ایالات متحده پذیرفت که تضمین کند و لغو تحریم ها را تأیید کند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی با اشاره به دیدار این کمیته با دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: با توجه به بحث های صورت گرفته در مذاکرات هسته ای، طرف مقابل بر اساس منطق جمهوری اسلامی، اصل دو موضوع برای تایید لغو تحریم ها و پذیرش ضمانت است. حل و فصل ضمانت‌های باقی‌مانده بین ایران و آژانس یکی از خواسته‌های جدی ایران در مذاکرات است و طرف اروپایی پیشنهادهایی در این زمینه ارائه کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ابوالفضل عماوی در تشریح نشست مشترک کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با دبیر شورای عالی امنیت ملی، گفت: اعضای کمیسیون امنیت ملی امروز با آقای دکتر دیدار کردند. شمخانی. نشست دبیر شورای عالی امنیت ملی با حضور وزیر امور خارجه، رئیس تیم مذاکره کننده هسته ای، رئیس سازمان انرژی اتمی و معاون این سازمان با موضوع مذاکرات هسته ای برگزار شد. .

وی توضیح داد: در این دیدار آقای باقری، مذاکره کننده ارشد کشورمان به تشریح روند مذاکرات اخیر پرداخت. آقای اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی به تشریح جنبه های فنی متن مذاکرات پرداختند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس گزارش ارائه شده در جریان مذاکرات، هدف منفعت اقتصادی و رفع موانع تجارت خارجی کشورمان از جمله رفع تحریم های غیرقانونی فروش بوده است. دسترسی نفتی و بانکی به منابع آن، با جدیت دنبال می شود و حفظ چارچوب برنامه صلح آمیز هسته ای یکی از اصول جمهوری اسلامی در مذاکرات است. در مذاکرات هسته‌ای، طرف مقابل اصل راستی‌آزمایی، لغو تحریم‌ها و ارائه تضمین‌ها را بر اساس منطق جمهوری اسلامی پذیرفت و پایه‌های توان هسته‌ای کشورمان حفظ خواهد شد.

اماوی افزود: لغو تحریم هایی که ترامپ پس از خروج از برجام مجددا اعمال کرد و همچنین فرمان اجرایی تحریم های دوران ترامپ از خواسته های اساسی ایران است که باید در متن نهایی مورد توجه قرار گیرد. تاکید شد که این مذاکرات تنها در چارچوب برنامه جامع اقدام مشترک است و ایران موضوعات غیرهسته ای را قابل مذاکره نمی داند. حل و فصل باقی مانده مسائل پادمان بین ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی یکی از خواسته های جدی ایران در مذاکرات است و طرف اروپایی نیز پیشنهاداتی را به آن ارائه کرده است.

وی گفت: آقای شمخانی با تشریح پاسخ ارسالی جمهوری اسلامی به پیشنهادات آقای مورا برای به نتیجه رسیدن مذاکرات، تاکید کردند که قانون کار راهبردی شورای اسلامی در پیشبرد منافع ملی و نظر ملت نقش بسزایی داشته است. نمایندگان در ادامه روند مذاکرات و برنامه هسته ای کشور مهم خواهند بود.

به گفته وی، در این جلسه اعضای کمیته امنیت ملی ضمن طرح پرسش در خصوص ابعاد مذاکرات هسته ای و متون متقابل، بر پیگیری منافع ملی و قانون کار راهبردی در جهت کسب بازده اقتصادی تاکید کردند. مردم از نتیجه مذاکرات سود می برند.

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

تماس با ما