بازار داغ رملی و دعانویسی آنلاین

[ad_1]

در رفتن بازار دعاها، مانتراها و جادوها رونق گرفته است. لازم نیست زمان زیادی را صرف کنید، یکی از این کلمات را پیدا کنید تا صدها پیشنهاد دریافت کنید. البته رقابت در این بازار سیاه بسیار زیاد است. به نوعی برخی از این صفحات اثربخشی کار خود را نیز تضمین می کنند.

به گزارش فرارو، یک نمازگزار ساکن شهرهای غربی کشور می گوید که نمازش را ضمانت می کند. بنابراین اگر مشتری پاسخی دریافت نکرد، می تواند با او تماس بگیرد و پولش را پس بگیرد.

دیگران گفتگوهایی را با مشتریان خود منتشر کرده اند تا ثابت کنند که بسیاری به نظرات او پاسخ داده اند.

برخی می گویند فرقه و گروه دارند و کارشان زیر نظر آنهاست.

به هر حال همه این آیین و دعانویس برای حوزه فعالیت خود دسته بندی هایی دارند. مهمترین آنها جلوگیری از طلاق، فال، بازگشت عزیز، تغذیه، گشایش و از بین بردن سحر و جادو است.

برای مددجوی دعانویسی چقدر هزینه دارد؟

اعداد و دعاها عدد ثابتی ندارند. اما قیمت آنها از 50 هزار تومان شروع می شود و گاهی تا 20 میلیون تومان هم می خواهند. با این حال، جمعیت بالاترین امتیازها خیلی زیاد نیست. زیرا آنها می دانند که از میلیون ها مشتری سود زیادی نخواهند برد.

دعانویسی که در یکی از شهرهای شمال غربی ایران زندگی می‌کند، می‌گوید نوشتن دعای خود حدود ۷۰ دقیقه طول می‌کشد. پس بابت زحماتش 700 هزار تومان می گیرد.

راوی دیگری که محل اختفای او معلوم نیست به گرانی نماز اشاره کرد. او می گوید که برخی از ابزارهای خود را از کشورهای حاشیه خلیج فارس وارد می کند. به همین دلیل مشتریانش نباید از قیمت های 2 تا 5 میلیون تومانی انتقاد کنند.

این دسته از دعانویسان نیز برای هر دعا قیمت متفاوتی می گیرند. مثلاً سحر و سحر گرانتر و دعای رزق و روزی و فال ارزانتر است.

اما برخی از مردم بهای عمومی را نمی پردازند و می گویند تنها در صورتی می پردازند که مشکل را تلفنی بررسی کنند.

بازار دعانویسان حسابی است!

بازار سیاه رملی و گروه نان و آب خوب، گرفتار دعانویسی شده است. برخی از آنها ساعات کاری مشخصی برای خود دارند و در تعطیلات پاسخگوی مشتریان نیستند.

سیدرضا از سیاه‌فروشان معروف رملی و دعانویسی است. بیش از 38000 فالوور دارد و فقط از ساعت 13:00 الی 22:00 به مشتریان پاسخ می دهد.

البته رجوع به آن چندان آسان نیست. سید رضا گفت: مشتریان ابتدا باید به شماره واتس اپ پیام دهند و منشی به آنها نوبت بدهد.

ويژگي اين است كه بعضي از نمازگزاران نامي براي خود دست و پا كرده اند. اگر بعضی از دعانویسان تازه کار خودشان را جایشان بگذارند.

مثلا دعانویسی که خود را درویش معرفی می کند، در فضای مجازی تبادلات زیادی دارد. اما او می گوید که مصرف کنندگان در نهایت به اصل داستان و فریب آن پی خواهند برد.

دسته دوم افراد مبتدی هستند و برای جذب مشتری نماز اول وقت را با قیمت بسیار کم یا مجانی می خوانند.

بازار کمکی آموزش دعانویسی

عده ای علاوه بر دعانویسی، مردم را برای ورود به بازار سیاه آموزش می دهند. اما ثبت نام در آنها آسان نیست. متقاضی باید تمامی اطلاعات شخصی خود را در اختیار مربی قرار دهد و در صورت موافقت وی باید وارد دوره شود.

درباره باب دانشگاهی، علم ابجد، ادعیه نویسی و تعویذ، شناسایی دوقلوها، آموزش و گسترش مانتراهای عشق و محبت، آموزش مدح و حصار جاودان و آموزش جادوی قدرت عرش. حالت فراگیر نیز ذکر شده است.

البته برخی به صورت رایگان این کار را انجام می دهند و از طریق فیلم و تصاویر به متقاضیان آموزش می دهند.

سرخوردگی و ناامیدی در جامعه به خرافه و توهم منجر شد

امان الله قرایی مقدم، جامعه شناس درباره گسترش نبوت و دعانویسی در جامعه می گوید: وقتی جامعه گرفتار یأس و ناامیدی باشد، رسیدن به آرزوها و اهداف ممکن نیست و مردم برای رسیدن به اهداف خود به خود نگاه می کنند. درماندگی را می بینند، به سرنوشت می اندیشند. در چنین شرایطی خرافه و ریا گسترش یافت.

وی در ادامه گفت: جامعه شناسانی مانند مارکس معتقد بودند که انسان ها تاریخ را ساخته اند یا مورخ و انسان شناس بزرگ گوردون چایلد می گوید که انسان ها تاریخ خود را می سازند. در چنین شرایطی وقتی انسان احساس ضعف می کند مسلم است که خرافات، فال گویی، دعانویسی، فال گویی، شمن پرستی، توتمیسم رشد می کند.

البته این جامعه شناس معتقد است که این خرافات ریشه در تاریخ بشر دارد.

به گفته کارای مقدم، انسان های اولیه برای فرار از بلایای طبیعی به خرافات متوسل می شدند. در آن زمان برخی ادعا می کردند که می توانند نیروهای خیر و شر را کنترل کنند. این خرافات و ریاکاری از آن زمان تاکنون در بسیاری از نقاط جهان جریان داشته است. به عنوان مثال، شمنیسم هنوز در آفریقا ظاهر می شود.

وی در خصوص رمالی در ایران می گوید: بدیهی است به دلیل شرایط خاص و سختی که در کشور ما حاکم است، خرافات و رملی زیاد شده است.

[ad_2]

Nick Webster

مزاحم عمومی فن غذا. حلال مشکل بدون عذرخواهی کارآفرین. خواننده.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما