بازی بی‌باک هند روی خط مقابل پاکستان در جام جهانی T20 2021

بنابراین اکنون رسمی است، رقبای سرسخت و همسایگان هند و پاکستان بار دیگر در مسابقات شورای بین المللی کریکت (ICC) و این بار در قالب هیجان انگیز T20 به مصاف هم خواهند رفت. رویارویی بین هند و پاکستان که در دهه های 1980 و 1990 در امارات متحده عربی و به طور مشخص شارجه یکی از موارد عادی بود، به دلیل تنش روابط سیاسی بین دو کشور نادر شده است. در واقع، آخرین رویارویی هند و پاکستان دو سال پیش بود – جام جهانی 2019 در 50 سال – جایی که تیم ویرات کهلی با 89 پرتاب اولاد سرفراز احمد را شکست داد (روش DLS).

هواداران دو طرف مرز نمی توانند هیجان خود را حفظ کنند زیرا ICC برای قرعه کشی جام جهانی T20 2021 در روز جمعه (16 ژوئیه) قرعه کشی می کند. هند و پاکستان هر دو بخشی از گروه B خواهند بود که مسابقات در دبی و عمان در اکتبر سال جاری آغاز شود. از نظر فنی، هند همچنان میزبان جام جهانی است، اما به دلیل افزایش موارد COVID-19 در هند و پیش بینی موج سوم احتمالی، مکان برگزاری از هند به امارات متحده عربی منتقل شده است.

اگرچه تاریخ دیدارهای مرحله گروهی متعاقبا اعلام خواهد شد، اما این ششمین باری است که دو تیم در جام جهانی T20 از سال 2007 به مصاف یکدیگر می روند و پاکستان در 5 بار اخیر هند را شکست نداده است. همچنین نبردی بین کاپیتان دو تیم – ویرات کهلی و بابر اعظم – دو ستاره حاضر در بازی خواهد بود.

بابر اعظم، کاپیتان پاکستان، بتزن شماره 2 فعلی T20 است و او نشانی از فرم چشمگیر خود را در جمعه شب ارائه داد و در اولین T20I خود در مقابل انگلیس 85 توپ از 49 توپ را شکست و در حالی که 150 ضربه در ویکت ابتدایی با محمد رضوان وارد کرد. تیم او در 20 اور 232 بر 6 به ثمر رسید. کوهلی که به دلیل عدم موفقیت در کسب جام ICC تا کنون در دوران حرفه ای خود مورد انتقاد قرار گرفته است، در رده بندی T20 batsman ICC در رده پنجم قرار دارد.

اگر جام جهانی T20 از هند منتقل نمی شد، این رویارویی هند و پاکستان به احتمال زیاد در باغ های ادن در کلکته رخ می داد و هیئت کنترل کریکت در هند (BCCI) همان مجوز را از دولت هند داشت. در واقع، آخرین باری که این دو تیم به مصاف هم رفتند، در جام جهانی T20، در باغ های معروف ادن بود – جایی که کوهلی 55 مسابقه از 37 توپ را شکست تا هند را به برد شش ویکت در مسابقه سوپر 10 برساند.

اولین بازی هند در جام جهانی T20 برابر پاکستان بود، در سال 2007. هند در 141 بازی مساوی بود و بازی با تساوی در دوربان به پایان رسید. قوانین در آن زمان خواستار «خروج» در صورت تساوی با ویرندر سهواگ، هاربهاجان سینگ و رابین اوتاپا بود که به جنگل می‌رفتند تا MS Dhoni را به پیروزی برسانند.

MS Dhoni پیروزی هند در فینال جام جهانی T20 مقابل پاکستان در سال 2007 را جشن می گیرد (منبع: توییتر)

با ورود دو طرف به فینال، هواداران دیگر مجبور نبودند برای دومین مسابقه T20 بین دو کشور منتظر بمانند. این مسابقه نقطه عطفی در تاریخ کریکت هند باقی مانده است زیرا هند به رهبری دونی برای دومین بار پس از سال 1983 پس از تکمیل S. قهرمان جهان شد.

دو بازی بعدی نیز یک طرفه بود و هند در سال های 2012 و 2014 به ترتیب با 8 ویکت و 7 ویکت صدرنشین شد. هند در 50 و 20 جام جهانی دیگر مقابل پاکستان شکست نخورده است و مایل است این رکورد را حفظ کند. هواداران هندی ممکن است کوهلی را به خاطر عدم قهرمانی در جام جهانی T20 ببخشند، اما کاپیتان هند در صورت از دست دادن این بازی مهم با همسایگانش، بعید است که او را ببخشد.

“ویرات کوهلی در مقابل بابار اعظم” در حال حاضر یک بحث بی پایان در رسانه های اجتماعی است زیرا دستاوردهای شخصی کاپیتان پاکستان در کریکت ODI و T20 قبلاً اثری از خود بر جای گذاشته است حتی اگر تیم او ممکن است مشکل داشته باشد. بابر یک سری ODI مقابل انگلیس از سری دوم با 158 درخشان در ODI سوم امضا کرد اما پاکستان 3-0 سفید بود.

از سوی دیگر، کوهلی در آخرین فینال مسابقات جهانی تست در هر دو دور با خفاش دست و پنجه نرم کرد که هند در ماه گذشته مغلوب نیوزلند شد. اما رکورد ضربه زدن کوهلی هنوز در هر سه فرمت بازی قابل توجه است – میانگین بیش از 50.

آزمون واقعی برای هند و کوهلی یک بار دیگر برابر پاکستان در جام جهانی T20 2021 خواهد بود زیرا تمام جهان مشتاقانه منتظر تاریخ این مسابقه بزرگ هستند.

Kaia Lambert

گیمر. طرفدار رسانه های اجتماعی متخصص وب Wannabe. متعصب آبجو ارتباط دهنده. کارآفرین. گیک زامبی شیطانی. طرفدار پرشور تلویزیون عاشق بیکن غیرقابل درمان.

تماس با ما