بازنشستگی سه هزار و دو تومان از سقف سالیانه

[ad_1]

در رفتن– قیمت دلار در بازار آزاد امسال به حدود سه هزار و دو تومان کاهش یافته است. نمایندگی ها در روز پنجشنبه 23 بهمن ماه حدود دو ماه پیش به قیمت 27 و 550 تومان به ترتیب 31 هزار و 100 هزار تومان خرید و فروش کردند. ارقامی که نه تنها بالاتر از دلار در سال جاری است، بلکه بالاترین ارزش این اسکن ها را نیز 3 ماه پیش محاسبه کرده اند، اما اکنون قیمت به پایین ترین سطح خود در سه ماه اخیر رسیده است. مذاکرات برای از سرگیری مذاکرات هنوز به نتیجه نرسیده است اما داربست هفته گذشته فشار زیادی بر سیاست ها در جهت ترازو وارد کرد و این عامل اصلی واکنش منفی دلار بود. نشانه هایی وجود دارد مبنی بر اینکه نوسانات در بازار طلا و سایر ارزش های رایج منجر به سقوط دلار شده است. بنابراین عجیب نیست که بگوییم یورو، درهم امارات و سکه امامی در این دو ماه تقریباً مشابه واحد پول آمریکا بوده است.

دلار بازنشستگی از سقف قیمت در سال جاری

به گزارش فرارو، دو ماه پیش قیمت دلار در بازار آزاد به حدود سه هزار و دو تومان کاهش یافته است. ایالات متحده آمریکا پانزدهم آذر در میدان فردوسی تهران 5 هزار و 2 تومان خرید و فروش کرد و 14 بهمن به 4 هزار تومان رسید. باید ارزش دلار را در این زمان معادل 1.2 درصد در نظر بگیریم.

مبلغ 6000 و 7 تومانی را که دو ماه پیش با آن برخورد کرده بودیم، پس دادیم. قیمت در ابتدا 31 هزار و 100 هزار تومان در سال بود، اما با ارزش ترین این اسکن ها در آخر هفته گذشته 99 بود. موضوع دوم این است که برخی از فعالان آن زمان پیش بینی می کردند که دلار به تازگی از کانال 2000 تومان عبور کند و سقف تاریخی خود را به 2000 و 2000 تومان برساند و در جهت 2000 تومان حرکت کند.

با این حال، دو ماه بعد، ما توانستیم این اسکن ها را با قیمت 100 میلیون تومان بخریم و بفروشیم. کمترین ارزش دلار در سه ماه اخیر در دهمین روز آبان اسکناس آمریکایی در نیم کانال 6000 تومان محاسبه و معامله شده است. با نرخ ارز سراسری 1000 ار این هفته تا سقف 2000 تومان از کانال و اکنون در مرز 5000 تومان برداشت شده است.

در عین حال با آزاد شدن دلار، ارزش این پویش ها در دو ماه اخیر در صرافی های بانک مرکزی دو هزار و دو تومان و از هزار و دو تومان به هزار و دو تومان کاهش یافته است.

نوسانات دلار در دو ماه گذشته

قیمت ذ دسامبر

قیمت ۱۴ بهمن

قیمت کاف

حداکثر قیمت

نوسانات

باز کن

5 هزار و 2 تومان

5 هزار و 2 تومان

5 هزار و 2 تومان

5 هزار و 2 تومان

سه هزار و دو تومان

منهای 1.2 درصد

دلیل کاهش قیمت دلار در بازار آزاد

قیمت وانت مذاکره ای امسال تحت تاثیر دلار از سقف فاصله گرفته و ارزان شده است. البته هنوز خبری نرسیده و خبر از تحولات مثبت عمده در میز مذاکره غیررسمی است، اما انبار بازار به میزان خوشبینانه بودن اجماع و احیای برجام خوش بین است. نباید فراموش کرد که سقف قیمت دلار در سال جاری، یعنی مبلغ 5 هزار و 2 تومان به طور همزمان بدون وقفه در دور هفتم مذاکرات قطعی شد و با وجود اینکه شاهد خرید و فروش این اسکن ها با مبلغ 5 هزار و 2 تومان نشانه مثبتی بود. به عنوان مثال، نیویورک تایمز اخیراً مدعی شد که مقامات دولتی جو بایدن و همتایان اروپایی او برای احیای توافقنامه در آستانه توافق کرده اند. در همان روز پس از چند هفته نرخ ارز 5 هزار تومانی با انتشار این خبر به مذاکره کنندگان بازگشت تا اینکه نیم کانال 5 هزار تومانی خارج شد.

همراهی ارزش های رایج، سکه و طلا با دلار

سکه، طلا و سایر ارزش های رایج در دو ماه گذشته دلار را همراهی کرده اند. دلار در این مدت 1.3 درصد و سکه امامی نیز تقریباً به همین میزان کاهش یافته است. طلافروشان امروز این قطعه سکه را به قیمت یک میلیون روپیه فروخته اند 3 هزار تومان نیم میلیون و 5000 تومان فروختند.

هر طلای داغ؛ 3 هزاران تومان و امروز یک میلیون کاهش ارزش داده شده است 3 هزار تومان ارزش داشت. یورو در بازار کاهش می یابد 3.3 درصد به 3 هزار و 3 رسید تومان، درهم امارات 4.5 درصد زیان دید و هفت هزار و دو تومان و ارزش لیر ترکیه را به دو هزار و دو هزار تومان فروخت. 3 رسید تومان معادل 3.3 درصد کاهش.

سکه، طلا و عناوین رایج دو ماه پیش افتتاح شد

قیمت ذ دسامبر

قیمت ۱۴ بهمن

نوسانات

باز کن

یورو

5 هزار و 2 تومان

5 هزار و 2 تومان

سه هزار و دو تومان

منهای 1.2 درصد

درهم امارات

هشت هزار و دو تومان

هفت هزار و دو تومان

تومان کهش

منفی 3.1

لیر ترکیه

دو هزار و دو تومان

دو هزار و دو تومان

تومان کهش

منهای 1.2 درصد

سکه امامی

1 میلیون و 4 هزار تومان

1 میلیون و 4 هزار تومان

یک میلیون و دو هزار تومان

منهای 1.2 درصد

هر طلای داغ؛

یک میلیون و دو هزار تومان

یک میلیون و دو هزار تومان

5 هزار تومان کهاش

منهای 1.2 درصد

[ad_2]

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

تماس با ما