ایالات متحده: برای “از بین بردن بلای نژادپرستی” به اقدام مشخص نیاز است – کارشناس سازمان ملل

پس از اینکه کمیته رفع تبعیض نژادی (CERD) سابقه عدالت نژادی در ایالات متحده را بررسی کرد، دفتر حقوق بشر سازمان ملل بیانیه ای صادر کرد که در آن، کارشناس CERD و گزارشگر کشور، Faith Dekeledi Pansi Tlakula خاطرنشان کرد که میزان قتل با اسلحه در کشور افزایش یافته است. . به ویژه در میان مردان سیاه پوست و در جوامع فقیر.

در حالی که خانم تلاکولا اقدامات اتخاذ شده برای مقابله با خشونت اسلحه را تصدیق کرد، از خود پرسید که برای رسیدگی به “تأثیر متمایز” آن بر اقلیت های نژادی و قومی و همچنین مردم بومی چه کاری انجام شده است.


تظاهرات ضد نژادپرستی در بروکلین، نیویورک، برای عدالت برای قتل جورج فلوید آفریقایی-آمریکایی تظاهرات کردند.

اخبار سازمان ملل/ شرین یاسین

تظاهرات ضد نژادپرستی در بروکلین، نیویورک، برای عدالت برای قتل جورج فلوید آفریقایی-آمریکایی تظاهرات کردند.

عدم هماهنگی فدرال

در میان افزایش قابل توجه جنایات ناشی از نفرت علیه اقلیت های قومی، کمیته از قوانین اخیر ایالات متحده مانند قانون جرایم ناشی از نفرت COVID-19 استقبال کرد، اما این سوال را مطرح کرد که چرا دولت هنوز یک مکانیسم هماهنگی مانند یک نهاد ملی حقوق بشر را نهادینه نکرده است.

خانم تلاکولا گفت که کمیته بارها نگرانی خود را در مورد فقدان چنین مکانیسمی ابراز کرده است و پرسیده است که چه اقداماتی برای ایجاد یک مکانیسم هماهنگی دائمی و موثر در سطح فدرال اتخاذ شده است.

این کمیسیون خاطرنشان کرد که ایالات متحده از توصیه های خود برای یک مؤسسه ملی حقوق بشر آگاه است و آنها را تا حدی که می تواند تحت ریاست جمهوری جو بایدن اعمال شود، در نظر خواهد گرفت.

اصلاحات پلیس

این کمیته همچنین خاطرنشان کرد که کشور مسئولیت پاسخگویی در مورد استفاده از زور را تضمین می کند و خاطرنشان کرد که وزارت امنیت داخلی استانداردهای رفتاری سختگیرانه ای را برای افسران پلیس اعمال کرده است.

علاوه بر این، خط مشی استفاده از نیرو در سطح وزارتخانه، که بر احترام به زندگی انسان تأکید می کرد، در سال 2018 منتشر شد و در سال 2021 به روز شد.

آموزش هایی در مورد کاهش تنش، استفاده از زور و گشت های حصار مرزی به پلیس ارائه شد.

مردم در کارولینای شمالی آمریکا علیه تبعیض نژادی راهپیمایی کردند.

© UNSPLASH / بانک های خاک رس

دفتر حقوق و آزادی های مدنی ایالات متحده نیز موارد استفاده بیش از حد از زور را از طریق داشبورد آنلاین مورد بررسی و ردیابی قرار داده است و بیش از 600 مورد از این قبیل تا کنون در سال جاری ثبت شده است.

اجرای توصیه

خانم تلاکولا در سخنان پایانی خود به کمیته گفت که گفتگوهای ناراحت کننده و اقدامات و اقدامات مشخص برای “از بین بردن آفت نژادپرستی” ضروری است.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که کشور به رایزنی با جامعه مدنی ادامه دهد و تاکید کرد که این امر منجر به پیشرفت در اجرای توصیه های کمیته خواهد شد.

هیأت آمریکایی پاسخ می دهد

سفیر ایالات متحده در شورای حقوق بشر و رئیس هیئت، میشل تیلور، اذعان کرد که ایالات متحده باید در از بین بردن تبعیض نژادی بهتر عمل کند و “به شدت متعهد” به استفاده از همه ابزارهای در اختیار برای انجام این کار است.

نماینده ویژه وزارت امور خارجه ایالات متحده برای برابری و عدالت نژادی و یکی از رهبران هیئت، دزیره کورمیر اسمیت، گفت که این کشور در دیدگاه کمیسیون برای ادامه تلاش برای رفع تبعیض نژادی شریک است. او همچنین ابراز ناراحتی کرد که اقلیت های نژادی و قومی هنوز نیاز به مبارزه برای آزادی هایی دارند که جمعیت سفیدپوست از آن برخوردارند.

نکات اداری

کمیته مشاهدات نهایی خود را در مورد گزارش ایالات متحده پس از پایان جلسه در 30 اوت منتشر خواهد کرد.

خلاصه‌ای از جلسات عمومی کمیته را می‌توانید در اینجا و پخش اینترنتی آن را اینجا ببینید.

گزارشگران ویژه و کارشناسان مستقل توسط شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد مستقر در ژنو برای بررسی و گزارش در مورد یک موضوع خاص حقوق بشر یا وضعیت یک کشور منصوب می شوند. مناصب تشریفاتی است و کارشناسان برای کارشان پولی دریافت نمی کنند.

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

تماس با ما