بازیگر: فیلتر کردن چیز خوبی است. باید کنترل می شد

غلامحسین کرمی و در خصوص فیلتر شبکه های مجازی گفت: اگر می بینیم عده ای نظام جامعه را بر هم می زنند و آشفتگی ایجاد می کنند راهی جز کنترل نیست. فکر می کنم کار خوبی انجام شد و باید کنترل می شد.

غلامحسین کرمی در خصوص فیلترینگ شبکه های مجازی گفت: فضای مجازی باید همانطور که قبلا اشاره کردیم مدیریت شود، فضای مجازی در همه کشورهای خارجی اعم از غربی و شرقی، مذهبی و غیرمذهبی مدیریت می شود و اگر مدیریت نشود، مدیریت می شود. مانند کدی است که در جهت مخالف عمل می کند. این نگرانی همیشه در کشور ما وجود داشته است. این اتفاقات، ازدحام و درگیری هایی که به وجود آمد، باعث موفقیت این تجارت شد. [فیلترینگ] باید سریعتر انجام شود.”

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه در همه کشورها سانسور و کنترل وجود دارد و هیچکس نمی تواند ادعا کند که این نظارت فقط در کشور ما اعمال می شود، گفت: با تیغ می توانند عمل جراحی کنند و رگ را ببرند. ببینید عده ای نظم جامعه را به هم می ریزند و در خیابان آشوب ایجاد می کنند.راهی جز کنترل نیست.به نظرم کار خوبی انجام شده و باید کنترل می شد.اما اینکه آیا همه مشکل همیشه درست است یا نه به نظر من وزارت ارتباطات باید از ابزارها و امکانات داخلی استفاده کند و تقویت کند.

کرامی ادامه داد: در نهایت انشالله زمانی که بتوانیم استفاده را بهتر کنیم، سایت ها و برنامه های خارجی به شرط استفاده صحیح از آنها در دسترس خواهد بود، چه در کشور ما و چه در کشورهای دیگر، اگر سوء استفاده شود و منجر به هرج و مرج شود، برخورد می کنند. کشور ما نیز باید با آن مقابله کند.»

عضو کمیسیون بودجه مجلس افزود: ما چندین برنامه داخلی داریم که به راحتی بر روی تلفن همراه نصب می شود، به نظر من وقتی مطمئن شدیم مشکلی وجود ندارد باید برنامه های بیرونی انجام شود اما با نظارت و مدیریت به گونه ای که چنین شود. حوادث دیگر تکرار نمی شود.»

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

تماس با ما