بارش باران امیدها را برای استراحت پس از آتش سوزی در فرانسه افزایش می دهد

صادر شده در: میانگین:

مقامات روز یکشنبه گفتند که آتش سوزی جنگلی در جنوب فرانسه بار دیگر باعث فرار 1000 نفر شده است، در حالی که باران های شبانه آتش سوزی ها را در سایر نقاط این کشور تحت کنترل قرار داده است.

تابستان امسال، فرانسه با خشکسالی تاریخی و همچنین موج های گرما و چندین آتش سوزی جنگلی مواجه شد.

این شهرستان گفت آتش سوزی که از روز دوشنبه در جنوب آویرون رخ داده بود، به نظر تحت کنترل بود و بعد از ظهر شنبه پس از فوران ناگهانی به شکل “بدخواهانه” فروکش کرد و 500 هکتار دیگر (1235 هکتار) را از بین برد.

این گزارش افزود که حداقل 1000 نفر از روستای مستگولس در نزدیکی شهر میلو و شش روستای کوچک اطراف تخلیه شدند.

حدود 3000 نفر قبلاً به دلیل آتش سوزی تخلیه شده بودند، اما زمانی که به نظر می رسید آتش سوزی تحت کنترل بود، اجازه بازگشت به آنها داده شد. این آتش سوزی تاکنون مجموعاً 1260 هکتار را تخریب کرده است.

یک مرد محلی به دلیل آتش‌سوزی تصادفی تحت بازجویی قرار داشت که یک قطعه فلزی تریلر او با جاده برخورد کرد و جرقه‌هایی منتشر کرد که باعث شعله‌ور شدن گیاهان خشک شد.

برای کاهش چنین خطراتی در شرق فرانسه، پلیس روز شنبه اعلام کرد که ورود همه افراد را به جز کسانی که در بیشتر جنگل‌های منطقه Bas-Rhin نزدیک مرز آلمان زندگی می‌کنند، ممنوع می‌کند.

در همین حال، یک مقام ارشد در منطقه جنوب غربی ژیروند در اطراف بوردو گفت که آتش سوزی گسترده ای که روز سه شنبه رخ داد، پس از باران شبانه تحت کنترل قرار گرفت.

آرنو مندوس، مسئول عملیات امداد و نجات و اطفای حریق در ژیروند، گفت: وضعیت “در طول شب به طور قابل توجهی بهبود یافت.”

او گفت 10 تا 30 میلی متر باران در این منطقه بارید اما در “زمین بسیار خشک”.


پیش بینی دمای پایین و بارش

ما می دانیم که این یک مهلت است اما به معنای پایان جنگ نیست. می دانیم که اگر در 48 تا 72 ساعت آینده باران نبارد، خطر به طور تصاعدی افزایش خواهد یافت.

موندوس گفت که سطح رطوبت افزایش یافته و دما در حدود 25 درجه سانتیگراد (77 فارنهایت) نسبتاً پایین است و افزود: “آتش به طور کامل خاموش نشده است و خاک هنوز بسیار گرم است.”

سازمان هواشناسی فرانسه دمای هوای سرد، باران و رعد و برق را در اکثر مناطق این کشور در روز یکشنبه پیش بینی کرد.

مقامات گفتند که در شمال غربی، در جنگل افسانه‌ای بروسلیاند در بریتانی – جایی که شاه آرتور در آن پرسه می‌زد و آتش‌سوزی‌های جنگلی معمولاً نادر است – آتش‌سوزی پس از باران شبانه مهار شد، اما پس از تخریب 400 هکتار تحت مراقبت قرار گرفت.

اعضای اتحادیه اروپا، از جمله آلمان، لهستان، اتریش و رومانی، نیروهای کمکی را برای کمک به مبارزه با آتش سوزی به فرانسه فرستادند و چندین هواپیمای بمباران آب از ناوگان اتحادیه اروپا به تلاش اطفای حریق پیوستند.

(AFP)

John Warren

طرفدار پرشور وب. خالق تایید شده مبشر اینترنتی آزاد. برگزارکننده برنده جایزه گیمر. زامبی مادام العمر.

تماس با ما