این مرد در باغ خود برای خانواده اش هواپیما ساخت

(سی ان ان) – تنها پس از نزدیک شدن به فرودگاهی در بریتانیا بیش از یک دهه پیش بود که مهندس مکانیک آشوک آلیسریل تاماراکچان به طور جدی به فکر یادگیری پرواز با هواپیما افتاد.

او اولین طعم پرواز خود را چند سال بعد چشید، زمانی که همسرش ابیلاشا برای تولدش یک تجربه 30 دقیقه ای پرواز برای او خرید.

آلیسرل که در شهرستان انگلیسی اسکس مستقر است، در یک فرودگاه محلی چند درس پرواز رزرو کرد و در اولین جلسه خود به جزیره وایت، جزیره ای در سواحل جنوبی انگلستان پرواز کرد.

“این برای جلب توجه به نحوه انجام آن بود [flying] این به شما این آزادی را می دهد که در صورت داشتن این توانایی به مکان هایی بروید و سوار هواپیما شوید.” واقعاً مرا درگیر خود کرد. “

آلسریل در سال 2019 مجوز خلبانی خصوصی خود را گرفت و به زودی شروع به اجاره هواپیما برای سفرهای کوتاه کرد.

ساختمان آماتور

مهندس آشوک آلسریل 18 ماه را با کمک دخترش تارا برای ساخت این هواپیمای 4 نفره در طول همه گیری همه گیر صرف کرد.

مهندس آشوک آلسریل 18 ماه را با کمک دخترش تارا برای ساخت این هواپیمای 4 نفره در طول همه گیری همه گیر صرف کرد.

با حسن نیت از آشوک تاماراکچان

اما با بزرگ شدن خانواده اش – و او اکنون دو دختر دارد، هواپیماهای دو نفره که معمولاً برای کرایه خصوصی در دسترس بودند کمتر و کمتر راحت شدند و او شروع به فکر خرید هواپیمای خود کرد.

آلسریل به طور خلاصه به خرید یک هواپیمای قدیمی فکر کرد و به برخی از هواپیماهای ساخته شده در دهه 1960 و 1970 نگاه کرد.

با این حال، او می‌گوید که از احتمال جابه‌جایی خانواده‌اش با هواپیمای قدیمی که با آن آشنایی نداشت احساس ناراحتی می‌کرد و فکر نمی‌کرد این یک «پرواز راحت» باشد.

Aliseril شروع به بررسی امکان ساخت یک هواپیما کرد و معتقد بود که این به او اجازه می دهد تا درک بهتری از هواپیما به دست آورد تا نگهداری آن در طولانی مدت آسان تر باشد.

او پس از تحقیق در مورد کیت های هواپیمای خود مونتاژ شده، با هواپیمای چهار نفره ساخت شرکت اسلینگ ایرکرافت آفریقای جنوبی مواجه شد که تمام جعبه های مناسب را علامت زده بود.

در ژانویه 2020، Aliseril برای یک آخر هفته به کارخانه Sling Aircraft در ژوهانسبورگ سفر کرد تا Sling TSi را در یک پرواز آزمایشی ببرد و آنقدر تحت تأثیر قرار گرفت که تصمیم به خرید آن گرفت.

او توضیح می دهد: «این قبل از کووید بود، زیرا در آن زمان سفر هنوز بسیار آسان بود. وقتی برگشتم اولین ست را سفارش دادم. وقتی رسید، بریتانیا در قرنطینه کامل بود.»

آلسریل می گوید که همکارانش، که برخی از آنها تجربه ساخت هواپیما را داشتند، در ابتدا پیشنهاد کمک به ساخت و ساز را دادند. اما محدودیت‌های اعمال‌شده توسط همه‌گیری کووید-19 که تا این لحظه در سراسر جهان گسترش یافته است، به این معنی است که این امکان وجود ندارد.

مونتاژ خانگی

تجربه بهبود خانه Aliseril هنگام ساخت هواپیمای چهار نفره Sling TSi مفید بود.

تجربه بهبود خانه Aliseril هنگام ساخت هواپیمای چهار نفره Sling TSi مفید بود.

با حسن نیت از آشوک تاماراکچان

او در ساختن یک سوله کوچک در باغچه پشتی خود تردید نکرد و مراحل مختلف پروژه را برنامه ریزی کرد که توسط انجمن هواپیماهای سبک، نهاد نمایندگی بریتانیا که بر ساخت و نگهداری هواپیماهای داخلی نظارت می کند، با تایید نظارت می شود. از سازمان هواپیمایی کشوری انگلستان (CAA).
قوانین هواپیماهای آماتور از کشوری به کشور دیگر کمی متفاوت است. در ایالات متحده، اداره هوانوردی فدرال (FAA) دارای کلاس قابلیت پرواز خلبان است که در آن گواهینامه های صلاحیت پروازی ویژه صادر می شود.

هواپیماهای ساخته شده توسط آماتورها در بریتانیا توسط اداره هوانوردی غیرنظامی در حال بررسی هستند، که پس از اطمینان از قابلیت پرواز بودن هواپیما، “مجوز پرواز” را صادر می کند.

اگرچه شروع ساخت و ساز به دلیل محدودیت های Covid-19 در بریتانیا در آن زمان کمی به تعویق افتاد – بازرس انجمن هواپیماهای سبک که به این پروژه منصوب شده بود باید از قبل از محل کار خود بازدید کند – Aliseril توانست در آوریل 2020 شروع به کار کند.

در حالی که او اشاره می کند که سابقه مهندسی اش به جهاتی کمک کرده است، او معتقد است که در واقع این تجربه بهبود خانه او بود که در طول ساخت این هواپیما که 7175 متر طول و 2.45 متر ارتفاع دارد بسیار مفید بود.

او با تشریح دقیق «دستورالعمل‌های نوع مبلمان Ikea» با نقشه‌های همراه با کیت می‌افزاید: «این کیت‌های هواپیما برای ساختن هر علاقه‌ای طراحی شده‌اند، مشروط بر اینکه شما کمی دستی باشید و تجربه کار با برخی ابزارهای تخصصی را داشته باشید. .

من به طور کلی می گویم هرکسی می تواند در این نوع ساخت و سازها مشارکت داشته باشد.

پروژه بیمه

او برای تکمیل ساخت و ساز در باغ خود سوله ای ساخت.

او برای تکمیل ساخت و ساز در باغ خود سوله ای ساخت.

با حسن نیت از آشوک تاماراکچان

علیسریل کار را خودش تکمیل کرد و در ابیلاشا پیش‌نویس کرد تا در بخش‌هایی که به بیش از یک جفت دست نیاز داشت کمک کند. دختر بزرگ آنها تارا، که اکنون هفت ساله است، برای کارهایی مانند پاک کردن پلاستیک از هر عنصر آماده بود.

تا پایان تابستان 2020، آلسریل دم و بال‌های خود را ساخته بود. او ساخت بخش بدنه را در اکتبر آغاز کرد، زمانی که قسمت بعدی کیت رسید.

اگرچه او در ابتدا قصد داشت یک کارگاه برای ساخت هواپیما اجاره کند، اما علیسریل احساس می کند که ایجاد یک فضای کاری در خانه اش بهترین گزینه است.

او می گوید: «من فقط می توانم وارد سوله شوم و روی آن کار کنم. “بنابراین داشتن همه اینها در باغچه پشتی، با وجود محدودیت های فضا، واقعا کمک کرد.”

هر مرحله از پروژه باید توسط یک بازرس امضا می شد تا بتواند به کار بعدی ادامه دهد – انجمن هواپیماهای سبک در مجموع حدود 12 بازرسی را تکمیل کرد.

هنگامی که اکثر قطعات ساخته شدند، و زمان مونتاژ هواپیما فرا رسید، علیسریل همه چیز را از خانه خود به آشیانه ای در نزدیکی کمبریج برای مونتاژ نهایی و نصب موتور منتقل کرد. این هواپیما چند ماه بعد بازرسی نهایی خود را پشت سر گذاشت.

این یکی از اولین هواپیماهای Sling TSi ساخت داخل در بریتانیا بود. جی دیا که به نام کوچکترین دخترش نامگذاری شده بود، در اولین پرواز خود در ژانویه 2022 قرارداد امضا کرد.

علیسریل به یاد می آورد که وقتی یک خلبان آزمایشی هواپیمای را که 18 ماه در هوا گذرانده بود سوار شد، با نگرانی روی زمین منتظر بود.

سفر کنید

این هواپیما که بردی معادل 1389 کیلومتر دارد، در ماه مه مجوز بازگشت صادر شد.

این هواپیما که بردی معادل 1389 کیلومتر دارد، در ماه مه مجوز بازگشت صادر شد.

با حسن نیت از آشوک تاماراکچان

او می گوید: 20 دقیقه آن را مصرف کنید، سپس برگردید. “این یک آرامش بزرگ بود. نمی توانستم سرم را بلند کنم تا ببینم چه اتفاقی دارد می افتد [during the test flight]. “

آن سفر اول از بسیاری جهات بسیار مهم بود.

او توضیح می دهد: «با این پروژه های ساختمانی، همه آن را پروژه می نامند تا زمانی که برای اولین بار راه اندازی شود. هنگامی که بلند می شود، همیشه به آن هواپیما می گویند. دیگر نمی توان آن را پروژه نامید. از نظر روانی این یک قدم بزرگ است.

زمانی که زمان پرواز برای اولین بار با هواپیما فرا رسید، آلسریل توسط یک خلبان آزمایشی با تجربه دیگر همراه شد.

در حالی که او اعتراف می کند که بسیار محتاط بوده است، خلبان آزمایشی “همانطور که یک ماشین مسابقه است هواپیما را پرتاب می کند”.

آلیسریل توضیح می‌دهد: «من واقعاً عصبی بودم و نمی‌خواستم به او فشار بیشتری وارد کنم. “اما او [the test pilot] او واقعاً او را به حد نهایی رساند. و تجربه اش خوب بود. من می دانم که [the aircraft] شما می توانید آن را تحمل کنید.

زمانی که من فرود آمدم، او [the test pilot] دست هایش را زد و گفت: تبریک می گویم، همین الان هواپیمایی که ساختی را فرود آوردی. این یک احساس عالی بود.”

G-Diya که بردی معادل 1389 کیلومتر دارد، قبل از صدور مجوز پرواز در می 2022، چندین پرواز آزمایشی دیگر را نیز پشت سر گذاشت.

آخر هفته بعد، آلسریل به همراه همسر و دخترانش دیا و تارا، چهار ساله، به جزیره وایت رفت، جایی که با تاکسی کوتاهی از فرودگاه به ساحل رفتند.

او می گوید: بچه ها واقعا خوشحال بودند. بنابراین این نوع آزادی. و این واقعیت که ما فقط می توانستیم این کار را در روز شنبه انجام دهیم و هنوز تا ساعت 4 بعدازظهر برگردیم، احساس خوبی بود.

در طول چند ماه گذشته، آلسریل و خانواده‌اش به جزیره وایت بازگشته‌اند و همچنین به اسکگنس، یک شهر ساحلی در شرق انگلستان و روستای تورستون در باکینگهام‌شر سفر کرده‌اند. آنها سفرهای خود را در اینستاگرام ثبت کرده اند.

در ژوئن 2022، او با یکی از دوستان خلبان خود یک سفر یک هفته‌ای در شمال اروپا انجام داد و به جمهوری چک، اتریش و آلمان پرواز کرد.

در حالی که آلسریل تاکید می کند که او هنوز یک خلبان نسبتا جدید است – او در حال حاضر حدود 125 ساعت پرواز در اختیار دارد – اعتماد به نفس او با هر پرواز افزایش می یابد زیرا او برای سفر به اروپا با خانواده خود تلاش می کند.

سفرهای خانوادگی

او می‌گوید: «این برنامه‌ای است که در پیش است. ما می‌توانیم در آخر هفته، زمانی که هوا خوب است، در داخل بریتانیا پرواز داشته باشیم. و در تعطیلات تابستانی می‌توانیم یک هفته رزرو کنیم و سپس به اروپا سفر کنیم.»

برای Aliseril، یکی از مزایای اصلی این هواپیما، جدا از آزادی ای که برای او و خانواده اش دارد، دوستی هایی است که با خلبانان دیگر برقرار کرده است.

او همیشه می‌دانست که داشتن یک هواپیما می‌تواند به یک بار مالی تبدیل شود، اما با کار بر روی توافقی که آن را با سه نفر دیگر به اشتراک می‌گذارد، موفق شد از این موضوع دور شود.

او قبل از اشاره به اینکه بسیاری از کسانی که در پروژه‌های مشابه مشارکت داشته‌اند یا بازنشسته هستند یا افرادی هستند که «دارای زمان و وضعیت مالی» برای تأمین مالی این عملیات هستند، اضافه می‌کند: «دریافت مجوز شخصی شما هزینه کمی دارد».

او می‌گوید: «از همان ابتدا می‌دانستم و فکر می‌کردم ریسک کنم و خودم سعی کنم این کار را انجام دهم. “می دانستم که وقتی این کار انجام شود، به راحتی می توانم افرادی را پیدا کنم که این هزینه را به اشتراک بگذارند. و کاملاً جواب داد [for me]. ”

اکنون که هواپیما به طور مساوی بین چهار نفر تقسیم شده است، “این فقط به قیمت یک SUV برای ما تمام می شود.” Aliseril اضافه می کند.

او می‌گوید: «این سوخت در هوا بهینه‌تر است و تنها به حدود 20 لیتر سوخت بدون سرب در هر ساعت پرواز نیاز دارد». بنابراین هزینه سوخت تقریباً با رانندگی برابر است.

در حال حاضر هیچ آشیانه ای در فرودگاه های نزدیک خانه او وجود ندارد، بنابراین Aliseril در حال ساخت آشیانه جدیدی برای این هواپیما است که هنوز در نزدیکی کمبریج، در فرودگاه اسکس مستقر است.

در مورد هزینه ساخت، این کیت طبق گفته Aliseril حدود 80000 پوند (حدود 91000 دلار) قیمت داشت، در حالی که هزینه های اضافی از جمله اویونیک، به علاوه موتور Rotax هواپیما، پروانه و سایر لوازم، مجموع آن را به 180.100 پوند رساند. استرلینگ (حدود 203 هزار دلار).

او امیدوار است که جوانان بیشتری در آینده پروژه هایی از این قبیل را انجام دهند و به مالکیت مشترک هواپیما به عنوان راهی برای مقرون به صرفه تر کردن کارها و همچنین ایجاد ارتباطات در دنیای هوانوردی اشاره می کند.

او می گوید: «این به چیزی مشترک تبدیل می شود. اگر خانواده‌تان در دسترس نیستند، همیشه کسی را دارید که با او پرواز کنید. همچنین، داشتن خلبان‌های دیگری که دوست هستند – از یکدیگر یاد می‌گیرید.

تصحیح: نسخه قبلی این داستان دختران بزرگتر و کوچکتر آلسریل را با هم مخلوط کرد. او همچنین نام انجمن هواپیماهای سبک را اشتباه نوشت.

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

تماس با ما