اگر به دنبال راه اندازی یک کسب و کار هستید، همین الان اقدام کنید!

زمانی که یک شرکت می خواهد دامنه جغرافیایی خود را با هزینه ای افزایش دهد، احتمال اینکه محصول و برند خود را فرانچایز کند بیشتر است. فرانشیز یک سرمایه گذاری مشترک بین فرنچایز دهنده و فرانچایز دهنده است.

فرانچایز یک راه محبوب برای هر کارآفرینی برای راه اندازی یک تجارت است، به خصوص زمانی که وارد یک صنعت بسیار رقابتی مانند فست فود می شود. مزیت بزرگ خرید فرنچایز این است که به نام تجاری یک برند معتبر دسترسی پیدا می کنید. برای ارائه نام و محصول خود به مشتریان نیازی به صرف منابع ندارید. در واقع ایده فرنچایز یکی از ایده های کسب درآمد است.

فرانچایز یا استارتاپ؟؟

اگر نمی خواهید کسب و کاری را بر اساس ایده دیگران راه اندازی کنید، می توانید کسب و کار خود را راه اندازی کنید. اما راه اندازی شرکت خود خطرناک است. وقتی کسب و کار خود را راه اندازی می کنید، خودتان هستید. شما باید یک طرح تجاری محکم داشته باشید. آیا محصول من فروخته می شود؟ آیا مشتریان آنچه را که ارائه می دهم دوست خواهند داشت؟ آیا برای زنده ماندن پول کافی به دست خواهم آورد؟

نرخ شکست شرکت های جدید بالاست. تقریباً 20 درصد استارت آپ ها در سال اول زنده نمی مانند. حدود 50٪ تا سال پنجم ادامه می یابد، در حالی که تنها 30٪ هنوز پس از 10 سال مشغول به کار هستند. برای اینکه رویای خود را به واقعیت تبدیل کنید، انتظار داشته باشید که ساعت های طولانی و سخت بدون پشتیبانی یا آموزش تخصصی کار کنید. اگر با تجربه اندک یا بدون تجربه به تنهایی می روید، عرشه در مقابل شما انباشته است. اگر به نظر می رسد که یک استارتاپ برای شما سنگین است، مسیر فرانشیز ممکن است گزینه عاقلانه تری باشد.

نام تجاری فرنچایز یکی از با ارزش ترین دارایی های فرنچایز است. زیرا مشتریان یا مصرف کنندگان بر اساس اینکه کدام کسب و کار را برای بازاریابی خود انتخاب کنند، تصمیم می گیرند و این نوع برند تعیین می کند که خریدار چگونه تصمیم به استفاده از حق رای می گیرد.

در واقع، اکثر مشتریان به صاحبان کسب و کار و میزان برآورده شدن انتظارات تجاری خود اهمیتی نمی دهند. اما شما به عنوان یک فرنچایز قطعا به توسعه و بهبود روابط با مشتریان خود (منظور فرنچایزها) اهمیت خواهید داد و مشتریانی را انتخاب خواهید کرد که به دلیل کیفیت خدمات و حفظ روابط خوب، به خرید از شما اعتقاد دارند. قبل از هر چیز به خاطر داشته باشید که مشتریان به یک نام تجاری اعتماد می کنند تا انتظارات خود را برآورده کند و فرنچایز دهنده و دریافت کننده باید در یک جهت برای رسیدن به این هدف تلاش کنند.

اگر انجام چنین ریسکی فراتر از توانایی شما است، مسیر فرنچایز از رستوران های زنجیره ای پیتزا اپل 360 را می توان یک جایگزین هوشمند در نظر گرفت. Apple Pizza 360 با 46 شعبه فعال و بیش از یک دهه حضور مستمر در صنعت فست فود به شما این امکان را می دهد که به راحتی تجارت فست فود خود را راه اندازی کنید. برای دریافت مشاوره و ارتباط با کارشناسان پیتزا سپ 360 روی این لینک کلیک کنید.

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

تماس با ما