ایران سل و سایپا از خودروی متصل رونمایی کردند

ایران سیل با حضور در رویداد فناوری خودروی آینده، ضمن رونمایی از سرویس خودروهای متصل، تفاهم نامه همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و گروه خودروسازی سایپا را برای همکاری در این زمینه امضا کرد.

به گزارش روابط عمومی ایران سل، خودروی «شاهین مصلط» جدیدترین محصول شرکت خودروسازی سایپا است که از سرویس «خودروی متصل» ایران سل بهره مند شد.

این خودرو که امروز رونمایی شد دارای امکاناتی چون ارسال اطلاعات موقعیت مکانی، ارتباط با مراکز خدماتی و امدادی در مواقع ضروری، ارسال گزارش عیب یابی خودرو به سرور مانیتورینگ اطلاعات و اعلام نتیجه به کاربر و … می باشد.

در مراسم رونمایی از این خودرو، ایرانسل، ستاد توسعه هوافضا و فناوری های پیشرفته حمل و نقل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودروسازی سایپا نیز تفاهم نامه همکاری در زمینه ماشین های متصل

بر اساس این تفاهم نامه، با حضور دکتر منوچهر لگیجی، دبیر و دکتر شهریار زینی، مدیر پروژه های کلان ستاد توسعه فناوری های پیشرفته فضایی و حمل و نقل، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، مهندس محمدعلی تیموری، این قرارداد به امضای مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، مهندس شاهین ازبی، مدیرعامل مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو رسید. این قرارداد به امضای سایپا و مهندس محسن یوسف پور، مدیرکل راه‌حل‌های رگولاتوری ایرانسل رسید و سه طرف با هدف ایجاد زیرساخت‌های لازم، ارتقای فناوری‌ها و توسعه اکوسیستم خودروی متصل، در ارتقای سطح تعامل بین خود همکاری خواهند کرد. .

ایرانسل و سایپا

رویداد فناوری خودروهای آینده امروز و فردا 25 و 26 مهر ماه 1401 با هدف استفاده از توانمندی های شرکت های توانمند و آگاه برای رفع نیازهای فناوری در توسعه خودروهای آینده همزمان با سال تولید، دانش، اشتغالزایی» در قالب همایش و نمایشگاه

نشست خبری این رویداد روز چهارشنبه 29 مهرماه 1401 شمسی با حضور دکتر شهریار الزینی مدیر طرح های کلان ستاد توسعه فضایی و فناوری های پیشرفته حمل و نقل در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد. علم و فناوری، مهندس حمید سامانی، معاون طراحی مرکز تحقیقات سایپا و مهندس محسن یوسف پور، مدیر کل تجارت سلولی ایران در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه اندازی شدند.

از جمله محورهای این رویداد که با حضور اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال در ایران در مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا برگزار می شود، طراحی و ساخت خودروهای برقی و هیبریدی ارزان قیمت است. طراحی و ساخت قطعات الکتریکی و ماژول خودرو و هیبریدی و طراحی و ساخت سیستم های پیشرفته کمک راننده، توسعه فناوری های خودروی متصل و قطعات و زیرساخت های مرتبط، طراحی و ساخت تجهیزات تست انواع خودرو، ایستگاه های شارژ برای ماشین های برقی و موتور سیکلت و غیره

ماشین متصل

فناوری خودروهای متصل پدیده نوظهوری است که نه تنها صنعت خودرو، بلکه اکوسیستم‌ها و مدل‌های تجاری مختلف با تغییرات اساسی مواجه شده‌اند و آگاهی کامل از این روندهای جدید اولین گام رو به جلو در مسیر تحول دیجیتال است.

خودروی متصل در واقع نوعی وسیله نقلیه با فناوری اینترنت اشیا است. این بدان معناست که اجزای مختلف آن به حسگرهای هوشمند مجهز شده و از طریق آن ها داده ها را با سایر خودروها یا سیستم های مدیریتی تبادل می کنند.

خودروهای متصل می توانند نقشی جدایی ناپذیر در صنایع مختلف، از صنایع خودروسازی و صنایع وابسته (مانند بیمه و خدمات پس از فروش) تا صنعت تبلیغات داشته باشند.

از جمله ویژگی ها و مزایای خودروهای متصل می توان به امکان ارتباط با سایر خودروها، امکان نظارت بر مشکلات فنی خودرو از طریق سیستم ردیابی و عیب یابی از راه دور خودرو، امکان فعال یا غیرفعال کردن برخی تنظیمات از راه دور، امکان ثبت درخواست ها اشاره کرد. ، برنامه ریزی سفر و دسترسی به امکاناتی مانند رزرو هتل و امکان ثبت تخلفات ترافیک و امکان ارسال پیام و امکان بررسی خسارت وارده به خودرو به شرکت های بیمه.

ایرانسل اولین ارائه دهنده شبکه های 5G و رکورددار سرعت و تعداد سایت های 5G در ایران، به دلیل تجربه چندین ساله در زمینه مدیریت هوشمند ناوگان و تجربیات بی نظیر همکاری با شرکت های بزرگی مانند شرکت فولاد مبارکه در اصفهان که از سامانه هوشمند مدیریت ناوگان ایران سیل در زمینه لجستیک هوشمند استفاده می کند و در زمینه نظارت بر حمل سرباره، نظارت بر حمل و نقل سنگین و … استفاده می شود، اکنون سرویس خودروی متصل را راه اندازی کرده است.

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

تماس با ما