اپوزیسیون فرانسه پس از افشاگری های رسانه ای از “معامله محرمانه” با اوبر ماکرون انتقاد کرد

صادر شده در:

قانونگذاران اپوزیسیون روز یکشنبه گزارش ها مبنی بر توافق محرمانه بین امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه – زمانی که وزیر یک دولت سوسیالیستی بود – و غول حمل و نقل آنلاین اوبر را محکوم کردند.

این اتهامات در آخرین تحقیقات مبتنی بر داده توسط خبرگزاری های بین المللی پیشرو بر اساس فایل های لو رفته که در رسانه های اجتماعی به عنوان #UberFiles اعلام شده اند، مطرح می شود.

گزارش روزنامه فرانسوی لوموند با استناد به اسناد، پیام‌های متنی و شاهدان ادعا می‌کند که اوبر در زمانی که ماکرون وزیر اقتصاد بین سال‌های 2014 تا 2016 بود، یک “معامله” محرمانه با ماکرون منعقد کرده است.

گزارش لوموند آنچه را که می‌گوید کمک‌های وزارت مکرون با هدف کمک به اوبر برای تقویت موقعیت خود در فرانسه برجسته می‌کند، مانند پیشنهادی مبنی بر ارائه اصلاحیه‌های «خارجی» به نمایندگان مجلس برای کمک به آرمان‌شان.

نمایندگان اپوزیسیون آنچه را که به گفته آنها همکاری نزدیک آشکار بین ماکرون و اوبر است، در زمانی که این شرکت در تلاش برای دور زدن مقررات سختگیرانه دولتی برای بخش خود است، محکوم کرده اند.

اوبر فرانسه در تماس با خبرگزاری فرانسه تایید کرد که دو طرف در تماس هستند. دیدار با ماکرون در راستای وظایف منظم وزیری او بود که بخش خصوصی را پوشش می داد.

لوگوی شرکت تاکسیرانی Uber در 15 آوریل 2019 روی سقف یک تاکسی برای اجاره خصوصی در لیورپول، بریتانیا ظاهر می شود.
لوگوی شرکت تاکسیرانی Uber در 15 آوریل 2019 روی سقف یک تاکسی برای اجاره خصوصی در لیورپول، بریتانیا ظاهر می شود. © فیل نوبل، رویترز

دفتر رئیس جمهور به خبرگزاری فرانسه گفت که در آن زمان مکرون، به عنوان وزیر اقتصاد، «البته» با «بسیاری از شرکت‌های دخیل در تغییر عمیق خدماتی که در طول سال‌های مذکور رخ داد، در تماس بود، که باید با برچیدن برخی از آنها تسهیل شود. اقدامات اداری.” یا قفل های نظارتی.

اما ماتیلد پانو، رهبر پارلمانی حزب اپوزیسیون چپ افراطی «France Unboyed» در توییتر آنچه را «غارت کشور» در دوران تصدی مکرون به عنوان وزیر در دوره ریاست جمهوری فرانسوا اولاند توصیف کرد، محکوم کرد.

او مکرون را یک “لابی گر” برای یک “شرکت چندملیتی آمریکایی که هدفش آزادسازی دائمی قانون کار” است، توصیف کرد.

برخلاف تمام قوانین ما

فابین روسل، رهبر حزب کمونیست، داستان لوموند را “یک کشف قانع کننده درباره نقش فعال امانوئل مکرون، وزیر وقت، در تسهیل توسعه اوبر در فرانسه” توصیف کرد.

او گفت: «برخلاف همه قوانین ما، همه حقوق اجتماعی ما و علیه حقوق کارگران است در توییتر منتشر شد.

پیر درویل، نماینده کمونیست، خواستار تحقیق پارلمانی در مورد این پرونده شد.

جردن باردلا، رئیس حزب راست افراطی رالی ملی، چهچهچه این اکتشافات نشان داد که حرفه ماکرون دارای “یک وجه مشترک است: خدمت به منافع خصوصی، اغلب خارجی، قبل از منافع ملی”.

تحقیقات پرونده‌های اوبر بر اساس افشای ده‌ها هزار سند به روزنامه بریتانیایی گاردین از منبعی ناشناس است و توسط کنسرسیوم بین‌المللی روزنامه‌نگاران تحقیقی هماهنگ شده است.

ICIJ با 42 شریک رسانه ای در سراسر جهان بر روی این داستان کار می کند.

(AFP)

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

تماس با ما