ایلان ماسک از نمونه اولیه رباتیک Optimus رونمایی کرد و می‌گوید قیمت آن کمتر از یک خودرو است

آقای ماسک برای اولین بار یک سال پیش در اولین روز هوش مصنوعی تسلا، چشم انداز این روبات به نام Optimus را ارائه کرد. در آن زمان یک رقاص با لباس روی صحنه ظاهر شد. این بار، آقای ماسک یک نمونه اولیه را در جلسه ای که اواخر روز جمعه در پالو آلتو، کالیفرنیا برگزار شد، ارائه کرد.

نمونه اولیه که سیم ها هنوز در آن قابل مشاهده هستند، چند قدم برداشت، برای جمعیت دست تکان داد و برخی حرکات رقص اولیه را انجام داد.

ایلان ماسک گفت انتظار می رود قیمت یک ربات تسلا کمتر از یک خودرو باشد و قیمت آن زیر 20000 دلار باشد.


تصویر:

تسلا

آقای ماسک به شوخی گفت که این ربات می تواند کارهای زیادی انجام دهد، اما از ترس افتادن روی صورت، فعالیت خود را محدود کرد. ماسک گفت که حضور ربات روی صحنه اولین باری است که بدون طناب کار می کند.

او گفت: “هدف ما ساختن یک ربات انسان نمای مفید در سریع ترین زمان ممکن است.” او با قیمتی کمتر از 20 هزار دلار گفت: «انتظار می‌رود قیمت آن بسیار کمتر از یک خودرو باشد». آقای ماسک گفت که مشتریان باید بتوانند این ربات را پس از سفارش، ظرف سه تا پنج سال دریافت کنند. هنوز برای فروش نیست.

او بعداً یک مدل بدون کارکرد ظریف‌تر را ارائه کرد که به گفته او به نسخه تولیدی نزدیک‌تر بود.

او گفت: «هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن برای بهبود Optimus وجود دارد،» او اشاره کرد که این مفهوم می تواند در طول زمان تکامل یابد. “این خسته کننده نخواهد بود.”

تسلا گفت ربات باتری دار باید بتواند کارهای سختی از جمله بلند کردن پیانوی بزرگ نیم تنی 9 فوتی را انجام دهد. آقای ماسک افزود که دارای قابلیت چت و ویژگی های حفاظتی برای جلوگیری از هرگونه تخلف توسط دستگاه خواهد بود.

سال گذشته، ایلان ماسک ایده ربات Optimus با یک رقصنده در لباس را فاش کرد.


تصویر:

تسلا / از طریق رویترز

آقای ماسک که قبلاً در مورد نحوه استفاده از این فناوری ابراز نگرانی کرده بود، گفت: “من به ایمنی هوش مصنوعی اعتقاد دارم.” او گفت که معتقد است باید مرجع نظارتی در سطح دولت وجود داشته باشد.

رئیس تسلا چشم‌اندازی را برای Optimus ترسیم کرده است که به تسلا کمک می‌کند تا خودروها را کارآمدتر بسازد، با کارهای ساده و سپس با کاربردهای گسترده. او همچنین پیشنهاد کرد که این ربات می تواند به مشاغل گسترده تری خدمت کند و به طور بالقوه کمبود نیروی کار را کاهش دهد.

ماسک در 4 آگوست در نشست سالانه سهامداران تسلا گفت: «من فکر می‌کنم که کل ایده وضعیت اقتصاد را در نقطه‌ای که کمبود نیروی کار نداشته باشید، تغییر خواهد داد. او روز جمعه افزود: «این واقعاً یک دگرگونی بنیادین تمدنی است که ما آن را می شناسیم.

زمانی که ماسک برای اولین بار از مفهوم Optimus رونمایی کرد، گفت که چنین روباتی می تواند تأثیری بر بازار کار داشته باشد، به طوری که ممکن است تأمین درآمد پایه جهانی یا حقوق بدون محدودیت برای افراد ضروری باشد.

افکار خود را به اشتراک بگذارید

نظر شما در مورد ربات تسلا چیست؟ به گفتگوی زیر بپیوندید.

تسلا در زمینه اتوماسیون نیز مشکلاتی داشته است. تلاش های اولیه برای اتکای بیشتر به ابزارهای ماشینی برای توسعه تولید خودرو با شکست مواجه شد و شرکت مجبور شد بیش از آنچه که برنامه ریزی شده بود به کارگران کارخانه تکیه کند. آقای ماسک بعداً در توییتی نوشت: “بله، اتوماسیون بیش از حد تسلا یک اشتباه بود. دقیقاً تقصیر من است. انسان ها دست کم گرفته می شوند.”

کریس آتکسون، استاد رباتیک در دانشگاه کارنگی ملون، گفت: یکی از سوالات بزرگ در مورد ربات انسان مانند تسلا، هدف اصلی آن است. به گفته او، اگر هدف اصلی تسلا بهبود تولید باشد، ساختن چهارپا به احتمال زیاد آسان‌تر از ساخت روبات‌ها خواهد بود، تا حدی به این دلیل که پاهای اضافی تعادل را آسان‌تر می‌کند.

آقای ماسک که در ترویج وسایل نقلیه الکتریکی و پیشگام تقویت کننده های موشک فرود با شرکت خود SpaceX نقش اساسی داشت، همچنین سابقه پیش بینی های جسورانه ای دارد که بلافاصله ظاهر نمی شوند. سه سال پیش در رویدادی درباره اتوماسیون، او پیش‌بینی کرد که بیش از 1 میلیون خودروی تسلا تا اواسط سال 2020 بدون راننده کار می‌کنند و این شرکت را در موقعیتی قرار می‌دهد که یک سرویس تاکسی خودکار راه‌اندازی کند. این اتفاق نیفتاد.

آقای ماسک مدتی است که گفته است که تسلا قصد دارد چیزی بیش از یک شرکت خودروسازی باشد و روز جمعه نیز این پیام را تکرار کرد. به این شرکت لقب «زنجیره ای از استارت آپ ها» داده اند.

ماسک آخرین رویداد را مانند سال گذشته با هدف استخدام مهندسان در زمینه هایی مانند هوش مصنوعی، روباتیک و تراشه ها توصیف کرد.

تسلا همیشه روی اتوماسیون شرط بندی کرده است تا شرکت را از رقبای خود جلوتر نگه دارد. خودروهای این شرکت مجهز به سیستم کمک راننده پیشرفته موسوم به خلبان خودکار هستند که به رانندگان در انجام وظایفی مانند حفظ فاصله ایمن از سایر وسایل نقلیه در جاده و ماندن در مرکز خط کمک می کند.

مهندسان تسلا برخی از کارهای هوش مصنوعی این شرکت از جمله پشتیبانی از فناوری کمک راننده را شرح داده اند. آقای ماسک گفت که توسعه یک کامپیوتر قدرتمند با تمرکز بر هوش مصنوعی توسط شرکت می‌تواند به تسلا اجازه دهد تا بر خلاف ارائه‌های محاسبات ابری که توسط شرکت‌هایی مانند Amazon.com ارائه می‌شود، توانایی پردازش اعداد را به عنوان یک سرویس به دیگران ارائه دهد. یک شرکت

این شرکت در حال توسعه و فروش نسخه بهبود یافته ای از خلبان خودکار است که رانندگی خودکار بیشتری را به شهرها می آورد. تسلا این سیستم را Full Self-Driving یا FSD می نامد، اگرچه در واقع وسایل نقلیه را خودران نمی کند و این شرکت از رانندگان می خواهد که هنگام کار وسیله نقلیه دست خود را روی فرمان نگه دارند.

تسلا روز جمعه گفت که اکنون 160000 مشتری با این برنامه دارد. آقای ماسک گفت که عرضه این فناوری در خارج از ایالات متحده و کانادا به دریافت تاییدیه نظارتی بستگی دارد، اگرچه از منظر فناوری ممکن است تا پایان سال امکان پذیر باشد.

تسلا به طور پیوسته قیمت FSD را افزایش داده است که اکنون به قیمت 15000 دلار فروخته می شود. هوش مصنوعی در قلب تلاش‌های تسلا برای توسعه ویژگی‌های پیشرفته‌تر کمک راننده و در نهایت خودروهای کاملاً خودمختار بوده است.

تسلا گفت نرم افزار مورد استفاده برای انجام عملکردهای رانندگی بیشتر از عملیات یک ربات انسان نما نیز پشتیبانی می کند.

پیگیری اتوماسیون تسلا تحت نظارت فزاینده ای قرار گرفته است. اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها که ایمنی خودرو را تنظیم می‌کند، سال گذشته پس از یک سری تصادفات مربوط به تسلا که به خودروهایی که برای مواقع اضطراری جاده‌ای متوقف شده‌اند، برخورد کرد، یک بررسی خودکار را آغاز کرد.

دو سناتور آمریکایی همچنین از کمیسیون تجارت فدرال خواسته اند تا بررسی کند که آیا تسلا در بازاریابی خودکار و FSD فریبنده بوده است یا خیر.

سازنده خودروهای برقی همیشه گفته است که رانندگی با اتوپایلوت روشن تر از رانندگی بدون آن است. تسلا به داده‌های داخلی اشاره می‌کند که نشان می‌دهد هنگام رانندگی رانندگان در خلبان خودکار تصادفات کمتر رایج بوده است، اگرچه برخی از محققان روش‌شناسی شرکت را مورد انتقاد قرار داده‌اند.

نوشتن به مگان بابروسکی در [email protected] و ربکا الیوت در [email protected]

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق حفظ شده است 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم