این میوه به کاهش وزن کمک می کند

متخصصان تغذیه توصیه می کنند برای حفظ ریزمغذی های موجود باید به زمان صرف میوه خوردن نیز توجه کرد.

به گزارش بارنا، میوه یکی از بهترین مواد غذایی در رژیم غذایی است، زیرا منبعی غنی از ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر است. این گروه از غذاها برای افرادی که قصد کاهش وزن دارند و با افزایش احساس سیری و صرفه جویی در مصرف قند از هوس خوردن تنقلات شیرین جلوگیری می کنند مفید است.

متخصصان تغذیه توصیه می کنند برای حفظ ریزمغذی های موجود به زمان صرف میوه ها نیز توجه کنید که در مقاله زیر به آن پرداخته ایم.

میوه بعد از خوردن غذا و بروز اختلالات گوارشی

هر نوع غذا فرآیند هضم خاصی دارد. نشاسته و ترکیبات پروتئینی به آرامی هضم می شوند و حدود سه ساعت طول می کشد تا از معده به روده کوچک منتقل شوند. اما میوه ها به دلیل وجود آب زیاد بعد از 30-20 دقیقه به روده کوچک می رسند. وقتی میوه بعد از غذا خورده می شود، تفاوت زمان هضم با سایر غذاها منجر به از دست رفتن ویتامین ها و سایر ریزمغذی های میوه می شود. در این صورت هضم میوه ها نیز مختل می شود و تا هضم سایر مواد مغذی در معده می مانند که عامل نفخ، افزایش اسید معده و سایر اختلالات گوارشی خواهد بود.

میان وعده عالی

انتخاب میوه به عنوان میان وعده بسیار مفید است و به کراکر و تنقلات شیرین ترجیح داده می شود. علاوه بر این که این میوه منبع غنی از ویتامین ها، فیبر و مواد معدنی مانند پتاسیم است، فروکتوز موجود در آن نیز به رفع نیاز بدن به قند، بهبود تمرکز و تامین انرژی لازم تا وعده غذایی بعدی کمک می کند.

تناسب اندام

افرادی که قصد کاهش وزن دارند و می خواهند برای کاهش کالری روزانه میوه بخورند باید به میزان قند موجود در میوه نیز توجه کنند. بهترین میوه ها در این زمینه سیب و گریپ فروت هستند. البته میوه هایی مانند کیوی، توت فرنگی و پرتقال نیز توصیه می شود. با این حال، هنگام خوردن میوه‌های بسیار شیرین مانند گیلاس، موز، انگور و هندوانه باید مراقب باشید، که هنگام برنامه‌ریزی یک برنامه ورزشی پس از خوردن آنها بهترین هستند. در واقع قند موجود در میوه طبیعی است، اما دلیلی برای مصرف زیاد آن نخواهد بود.

نکته بسیار مهم دیگر این است که مزیت خوردن میوه زمانی است که به طور کامل خورده شود. آب میوه هرگز جایگزین خوبی نیست زیرا فاقد فیبر میوه است و قند بالایی دارد. در حین رژیم کاهش وزن، می توانید میوه را به عنوان صبحانه مصرف کنید. همچنین برای افزایش احساس سیری و جلوگیری از پرخوری دو ساعت قبل از غذا توصیه می شود.

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

تماس با ما