باتری در 3 دقیقه شارژ می شود و 20 سال دوام می آورد!

بعدی- یک شرکت فعال در زمینه فناوری های نوین به نام Adden Energy وابسته به دانشگاه هاروارد آمریکا باتری مخصوص اجاق های برقی طراحی کرده است که تنها در 3 دقیقه به طور کامل شارژ می شود و عمری بیش از 20 سال را در اختیار کاربران قرار می دهد. دو برابر باتری در خودروهای برقی

به گزارش فرارو به نقل از رهنمات، این باتری که در ابتدا توسط دانشمندان دانشگاه هاروارد ساخته شد، به جای لیتیوم یون موجود در باتری های فعلی، از فلز لیتیوم ساخته شده است. در حال حاضر، خودروهای الکتریکی از باتری‌های لیتیوم یونی استفاده می‌کنند که با گذشت زمان تحلیل می‌روند و بسته به استفاده بین هفت تا هشت سال عمر می‌کنند.

این باتری‌های لیتیوم یونی قابل تعویض هستند، اما هزینه تعویض آن‌قدر زیاد است که رانندگان اغلب بهتر است یک خودروی الکتریکی کاملاً جدید بخرند.

اما این باتری لیتیومی فلزی جدید می تواند عمر وسایل نقلیه الکتریکی مانند خودروهای بنزینی و دیزلی را تا 20 سال بدون نیاز به تعویض باتری در این مدت افزایش دهد. نمونه اولیه این فناوری جدید که توسط شن لی و همکارانش در دانشکده مهندسی و علوم کاربردی هاروارد ایجاد شده است، در آزمایشات نشان داده است که تنها در سه دقیقه شارژ می شود و این چرخه شارژ می تواند بیش از 10000 بار تکرار شود. لازم به یادآوری است که باتری های فعلی، حتی در بهترین کلاس خودروهای الکتریکی، تنها 2000-3000 چرخه شارژ و دشارژ را ارائه می دهند.

در مقایسه با باتری‌های لیتیوم یونی سنتی، باتری‌های لیتیوم فلزی انرژی بیشتری در همان حجم دارند و در کسری از زمان شارژ می‌شوند. ویلیام فیتژاگ، مدیر عامل شرکت ادن انرژی، گفت: «خودروهای الکتریکی یکی از مهم‌ترین گام‌هایی هستند که می‌توانیم برای مبارزه با تغییرات آب‌وهوایی برداریم، اما از نظر باتری گران هستند، که تعمیم آن را دشوار می‌کند».

با این حال، فناوری جدید می تواند این مشکل بزرگ را حل کند، زیرا از یک طرف سرعت شارژ بالا، نیاز به قرار دادن درگاه شارژ در اتاق نشیمن را بی نیاز می کند و از طرف دیگر، دوام بالای باتری های جدید آن را مقرون به صرفه می کند. خرید خودروهای برقی

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

تماس با ما