بازار خانه های تهران

[ad_1]

بازگشت بخش‌هایی از تحریم‌ها بر بازار مسکن تاثیری نداشت و بر خلاف بازار خودرو، صاحبان شرکت‌های ارزان قیمت مسکن قیمت مسکن را پایین نیاوردند، بلکه به دلیل ثبات بازار که بیش از آن ایجاد شد. یک سال پیش.

به گزارش ایسنا، بازار مسکن در ایران در حال حاضر در مرحله اعلام تصمیم بایدن برای لغو بخشی از تحریم های اعمال شده توسط ترامپ است. اگرچه قیمت خودرو و خودرو کاهش یافته است، اما فعالان بازار می گویند به دلیل طولانی شدن بازار، این خبر به ویژه دور مذاکرات هسته ای تاثیر چندانی بر قیمت مسکن ندارد. علاوه بر این، متغیرهای موثر بر بازار کشور از جمله هزینه ساخت، هزینه نیروی کار، هزینه زندگی، مالیات و غیره نه تنها در یک سال گذشته کاهش یافته، بلکه افزایش یافته است.

قیمت بالا رفته، تقاضا بالا رفته است

اگرچه در هفته های اخیر مذاکرات با رکود در بازارهای طلا، طلا، سهام و خودرو همراه بوده است، اما خرید و فروش مسکن در تهران تا حدودی گرم شده و به همین دلیل قدرت فروشان تا حدودی تقویت شده است. . رسانه های غیرنظامی از کمبود واحدهای با عمر کمتر از پنج سال و پرونده های زیر قیمت گزارش می دهند. قیمت افزایش نیافته است اما نشانه ای از کاهش وجود ندارد.

با این حال او همچنان قادر به خرید آپارتمان های نیمه سنگی در بازار است. برخی از فروشندگان به هر دلیلی خانه های خود را کمتر از متراژ مرسوم عرضه می کنند که مشاوران املاک می گویند معمولا برای فایل قیمت ها مشتری پیدا می شود و برخی کمتر از یک هفته می فروشند.

به عنوان مثال در غرب تهران که میانگین قیمت آن 1.2 میلیون تومان است، یک آپارتمان 1 متری 2 ساله مبله و انباری با متری 1.2 میلیون تومان و مجموع 1 میلیارد تومان هزینه دارد. میلیون تومان فروخته شد. البته با وجود قیمت های پیشنهادی در تهران، غرب تهران بر اساس آمار بانک مرکزی متری 1.2 میلیون تومان است.

یک آپارتمان 3 متری دیگر در محله پونک غرب تهران با امکانات کامل شامل امکانات رفاهی، پارکینگ و انباری با متری 1.2 میلیون تومان ساخته شد. ارزش کل این خانه یک میلیارد و یک میلیون تومان است. میانه قیمت پیشنهادی مسکن در محله پونک متر 1.2 میلیون تومان تعیین شده و قیمت این منطقه بر اساس آمار این منطقه تعیین شده است.

یک واحد آپارتمان 8 متری با ساخت آسان، پارکینگ و بالکن واقع در محله نیاوران در منطقه به قیمت 1 میلیون تومان و به ارزش کل 1 میلیارد و 2 میلیون تومان فروخته شد. این در حالی است که قیمت پیشنهادی هر مترمربع خانه در محله نیاوران متری یک میلیون تومان است. میانگین قیمت در منطقه در سال جاری یک میلیون تومان برآورد شده است. با این مشخصات متریک کمتر از میانگین قیمت هر متریک تن 2 میلیون تومان و اشاره گر قیمت های پیشنهادی 2 میلیون تومان فروخته شد.

بازار خانه های تهران

بازار مسکن تهران از آذرماه سال گذشته در آرامش نسبی قرار دارد و «افزایش سالانه قیمت ها» در این ماه یک درصد اعلام شد. ثبات قیمت در این بازار در شرایطی ایجاد می‌شود که طی دو ماه گذشته افزایش کمی داشته است. با توجه به تقاضا، تقاضا برای حمایت از سرمایه در برابر تورم احتمالی آتی بازار را تثبیت کرده است.

از نظر تورم عمومی در این ماه، با نرخ 5 درصد، رشد 3 درصد است، یعنی نرخ رشد 8 درصدی است که قیمت واقعی مسکن است و در یک سال، احتمال بیش از این بازار وجود دارد. از تورم عمومی بیشتر است. با این فرض، ورود طبیعی به بازار مسکن در نقطه ای که نرخ رشد سالانه متناسب با تورم عمومی آن باشد، بهتر است. البته فعالان بازار از جمله مصطفی قلی خسروی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک معتقدند مسکن مأمنی است که به مثابه سمپاشی بر تورم عمل می کند.

شرایط مسکن بهتر نسبت به رقبا

در هر مورد، با وجود موانعی که به سختی می‌توانیم تصور کنیم، آن را تصرف کرده‌اند.» اگرچه در این ماه تفاوت چندانی وجود ندارد. تعداد واحدهای مسکونی پایتخت در نیمه اول سال افزایش یافته و به حدود 5000 واحد در ماه رسیده است اما همچنان در فاصله عادی است. مشاوران املاک رضایت این حجم از معاملات را ندارند.

بررسی دو منطقه غرب و شرق تهران، تقاضای محدود در شهرک بازار شهر تهران را برابر با قیمت مقاومت توصیف می کند. برخی رسانه ها حتی از افزایش اندک رشد نسبت به هفته های قبل صحبت کرده اند. یکی از دلایل این امر قیمت پایین فایل های مطلوب است. مشاوران املاک می گویند اکثر پرونده های موجود در دفاتر املاک قدیمی و فاقد امکانات هستند و واحدهای جدید فروش بهتری دارند.

یکی از مشاوران املاک منطقه تهران گفت: خرید و فروش بازار تا حدی داغ شده است. به هر حال قیمت طلا ثابت می ماند و به خاطر عده ای که سرمایه خود را از دست داده اند و فکر می کنم کمتر از 5 درصد هستند، برای حفظ ارزش خود به سمت بازار می روند.

احساس می کنیم از نظر احساسی «بنزین تمام شده است».

گزارش های دیگر حاکی از آن است که رشد سریع قیمت مسکن باعث کاهش محسوس شده است. نرخ رشد ماهانه قیمت مسکن در شهر تهران طی سه ماه گذشته به تدریج 1.2 درصد، 1.6 درصد و 1.2 درصد افزایش یافته و نرخ رشد سالانه به 3 درصد رسیده است. این در حالی است که نرخ سالانه افزایش قیمت ها طی سه ماه گذشته به ترتیب 3، 4 و 5 درصد بوده است. اما با وجود اینکه نرخ گشایش بازار مسکن در یک سال گذشته حدود 3 درصد بوده است، این میزان برای ارزش بازار 3 درصد و برای سکه 1.2 درصد است. همین امر در مورد فوریت نیز صدق می کند.

متوسط ​​قیمت مسکن در تهران 1.2 میلیون تومان است

بر اساس اعلام بانک مرکزی، متوسط ​​قیمت هر مترمربع مسکن در شهر تهران طی سه ماهه نخست سال جاری 1.2 میلیون تومان تا 5000 تومان بوده که نسبت به ماه مشابه و مشابه به ترتیب 1.2 درصد و 1.3 درصد افزایش داشته است. سال پیش . . تعداد معاملات انجام شده در این ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل 1 بند نسبت به ماه مشابه سال قبل 1 بند بوده که به ترتیب 1.6 و 2 درصد افزایش نشان می دهد.

[ad_2]

Fletcher Hobbs

نینجا آبجو عمومی. محقق اینترنت. معتاد وب هیپستر پسند. خواننده مغرور. زیاد می افتد

تماس با ما