این کشور زمان را به «جنگ با مواد مخدر» می‌خواند

برای بسیاری، کلمبیا مترادف با کارتل های مواد مخدر و فروشندگان مواد مخدر است. این کشور یکی از بزرگترین تولیدکنندگان مواد مخدر در جهان است – سال گذشته، دولت ایالات متحده تولید بیش از 1 میلیون کیلوگرم کوکائین را تخمین زد که بالاترین میزان در جهان و بیش از دو کشور نزدیک پرو و ​​بولیوی است. بنابراین وقتی رئیس جمهور جدید این کشور آمریکای جنوبی می گوید که قصد دارد استفاده از مواد غیرقانونی – یا حداقل برخی از آنها را تنظیم کند – دنیا گوش می دهد.

گوستاوو پتروف، رئیس‌جمهور کلمبیا در مراسم تحلیف خود در اوایل ماه جاری، در اظهار نظر درباره لایحه‌ای که اخیرا توسط دولتش برای قانونی کردن ماری جوانا تفریحی به کنگره ارائه شده است، اعلام کرد: «زمان آن رسیده است که بپذیریم جنگ با مواد مخدر یک شکست کامل بوده است».

تا به امروز، دولت کلمبیا برای کنترل قلمرو خود توسط بازیگران مختلف جنایتکار، از باندها و شبه نظامیان چپ سابق گرفته تا باندهای مواد مخدر و جنایت سازمان یافته، با چالش هایی مواجه است. قاچاق مواد مخدر منبع درآمد قدرتمندی برای این قانون شکنان است و در 50 سال گذشته، مقامات دولتی دستور کار ممنوعیت، ممنوعیت تجارت و مصرف مواد مخدر را به منظور مشت به جیب مجرمان تحت فشار قرار داده اند. اما جریان مواد مخدر غیرقانونی هرگز متوقف نشد.

سناتور گوستاوو بولیوار، یکی از امضاکنندگان لایحه جدید و از متحدان نزدیک رئیس جمهور جدید، گفت: “تا زمانی که قاچاق مواد مخدر را تنظیم نکنیم، هرگز به صلح در کلمبیا دست نخواهیم یافت.”

حتی ایالات متحده، با تمام قدرت و پول خود، نمی تواند در جنگ با مواد مخدر پیروز شود… در حال حاضر، کلمبیا نسبت به زمانی که پابلو اسکوبار زنده بود، مواد مخدر بیشتری تولید می کند، مصرف کنندگان بیشتر، کشاورزان بیشتری وجود دارد. و تجارت مواد مخدر بولیوار که اخیراً به کلرادو سفر کرده است، گفت: علیرغم پولی که برای کنترل آن سرمایه گذاری می کنیم و هزاران مرگی که متحمل می شویم، مزایای اقتصادی قانونی کردن علف های هرز را از نزدیک ببیند.

بولیوار در مصاحبه ای به سی ان ان گفت که برای ایالات متحده قانونی کردن ماری جوانا در داخل و حمایت از جنگ های مواد مخدر در خارج از کشور مانند کلمبیا ریاکارانه است و واشنگتن هر سال میلیون ها دلار برای تسلیح و آموزش نیروهای کلمبیایی در مبارزه با کارتل ها ارسال می کند. .

یک گزارش مهم توسط کمیسیون حقیقت، یک کمیسیون چند رشته‌ای که وظیفه بررسی بیش از 50 سال درگیری داخلی کلمبیا را برعهده دارد، نشان می‌دهد که قاچاق مواد مخدر علیرغم ارائه نزدیک به 8 میلیارد دلار کمک نظامی از سوی ایالات متحده به ایالات متحده، به طولانی شدن درگیری کمک کرده است. حداقل 260000 کلمبیایی در خشونت ها کشته شدند که اکثریت قریب به اتفاق آنها غیرنظامی بودند.
رئیس جمهور کلمبیا گوستاوو پترو پس از تحلیف خود در میدان بولیوار در بوگوتا در 7 آگوست 2022 سخنرانی می کند.

نسل جدیدی از رهبران کلمبیا

کمپین قانونی سازی کلمبیا سناتورهای چپ مانند بولیوار را با سازمان های جامعه مدنی و سرمایه گذاران خارجی ثروتمند متحد می کند و طی 12 ماه گذشته از تغییر سیاست کشور تقویت شده است، به طوری که پترو به ریاست جمهوری رسید و احزاب مترقی اکنون اکثریت را در کنگره کلمبیا دارند. . .

لوئیس مرچان، یک کارآفرین کلمبیایی که مدیرعامل فلورا گروث است، گفت: یک شرکت مستقر در تورنتو که روی ماری جوانای کلمبیایی از حشیش طبی گرفته تا کنف نساجی سرمایه گذاری می کند.

فعالانی که سال ها خواهان این تغییر هستند، موافق هستند.

لوئیس فیلیپه روئیز، محقق سازمان غیردولتی کلمبیایی Dejusticia که از جرم زدایی مواد مخدر حمایت می کند و سال ها جنگ علیه مواد مخدر را مستند کرده است، می گوید: «اکنون فکر می کنیم زمان آن فرا رسیده است که این کار را انجام دهیم. قاچاق مواد مخدر دلیل اصلی بازداشت در کلمبیا است و به گفته وزارت دادگستری کلمبیا، 13 درصد از بازداشت شدگان این کشور در حال گذراندن مجازات مربوط به قاچاق مواد مخدر هستند. رویز استدلال می کند که یکی از مزایای قانونی کردن ماری جوانا همچنین جمعیت زندانیان کشور را کاهش می دهد.

مردم در راهپیمایی برای جشن گرفتن روز جهانی شاهدانه در بوگوتا در آوریل 2022 شرکت می کنند.

رویز به سی ان ان گفت: بخش بزرگی از دنیای سیاسی وجود دارد که آماده است درباره قانونی شدن ماری جوانا بحث کند و صادقانه بگویم، از بین بردن ننگ حشیش واقعاً یک پیروزی بزرگ برای ما است.

کسانی که مخالف قانونی شدن هستند از جناح راست محافظه کار هستند و معتقدند که این تغییر مصرف مواد مخدر را آسان تر می کند. رئیس جمهور سابق آلوارو اوریبه، مربی سیاسی ایوان دوکه، سلف پترو و مدافع اصلی محافظه کار کشور، توییت در سال 2020 اینکه «ماری جوانای تفریحی منجر به مواد مخدر دیگر می‌شود، نورون‌ها را تغییر می‌دهد، و مصرف‌کننده به حالت بیگانگی می‌رسد، کنترل تصمیم‌هایش را از دست می‌دهد، که آزادی خود را از دست می‌دهد»، جشنی که در آن پروژه قبلی برای قانونی کردن حشیش در کنگره ممنوع شد.

کشاورزی غیرقانونی

از لحاظ تاریخی، ماری جوانا در کلمبیا توسط کشاورزان کوچکی که توانایی پرداخت مجوزهای دارویی مورد نیاز برای تولید حشیش پزشکی را ندارند، در کلمبیا رشد می‌کند، بنابراین محصولات خود را به کارتل‌های مواد مخدر می‌فروشند.

لایحه ای که به کنگره ارائه می شود می تواند به این کشاورزان کوچک که اکثر آنها در مناطق روستایی توسعه نیافته مزمن کلمبیا زندگی می کنند، اجازه دهد تا در نهایت وارد بازار قانونی شوند.

COCCAM، اتحادیه تولیدکنندگان کوکا، ماری جوانا و خشخاش که به عنوان یک گروه لابی برای کشاورزان غیرقانونی عمل می کند، تخمین می زند که تا 3000 خانواده به عنوان منبع اصلی درآمد خود، عمدتاً در بخش جنوب غربی قفقاز، به ماری جوانا غیرقانونی متکی هستند. در بیشتر موارد، این کشاورزان در مناطق روستایی منزوی ساعت‌ها دورتر از نزدیک‌ترین جاده آسفالته زندگی می‌کنند.

افسران پلیس در میان بسته های کوکائین کشف شده در بندر بوئناونتورا، کلمبیا در اقیانوس آرام قدم می زنند.

در مقایسه با محصولات کشاورزی قانونی مانند میوه ها و سبزیجات، برگ های ماری جوانا و کوکا برای روزها فاسد نمی شوند و به قیمت هر کیلوگرم بالاتر به فروش می رسند. آنها همچنین این مزیت را دارند که در تمام طول سال رشد می کنند، در حالی که بیشتر گیاهان فقط چند ماه در سال برداشت می کنند.

مارچاند گفت، به دلیل نقش تاریخی کلمبیا، قانونی کردن استفاده تفریحی یک تغییر فرهنگی عظیم – و شاید مایه افتخار باشد.

برای کسی مثل من فقط به خاطر چیزهایی که ناراضی هستند مایه غرور نمی شود: من چندین دهه است که در تجارت هستم و وقتی کسی می داند من اهل کلمبیا هستم همیشه یک “آه” دریافت می کنید، آن نگاه عجیب. ” او گفت.

کوکائین قانونی؟

قانون اساسی کلمبیا به صراحت استفاده از مواد مخدر بدون نسخه را ممنوع کرده است.

بولیوار، سناتور، معتقد است که سیستم نظارتی کلمبیا در نهایت با قانونی کردن نه تنها ماری جوانا، بلکه حتی کوکائین – پرسودترین منبع درآمد برای کارتل ها – همان مسیر را دنبال خواهد کرد.

ساخت اعداد در بازار غیرقانونی هرگز یک علم دقیق نیست، اما یک مطالعه در سال 2016 توسط دولت کلمبیا تخمین زد که قاچاق مواد مخدر – جریان مواد مخدر غیرقانونی، عمدتا کوکائین، تولید شده در کلمبیا و فروخته شده در بازارهای بین المللی از اروپا تا آمریکای شمالی، به آسیا معادل 3.8 درصد از تولید ناخالص داخلی کلمبیا یا 7.5 میلیون دلار در آن زمان بود.

در مقایسه، مصرف مواد مخدر غیرقانونی – یعنی مواد مخدری که به طور غیرقانونی در کلمبیا مصرف می شود و ماری جوانا در آن نقش بیشتری دارد – 0.75٪ از تولید ناخالص داخلی کلمبیا – 2.18 میلیون دلار – ارزش داشت.

ماری‌جوانا تغییر کوچکی در تجارت مواد مخدر است. پول کلانی که کارتل‌ها به دست می‌آورند، و سهم شیر از مشکل کوکائین نامیده می‌شود. و تا زمانی که ما به این مشکل به عنوان ریا نگاه کنیم، مردم در کلمبیا و مکزیک به مرگ ادامه خواهند داد. بولیوار به CNN گفت.

از آنجایی که کارتل های مواد مخدر دامنه خود را در سراسر آمریکای لاتین گسترش می دهند، شیلی ضربه سنگینی خورده است
او شبکه ای از داروخانه های تحت نظارت دولتی را پیش بینی می کند که در آن کوکائین می تواند تحت نسخه و توافقات منطقه ای در سایر کشورهای تولید کننده مواد مخدر فروخته شود. سه تولیدکننده بزرگ کوکائین در جهان – بولیوی، کلمبیا و پرو – همگی توسط رهبران چپ‌گرای همسو با ایدئولوژی اداره می‌شوند. بولیوی بازار قانونی پر رونقی برای محصولات جانبی کوکا دارد، عمدتاً برگ‌های خشکی که توسط مردم بومی جویده می‌شود، و در سال 2012، دولت‌های بولیوی و کلمبیا قبلاً در نشست‌های چندجانبه برای بازنگری منطقه‌ای در مورد سیاست‌های مواد مخدر تلاش کردند.

این سناتور گفت: «به عنوان مثال می‌توانیم یک معاهده کوچک در کشورهای خود برای اصلاح کنوانسیون 1961 در مورد مواد مخدر و نصب اولین پرچم قانونی در جهان ببندیم؛ کشورهای دیگر ممکن است از آنها پیروی کنند.

اما قبل از بازنویسی معاهدات بین المللی، کلمبیا ممکن است هنوز یک نبرد حقوقی در پیش داشته باشد. قانون اساسی کلمبیا به صراحت استفاده از مواد مخدر بدون نسخه را ممنوع کرده است. بنابراین، حتی اگر کنگره قانونی برای قانونی کردن ماری جوانا تفریحی تصویب کند، دادگاه عالی ممکن است آن را خلاف قانون اساسی بداند.

درخواست برای لغو این مقاله توسط یک قانونگذار دیگر، خوان کارلوس لوسادا، نماینده کنگره، از قبل آغاز شده است.

بولیوار گفت: “این یک نبرد دو جبهه است. لایحه قانونی ما در کنگره است و درخواست لوسادا به دادگاه قانون اساسی. هر کدام که زودتر برسد، ما از آن حمایت خواهیم کرد، زیرا این کشور به صلح نیاز دارد.”

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما