ایران به جام جهانی صعود کرد

[ad_1]

در رفتنتیم ملی فوتبال ایران در چارچوب هفته هفتم رقابت های مقدماتی جام جهانی امروز (پنجشنبه) در ورزشگاه آزادی به مصاف عراق رفت. این دیدار از ساعت 18 آغاز شد و تک گل مهدی طارمی در دقیقه 48 باعث برتری یک بر صفر ایران شد.

ایران با این نتیجه 19 امتیازی شد، دو امتیاز از کره جنوبی رده دومی و 10 امتیازی مقابل اماراتی رده سومی (یک گل جلوتر از سوریه تا پایان بازی تیم ملی امارات) قطر به جام جهانی 2022 راه یافت. در قطر . .

این تبلیغ سه بازی قبل از مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی انجام شد و سریع ترین صعود ایران به جام جهانی لقب گرفت.

در این دیدار که با حضور 10 هزار تماشاگر برگزار شد، بانوان نیز شاهد مبارزات ملی کشورشان بودند.


خلاصه بازی

امیر عابدزاده، شجاع خلیل زاده، حسین کنعانی نژادگان، امید نورافکن، صادق محرمی، سعید عزت اللهی (87)، وحید امیری، علی قلی زاده، سامان کودوس (77) به میدان رفتند.

قضاوت این دیدار بر عهده کریستوفر جیمز از استرالیا بود. در این دیدار شجاع خلیل زاده از ایران، سعد عبدالامیر و بشار رسن از عراق کارت زرد گرفتند.

بازی با حمله تیم ملی عراق آغاز شد و این تیم با پرس از زمین ایران سعی در رسیدن به دروازه عابدزاده داشت که در چند صحنه موفق بود اما دقایقی بعد گوروهای ایرانی بازی را گرفتند و به گل نرسیدند. بگذارید عراقی ها به حملات خود ادامه دهند.

زمانی که مهدی طارمی در موقعیت آفساید دروازه عراق را باز کرد، ملی پوشان ایران در دقیقه 10 با ضربه فوق العاده کاپیتان علیرضا جهانبخش تیرک دروازه عراق را به لرزه درآوردند.

با این حال تا دقیقه 20 هر دو تیم خوب بازی کردند و توپ بین بازیکنان در جریان بود.

25 دقیقه؛ ایران تا آستانه باز شدن دروازه عراق پیش رفت و مدت کوتاهی دو بار دروازه بان حریف را مهار کرد. در وهله اول ضربه علیرضا جهانبخش توسط دروازه بان حریف مهار شد اما در برگشت توپ به مهاجم ایرانی سقوط کرد که بار دیگر ضربه او توسط دروازه بان عراق مهار شد.

حملات ایران ادامه داشت و در دقیقه 29 ایران یک فرصت دیگر داشت و حرکت قلی زاده در داخل محوطه جریمه موقعیت خوبی را برای ایران به ارمغان آورد که ضربه جهانبخش توسط دروازه بان حریف مهار شد و محرم در موقعیت آفساید به توپ برخورد کرد.

دقیقه 38: علیرضا جهانبخش با ضربه پای چپ فوق العاده علی قلی زاده را اسیر کرد و این بازیکن وارد محوطه جریمه شد و دروازه حریف را به ثمر رساند اما فهد طالب دروازه بان عراق عملکرد خوبی داشت. توپ به بیرون فرستاده می شود.

نیمه دوم:

شروع نیمه دوم برخلاف شروع بازی بود و شاگردان اسکوکیچ بازی را تهاجمی آغاز کردند و برای رسیدن به گل منتظر ماندند. در دقیقه 48 مهدی طارمی در میانه میدان توپ را گرفت و به سمت دروازه حریف چرخاند.

دقیقه 58: همکاری عالی سامان کودوس از مهدی طارمی به ایران فرصت خوبی برای زدن گل دوم داد اما ضربه میدانی کودوس از کنار تیرک دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 72: ایران برای سومین بار دروازه عراق را باز کرد اما برای دومین بار آفساید اعلام شد و تنها گل مهدی طارمی دریافت شد. علی قلی زاده در دقیقه وارد محوطه جریمه شد و در آستانه ورود توپ به دروازه با دروازه بان حریف برخورد کرد.

دقیقه 73: خطای وحید امیری باعث شد تا حریف به میدان برود و بازیکنان عراق به داخل محوطه جریمه رفتند و ایران در آستانه باز شدن دروازه بود اما مدافعان ما اجازه ضربه نهایی را ندادند.

دقیقه 85: خطای جسورانه خلیل زاده روی بازیکن حریف فرصت خوبی برای عراق ایجاد کرد تا در سمت چپ محوطه جریمه یک ضربه ایستگاهی روی دروازه عابدزاده بفرستد.

[ad_2]

Ainsley Murphy

بشارت دهنده آبجو Wannabe. نویسنده فداکار جنرال الکل نینجا. دانشجو. متخصص زامبی خالق مستقل متعصب سفر

تماس با ما