرفاً طرح‌های توسعه‌یافته در چین را کپی کنند.

تحلیلگران و تامین کنندگان می گویند که چنین اقداماتی نیاز به سرمایه گذاری قابل توجهی از سوی تامین کنندگان دارد، که شرکت ها را در زمانی که چشم انداز اقتصاد جهانی تحت تاثیر افزایش قیمت کالاها، جنگ در اوکراین و نوسانات بازار سهام قرار دارد، ناراحت می کند.

بر اساس برآوردهای Counterpoint Research، هند حدود 3.1 درصد از پایه تولید جهانی اپل را در سال گذشته به خود اختصاص داده است، در حالی که این رقم در سال 2020 1.3 درصد بوده است. پیش بینی می شود امسال به 5 تا 7 درصد افزایش یابد. چین 95.3 درصد را به خود اختصاص داده است.

راجیو چاندراسخار، وزیر فناوری اطلاعات هند، گفت: «من شک ندارم که اپل در موقعیتی است که می‌تواند جدیدترین محصولات موبایل خود را از هند عرضه کند. او گفت: «تولید هند به اندازه کافی بالغ شده است،» و هر شرکت هوشمندی مشتاق است تا به بازار محلی هند دست پیدا کند.

نوشتن به راجش روی در rajesh.roy@wsj.com و نیولی پرنل در newley.purnell@wsj.com

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق ذخیره شده است 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

تماس با ما