ایلان ماسک نمی داند که برای ایجاد یک میدان دیجیتال شهر چه چیزی لازم است

با این حال، این تنها یک احتمال در دوره ماسک است که تازه شروع شده است. حالا این”پرنده رها می شودهمانطور که او پنجشنبه پس از شروع رسمی ریاست جمهوری خود نوشت، بسیاری از کاربران نگران هستند که پس از سال ها بهبود آهسته در عملکرد، سیاست ها و فرآیندهای تعدیل سایت، خرید میلیاردر منجر به وخامت گسترده آن شود.

این نگرانی ها بی دلیل نیستند: در حالی که بسیاری از کارهایی که ماسک انجام خواهد داد ما را حدس می زند، واضح است که تحت رهبری او تغییرات گسترده ای در سیاست ایجاد خواهد شد. علاوه بر پیروی بالقوه از قوانین محلی دولت‌های مستبد، این امر می‌تواند شامل کاهش قوانین گفتار پلت فرم و احراز هویت کاربر الزامی که توانایی کاربران را برای ناشناس ماندن به چالش می کشد. او همچنین چندین اظهارات شیوا و گاهی متناقض در مورد اینکه چگونه معتقد است سایت باید محتوا را مدیریت کند – از جمله اینکه توییتر فقط باید سخنان غیرقانونی را حذف کند و حذف خواهد کرد، بیان کرده است.

و در واقع مراحلی وجود دارد که ما مجبور نیستیم پیش بینی کنیم. در حالی که ماسک اخیراً ادعاهای خود مبنی بر اینکه قصد دارد یک سوم از نیروی کار شرکت را اخراج کند، پس گرفت، اواخر پنجشنبه گزارش شد که مدیران ارشد از دفتر مرکزی شرکت اخراج و “با عجله اسکورت” شده اند. این شامل ویجایا جید، رئیس سیاست‌های حقوقی، اعتماد و ایمنی شرکت بود که ماسک در ماه آوریل آماده کرده بود. توییت.

دوران تصدی گد بدون بحث نبود، اما تحت رهبری او، تیم حقوقی گام‌های بزرگی در زمینه سیاست‌گذاری برداشت، که هدف بسیاری از آنها محافظت از آسیب‌پذیرترین کاربران پلتفرم بود. توییتر به تلاش‌های دادگاه‌های ایالات متحده برای افشای کاربران ناشناس پاسخ می‌دهد. سرکوب شبکه های ربات و سایر عملیات نفوذ؛ با دولت نیوزلند برای توسعه ابزارهایی برای تسهیل تحقیقات مستقل در مورد تأثیرات تعامل کاربر با سیستم های الگوریتمی همکاری کرد. تبلیغات سیاسی در آستانه انتخابات 2020 آمریکا ممنوع شد. و از محققان برای بررسی اعتبار گفتمان در سایت استفاده کنید.

برای بسیاری از کاربران آسیب‌پذیر توییتر، این تغییرات نشان‌دهنده گام‌های بزرگی از روزهای اولیه آن به عنوان «شاخه آزادی بیان حزب آزادی بیان» بود، جایی که تقریباً هر چیزی را می‌توان یافت – از جمله محتوای تروریستی، آزار و اذیت، و سخنان نفرت. اما ماسک اظهار داشت که “آزادی بیان بستر یک دموکراسی کارآمد است و توییتر عرصه شهر دیجیتالی است که در آن موضوعات حیاتی برای آینده بشریت مورد بحث قرار می گیرد.” در حالی که او اخیراً اظهارات قبلی خود را کاهش داده و گفته است که توییتر را به “سایت جهنمی رایگان برای همه” تبدیل نخواهد کرد، کاملاً واضح به نظر می رسد که رئیس جمهور جدید قصد دارد برخی از قوانین توییتر را لغو کند.

ماسک همچنین گفت که تلاش‌های توییتر برای مبارزه با اطلاعات نادرست و اطلاعات نادرست را کاهش می‌دهد. ممکن است اشتباه باشد. توییتر خط‌مشی‌ها و ابزارهایی را با دقت طراحی کرده است که به آزادی بیان اجازه می‌دهد و در عین حال از انتشار محتوای نادرست جلوگیری می‌کند، مانند اعلان‌هایی که کاربران را تشویق می‌کند تا واقعاً آنچه را که به اشتراک می‌گذارند بخوانند، و برچسب‌هایی که زمینه اضافی برای اطلاعات نادرست احتمالی فراهم می‌کنند. با توجه به برگزاری انتخابات بزرگ در ده‌ها کشور در دو سال آینده، این ابزارها برای اطمینان از اینکه توییتر فضایی برای مشارکت مدنی باقی می‌ماند، ضروری است.

Nick Webster

مزاحم عمومی فن غذا. حلال مشکل بدون عذرخواهی کارآفرین. خواننده.

تماس با ما