ایوانا ترامپ، همسر سابق دونالد ترامپ در سن ۷۳ سالگی درگذشت

ایوانا ترامپ، تاجر پر زرق و برق اهل چک-آمریکایی که ازدواج پر سر و صدایش با دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در دهه 1980، او را به یکی از قدرت های نیویورک در آن دوران تبدیل کرد، پنجشنبه در خانه خود در منهتن درگذشت. او 73 سال داشت.

ترامپ در بیانیه‌ای در Truth Social، پلتفرم محافظه‌کار رسانه‌های اجتماعی که او تأسیس کرد، مرگ خود را اعلام کرد. و وی به جزئیات بیشتری اشاره نکرد.

او نوشت: «از اینکه ایوانا ترامپ در خانه اش در نیویورک درگذشت، عمیقاً متأسفم به همه کسانی که او را دوست داشتند، و تعداد زیادی وجود دارد، اطلاع می دهم. او یک زن فوق‌العاده، زیبا و شگفت‌انگیز بود که زندگی شگفت‌انگیز و الهام‌بخشی داشت. غرور و شادی او سه فرزندش، دونالد جونیور، ایوانکا و اریک بودند. او به آنها بسیار افتخار می‌کرد، زیرا همه ما به او افتخار می‌کردیم. در آرامش باش ایوانا!

ایوانا ترامپ تقریباً به اندازه همسرش مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت، زیرا آنها به تعریف دهه 1980 به عنوان دوره افراط و تفریط در میان نخبگان اجتماعی کمک کردند، تصویری که ترامپ قبلاً برای تقویت نقش خود به عنوان یک شخصیت تلویزیونی برجسته استفاده کرده است. نامزدی کاخ سفید در سال 2016

علیرغم غرور دونالد ترامپ به استعداد منحصر به فرد تجاری خود، ایوانا ترامپ نقشی اساسی در ساختن امپراتوری املاک و مستغلات او ایفا کرد، که اندکی پس از ازدواج آنها در سال 1977 آغاز شد.

او که اغلب به عنوان فردی معتاد به کار و توجه به جزئیات توصیف می‌شود، در کنار همسرش در بسیاری از پروژه‌های تاریخی اولیه او، از جمله توسعه برج ترامپ در منهتن و کازینوی تاج محل ترامپ در آتلانتیک سیتی، نیوجرسی، کار کرد.

او معاون طراحی داخلی شرکتش، The Trump Organization بود و یکی از با ارزش‌ترین املاک آن، هتل پلازا را اداره می‌کرد و در عین حال سه فرزندش، دونالد جونیور، اریک و ایوانکا را بزرگ می‌کرد.

طلاق این زوج در سال 1990، که تا حدی به دلیل رابطه نامشروع ترامپ با مارلا میپلز، که بعداً با او ازدواج کرد، ایجاد شد، برای هفته ها مطالب محبوبی را ارائه کرد. ایوانا ترامپ در بیانیه‌ای او را به تجاوز به او متهم کرد، اگرچه بعداً گفت که معنای واقعی آن را نداشته است.

طلاق او را تبدیل به یک قهرمان برای همسران رها شده در سراسر جهان کرد. او حتی در فیلم 1996 یک نقش کوتاه داشت باشگاه طلاق، جایی که او به گروهی از طلاق های خشمگین می گوید: “عصبانی نباشید، همه چیز را نگه دارید!”

او همچنین از هوش تجاری خود استفاده زیادی کرد. او خطوط لباس، جواهرات و محصولات زیبایی را توسعه داد که از طریق رسانه هایی مانند Home Shopping Network و QVC تبلیغ می کرد. سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات، چه در کشور و چه در اروپا، و تالیف چندین کتاب از آن بهترین چیز هنوز در راه است: کنار آمدن با طلاق و لذت بردن دوباره از زندگی (1995) و اخیراً، ترامپ مطرح کرد (2017)، خاطرات ازدواج او با ترامپ.

[Este obituario será actualizado. Aquí puedes leerlo completo en inglés].


Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

تماس با ما