این «بمب پروتئینی» را هر روز بخورید!

یک متخصص تغذیه با اشاره به پروتئین و کیفیت بالای تخم مرغ، مصرف روزانه این ماده غذایی ارزشمند را همه کودکان، نوجوانان و بزرگسالان سالم توصیه کرد.

نیلوفر حیدری به مناسبت روز جهانی تخم مرغ (۲۶ مهر) در گفت و گو با ایسنا، از تخم مرغ به عنوان یک غذای طبیعی ارزشمند یاد کرد و افزود: تخم مرغ یک غذای طبیعی است که می تواند نیازهای بدن را به طور متعادل تامین کند.

وی افزود: اهمیت و ارزش ویژه تخم مرغ به دلیل پروتئین های استثنایی و بسیار ارزشمند نهفته در آن است.

حیدری بیان کرد: پروتئین تخم مرغ به دلیل دارا بودن تمام آمینو اسیدهای ضروری، مرغوب و متمایز است.

یک متخصص تغذیه با اشاره به میزان بالای پروتئین موجود در تخم مرغ خاطرنشان کرد: حدود 10 درصد از یک تخم مرغ پروتئینی است.

وی با اشاره به وجود سایر مواد مغذی در تخم مرغ گفت: این ماده غذایی علاوه بر پروتئین باکیفیت، حاوی مقادیر زیادی ویتامین ها و مواد معدنی ضروری است.

این کارشناس تغذیه به وجود ماده مغذی «کولین» در تخم مرغ اشاره کرد و افزود: این ماده غذایی تأثیر بسزایی در سلامت مغز و سیستم عصبی و همچنین برای سلامت قلب و عروق مفید است.

حیدری همچنین از تخم مرغ به عنوان منبع غنی ویتامین B12 یاد کرد و افزود: این ویتامین در بهبود سوخت و ساز بدن و پیشگیری از کم خونی موثر است.

این کارشناس تغذیه، لوتئین و گزانتین را از دیگر مواد مغذی موجود در تخم مرغ برشمرد و افزود: این دو عامل بر خلاف تصور عمومی که مصرف تخم مرغ مضر است در پیشگیری از مشکلات شبکیه و پیشگیری از آب مروارید در سالمندان نقش موثری دارد. برای سلامت. مصرف این ماده مغذی برای افراد مسن توصیه می شود.

حیدری با بیان اینکه همه افراد به تخم مرغ نیاز دارند، گفت: در بین کودکان، نوجوانان، زنان باردار و شیرده، ورزشکاران و همه افراد سالم بدون بیماری زمینه ای بیش از سایرین نیاز به مصرف این ماده غذایی دارند.

این کارشناس تغذیه گفت: همه این افراد می توانند روزانه یک عدد تخم مرغ مصرف کنند، اما سایر افراد از جمله سالمندان، افراد چاق یا مبتلا به بیماری های قلبی، دیابت، فشار خون و … مصرف تخم مرغ را محدود کرده و حدود 2 عدد میل کنند. به سه در طول هفته.

حیدری گفت: آنها همچنین می توانند برای استفاده بیشتر از پروتئین تخم مرغ تخم مرغ بیشتری مصرف کنند، اما فقط از تخم مرغ استفاده کنند و زرده آن را که کلسترول بالایی دارد مصرف نکنند.

وی خوردن تخم مرغ آب پز را مفیدتر از تخم مرغ آب پز دانست و افزود: همچنین مصرف این غذا با مصرف سبزی و گوجه فرنگی توصیه می شود که برای سلامتی افراد مفید است.

حیدری خاطرنشان کرد: با توجه به مفید بودن این ماده غذایی در صورتی که برخی از کودکان علاقه ای به خوردن آن نداشته باشند، توصیه می شود مادران برای بهره مندی از پروتئین ارزشمند، تخم مرغ آب پز رنده شده را به سایر غذاها اضافه کنند.

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

تماس با ما