این تنظیمات پیش فرض را تغییر دهید و از فناوری خود راضی تر باشید

بسیاری از تنظیمات پیش‌فرض که در اعماق فناوری ما دفن شده‌اند باعث می‌شوند تا مقادیر غیرضروری داده را با شرکت‌های فناوری به اشتراک بگذاریم. در آخرین ستونم به نحوه بستن آن ها پرداختم.

اما همه تنظیمات پیش‌فرض با اطلاعات ما کارهای دشواری انجام نمی‌دهند. همچنین مواردی وجود دارند که باید فعال یا غیرفعال شوند تا استفاده از دستگاه های ما لذت بخش تر شود.

برای مثال، آیفون‌های جدیدتر با دوربینی عالی عرضه می‌شوند که می‌تواند ویدیوهای Ultra HD 4K فیلم‌برداری کند – اما اکثر مردم احتمالاً از دوربین‌های خود با ظرفیت کامل استفاده نمی‌کنند، زیرا به‌طور پیش‌فرض، گوشی برای فیلم‌برداری با وضوح پایین‌تر تنظیم شده است.

تلویزیون نمونه دیگری است. بسیاری از تلویزیون‌های مدرن دارای جلوه‌ای هستند که به عنوان صاف کردن حرکت روشن می‌شوند تا ویدیوها طوری به نظر برسند که گویی با نرخ فریم بالاتری پخش می‌شوند، که ظاهراً صحنه‌های حرکت سریع را با جزئیات بیشتری نشان می‌دهد. اما در بسیاری از برنامه ها، به ویژه هنگام تماشای فیلم، یک افکت آنالوگ ایجاد می کند که بسیاری آن را جعلی می دانند. این تنظیماتی است که در تلویزیون وجود دارد که بسیاری از افراد آگاه به فناوری بلافاصله آن را خاموش می کنند.

لوازم الکترونیکی مصرفی ما جزو گران ترین خریدهای خانگی ما هستند، بنابراین ارزش دیدن و تغییر تنظیمات پیش فرض را برای بهره مندی از حداکثر مزایای آنها دارد. این چیزی است که من و سایر نویسندگان فناوری همیشه تغییر می دهیم تا تلفن ها، رایانه ها و تلویزیون هایمان بهتر کار کنند.

آیفون‌های اپل تنظیمات زیادی دارند که به‌طور پیش‌فرض خاموش هستند و باید فعال شوند تا استفاده از دستگاه راحت‌تر شود و عکس‌های بهتری بگیرید.

 • هنگام استفاده از ماسک، قفل آیفون خود را باز کنید. اگرچه قوانین ماسک در بسیاری از مکان‌ها برداشته شده است، اما بسیاری از مردم همچنان برای احساس امنیت از آن استفاده می‌کنند، به ویژه در داخل خانه. یکی از بزرگترین ایرادات استفاده از آیفون، وارد کردن رمز عبور به جای استفاده از شناسایی چهره، هنگام استفاده از ماسک است. نسخه های اخیر iOS اپل اکنون به کاربران آیفون اجازه می دهد قفل دستگاه را بدون برداشتن ماسک باز کنند. برو به تنظیمات → Face ID & Passcode → Face ID with Mask این تنظیم را روشن کنید (سبز).

 • فیلمبرداری 4K. برای اینکه دوربین آیفون شما با بالاترین وضوح فیلمبرداری کند، به ادامه مطلب بروید تنظیمات → دوربین → ضبط ویدیو و گزینه 4K را انتخاب کنید. (من “4K با سرعت 30 فریم در ثانیه” را ترجیح می دهم زیرا هنگام آپلود فیلم در برنامه های رسانه های اجتماعی و وب سایت هایی مانند YouTube به خوبی کار می کند.) نکته منفی این است که ضبط‌های 4K فضای ذخیره‌سازی دیجیتال گوشی را پر می‌کند. اما اگر برای آن دوربین فانتزی هزینه می کنید، چرا از آن استفاده نکنید؟ ?

 • دوربین شبکه را فعال کنید. در عکاسی دیجیتال، عکاسان از تکنیک های مختلف ترکیب بندی استفاده می کنند تا تصاویر را زیباتر کنند. دوربین آیفون دارای تنظیماتی برای نمایش یک شبکه برای کمک به نوشتن عکس است. برو به تنظیمات → دوربین → شبکه و این تنظیمات را تغییر دهید.

گوشی‌های اندرویدی همچنین دارای کنترل‌هایی هستند که باید فعال یا اصلاح شوند تا صفحه نمایش بهتر به نظر برسد و استفاده از گوشی آسان‌تر شود.

 • پروفایل رنگ نمایشگر را تغییر دهید. بسیاری از تلفن های اندرویدی دارای صفحه نمایش بزرگ و روشن هستند، اما رنگ آنها ممکن است بیش از حد اشباع یا آبی به نظر برسد. راین هگر، سردبیر وبلاگ فناوری Android Police، گفت: او معمولاً هر زمان که یک تلفن اندرویدی جدید راه اندازی می کند، نمایه رنگ پیش فرض را تغییر می دهد. دستورالعمل ها از تلفنی به تلفن دیگر متفاوت است. برای گوشی های سامسونگ به تنظیمات → نمایش → حالت صفحه نمایش طبیعی. برای تلفن‌های Pixel، به تنظیمات → نمایشگر → رنگ ها → طبیعی.

 • میانبرها را اصلاح کنید. در تلفن‌های اندرویدی، می‌توانید منوی تنظیمات سریع را برای میانبرهای ویژگی‌هایی که اغلب استفاده می‌کنید، سفارشی کنید. انگشت خود را از بالای صفحه گوشی هوشمند به پایین بکشید و دوباره به پایین بکشید. اگر روی نمادی که شبیه یک مداد است کلیک کنید، می‌توانید کادرهایی اضافه کنید که به شما اجازه می‌دهند، مثلاً نقطه اتصال را برای اشتراک‌گذاری اتصال تلفن همراه با رایانه فعال کنید.

 • دوربین شبکه را فعال کنید. مشابه آیفون‌ها، برخی از گوشی‌های اندرویدی نیز می‌توانند شبکه‌ای را برای تسهیل ترکیب‌بندی تصویر نمایش دهند. در تلفن‌های Pixel، برنامه دوربین را باز کنید، از بالای صفحه به پایین بکشید، روی نماد چرخ‌دنده ضربه بزنید، سپس به نوع شبکه → 3×3.

در رایانه های مک، جایی که کاربران اپل تمایل دارند کار را انجام دهند، ایده خوبی است که تنظیمات را برای از بین بردن حواس پرتی و سرعت بخشیدن به کارها تنظیم کنید. این شامل خاموش کردن برخی از ویژگی‌هایی است که به طور پیش‌فرض روشن شده‌اند و برخی از ویژگی‌های پنهان را روشن می‌کند.

 • یک میانبر برای نمایش دسکتاپ فعال کنید. کوچک شدن و حرکت در اطراف ویندوز فقط برای یافتن یک فایل روی دسکتاپ می تواند دلهره آور باشد. اولین کاری که با هر مکی انجام می دهم فعال کردن میانبری است که فوراً تمام پنجره ها را برای نمایش دسکتاپ پنهان می کند. برو به تنظیمات سیستم → کنترل وظیفه → نمایش دسکتاپ و یک کلید صفحه کلید را برای اجرای میانبر انتخاب کنید. (من از کلید fn روی صفحه کلید مک بوک خود استفاده می کنم.)

 • برای پرت کردن حواس برنامه‌هایی مانند پیام‌ها، اعلان‌ها را خاموش کنید. در عصر تماس‌های ویدیویی بی‌پایان، قطعاً نمی‌خواهید پیام‌های متنی صفحه نمایش شما را بمباران کند و هنگام جلسه صدا ایجاد کند. به سادگی این اعلان ها را برای همیشه خاموش کنید. برو به تنظیمات سیستم -> اعلان ها و تمرکز -> پیام ها -> اجازه اعلان ها و تنظیم را خاموش کنید (خاکستری). در این منو، اعلان‌ها را برای سایر برنامه‌های مزاحم خاموش کنید.

 • یک نماد بلوتوث را به نوار منو اضافه کنید. بسیاری از ما از لوازم جانبی بلوتوث مانند هدفون‌های بی‌سیم و موس استفاده می‌کنیم، بنابراین برای آسان‌تر کردن اتصال و جدا کردن این دستگاه‌ها در مک خود، به دسترسی سریع به منوی بلوتوث کمک می‌کند. برو به تنظیمات سیستم -> بلوتوث -> نمایش بلوتوث در نوار منو و کادر را علامت بزنید. این نماد بلوتوث را در سمت راست بالای صفحه نمایش می دهد، جایی که می توانید به سرعت هدفون ها و سایر لوازم جانبی بی سیم را متصل و جدا کنید.

مانند مک‌ها، رایانه‌های شخصی ویندوزی، به‌طور پیش‌فرض، ما از اعلان‌های زیاد غافلگیر می‌شویم، اما ناامیدکننده‌ترین آنها صدای بوق و انفجارهای زیادی است که وقتی مشکلی رخ می‌دهد، خاموش می‌شوند. Kimber Streams، ویرایشگر Wirecutter که لپ‌تاپ‌ها را آزمایش می‌کند، تمام این مزاحمت‌ها را خاموش می‌کند.

 • اعلان ها را خاموش کنید برو به تنظیمات → سیستم → اعلان ها. علامت همه کادرها را بردارید و همه سوئیچ ها را خاموش کنید تا همه اعلان ها غیرفعال شوند.

 • صداهای سیستم را خاموش کنید. برو به تنظیمات → سیستم → صدا → تنظیمات صدا بیشتر → صداها → سیستم صوتی: بدون صدا، سپس ضربه بزنید در حال پیشرفت.

تقریباً هر تلویزیون دارای تنظیمات پیش فرضی است که برای نمایش بهترین تصویر ایده آل نیست.

با هر تلویزیونی، تنظیم رنگ، روشنایی و کنتراست متناسب با فضای شما مفید است. هیچ مجموعه کلی از مراحل وجود ندارد زیرا بهترین تنظیمات برای هر تلویزیون و اتاق نشیمن متفاوت است. اما ابزارهای مفیدی برای کالیبراسیون تلویزیون برای ساده کردن این کار وجود دارد، از جمله ابزار من، Disney’s World of Wonder، یک دیسک Blu-ray با آموزش های ویدئویی در مورد تنظیم تنظیمات تلویزیون.

مهم ترین گام در هر تلویزیون، خاموش کردن جلوه حرکت وحشتناک است. مراحل در تلویزیون‌ها متفاوت است، بنابراین جستجوی وب را برای غیرفعال کردن آن برای مدل خود انجام دهید. در تلویزیون ال جی من رفتم همه تنظیمات → عکس ها → تنظیمات حالت تصویر → گزینه های تصویر → TruMotion → خاموش.

Charlie Ray

نرد سفر. علاقه مند به موسیقی. بشارت دهنده توییتر. متعصب بیکن کاوشگر Wannabe. دانشجو. گیک وب دوستانه. تمرین کننده آبجو آماتور. ارتباط دهنده.

تماس با ما