ایران ساعت 11:30 در شوک است

مرحله مقدماتی شانزدهمین دوره مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا روز یکشنبه با مشخص شدن 8 تیم مرحله یک چهارم نهایی به پایان رسید. بر اساس نتایج، تیم‌های تایلند و کویت از گروه A، ازبکستان و تاجیکستان از گروه B، ایران و اندونزی از گروه C، ژاپن و ویتنام از گروه D راهی مرحله حذفی شدند. تی

یام اندونزی با مربی ایرانی خود محمد هاشم زاده به گروه ایران صعود کرد و سید محمد ناظم الشریعه دیگر مربی ایرانی در مرحله مقدماتی همراه با تیم عراق حذف شد و از صعود بازماند. در مرحله یک چهارم نهایی که روز سه شنبه برگزار می شود، تایلند به مصاف تاجیکستان می رود و کویت به مصاف ازبکستان میزبان می رود. ایران که به عنوان سرگروه C راهی مرحله حذفی شده بود با ویتنام نیز دیدار می کند و ژاپن باید با سرمربی ایرانی خود اندونزی را شکست دهد.

تقابل ایران و ویتنام زمانی رخ می دهد که این دو تیم حدود 20 روز پیش در مسابقات تدارکاتی تایلند به مصاف هم رفتند که شاگردان چمسایی با نتیجه 3 بر یک پیروز شدند. به همین دلیل ویتنام که تیمی جدید و قدرتمند به نمایش گذاشت حریف آشنای تیم ملی کشورمان است. اما مشکل جدید فوتسال ایران، رقابت آن با ویتنام در این مقطع از مسابقات نیست، بلکه زمانی است که قرار است این بازی برگزار شود.

کنفدراسیون فوتبال آسیا در تصمیمی جنجالی از ایران و ویتنام خواست ساعت 11:30 به مصاف یکدیگر بروند. همین موضوع باعث گلایه وحید شمسی سرمربی تیم ملی ایران شد. ما آماده یک بازی خوب و دوستانه برای تماشاگران هستیم.با تیم ویتنام با مربی بسیار خوبی روبرو خواهیم شد که در گذشته آرژانتین را قهرمان جهان کرده است.به نظر من بازی در مرحله حذفی بازی زندگی یا مرگ است. ، در صورت پیروزی به مرحله بعد صعود می کنیم و جزو چهار تیم برتر فوتبال آسیا خواهیم بود و اگر شکست بخوریم هر تیمی به کشور خود برمی گردد و ما در این مسابقه حق نداریم اشتباه کنیم و تمام تلاش خود را برای پیروزی در ویتنام انجام خواهیم داد.”

سرمربی تیم ملی فوتسال ایران در پاسخ به سوال سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا بر اساس صحبت های سرمربی تیم ملی ویتنام که در نشست خبری قبل از بازی اعلام کرد تیم ایران مهاجمان خوبی دارد و … تیم ویتنام در دفاع هم خوب است و نظر شما در این باره چیست، گفت: این مسابقه تفاوت دو تیم با دو روش بازی است، تیم ایران تشنه حمله و گلزنی است و تیم ویتنام در دفاع سخت کار می کند، قطعا دو تیم بازی همدیگر را خیلی خوب آنالیز کردند، به نظر من این یکی از امتیازات بازی فردا برای تماشاگران است. شمسی با اشاره به زمان بازی گفت: تاریخ بازی. این مسابقه از قبل برنامه ریزی شده بود و تیم ایران ساعت 11 به وقت محلی و 11:30 به وقت تهران در مرحله حذفی مسابقات شرکت می کند و من نه. در این زمان آن را به خاطر بسپارید. وی ادامه داد: مسابقه ای در این سطح برگزار می شود که در این صورت طبق قوانین مسابقات باید ساعت 9:30 صبح در زمین حضور داشته باشیم و بازیکنان باید از ساعت 7 صبح آماده بازی باشند. من به‌عنوان سرمربی نمی‌توانم در این مرحله از مسابقات چنین چیزی را بپذیرم.» زمان مسابقه صبح خیلی زود است، در حالی که باید اعتراف کنم که همه چیز در مورد امکانات برگزاری مسابقات و میزبانی کویت عالی بود. و فوق العاده.»

بازیکنان ایران با وجود مشکل ناشی از زمان عجیب بازی فوتسال ایران مقابل ویتنام در مرحله حذفی مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا، مصمم هستند تا برای سیزدهمین بار قهرمان آسیا شوند. ایران در 15 دوره گذشته 12 تورنمنت قهرمان شد و تنها 3 تورنمنت را باخت و به ژاپن رفت. همین موضوع باعث شد ایران برنده اصلی این رقابت ها باشد. موضوعی که حسین الطبی کاپیتان تیم ملی فوتسال نیز به آن اشاره کرده و می گوید: با توجه به تمام تیم های فعلی آماده دفاع از عنوان قهرمانی هستیم، تیم ما بسیار کوچک است و 90 درصد تیم تغییر کرده است، اما ما با تمام وجود آمدیم تا جام قهرمانی را بدست آوریم.

Warren Richardson

پیشگام رسانه های اجتماعی. تنظیم کننده. معتاد زامبی برنده جایزه. دردسر ساز. مستعد حملات بی تفاوتی.

تماس با ما