باشله: رد ویزا برای کارکنان حقوق بشر سازمان ملل در فلسطین بخشی از یک “روند نگران کننده” گسترده تر است.

توسعه در بستر اسرائیل در حال انجام است مقامات به طور فزاینده ای آنچه را که “چشم و گوش حقوق بشر بر روی زمین” می نامند محدود می کنند..

راه حل ها را پیدا کنید

اگرچه دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد (OHCHR) در فلسطین 26 سال است که فعالیت می کند، پانزدهمین دفتر بین المللی کارکنان آنجا «چاره‌ای جز ترک» در سال 2020 نداشتند. خانم باشلت گفت.

وی افزود: درخواست های بعدی برای ویزا و تمدید ویزا به مدت دو سال بی پاسخ مانده است. «در این مدت سعی کردم راه حلی برای این وضعیت پیدا کنم، اما اسرائیل همچنان از مداخله خودداری می کند. ”

تعهدات بین المللی

خانم باشلت به مقامات اسرائیلی آنچه را که انجام داده بودند یادآوری کرد تعهدات به عنوان یک کشور عضو سازمان ملل متحد. کشورها با حسن نیت با سازمان ملل متحد همکاری خواهند کرد و به مقامات آن امتیازات و مصونیت های لازم برای اجرای مستقل وظایف خود را اعطا خواهند کرد.

این شامل معافیت مقامات سازمان ملل از محدودیت های مهاجرتی و رسیدگی به درخواست های ویزا در سریع ترین زمان ممکن است.

«عدم رسیدگی اسرائیل به درخواست‌های ویزای لازم برای ورود کارکنان من، این معیارها را برآورده نمی‌کند و من از دولت می‌خواهم که چنین کند.» به تعهدات بین المللی خود عمل کند وی در این رابطه گفت.

موارد زیاد اخراج و امتناع

رئیس حقوق بشر با اشاره به شرایط کنونی خاطرنشان کرد که تعداد فزاینده‌ای از کارکنان و سازوکارهای سازمان ملل، سازمان‌های غیردولتی و سایرین برای اجرای آنها کار می‌کنند. اخراج یا امتناع از ورود.

«رفتار اسرائیل با کارمندان ما چنین است بخشی از یک روند گسترده تر و نگران کننده برای انکار دسترسی به حقوق بشر به سرزمین‌های فلسطینی اشغالی.» این سؤال را مطرح می‌کند که مقامات اسرائیل دقیقاً چه چیزی را می‌خواهند پنهان کنند.

افزایش قتل و خشونت

در این گزارش آمده است که سال گذشته، نیروهای اسرائیلی 320 فلسطینی را کشتند که نسبت به سال 2020 ده برابر افزایش یافته است. این نیروها همچنین 17042 نفر یا شش برابر مجروحان در سال 2020 را زخمی کردند.

علاوه بر این، سازمان ملل متحد بالاترین میزان خشونت شهرک نشینان را از زمان شروع ثبت در سال 2017 به ثبت رساند، در حالی که دستگیری فلسطینی ها دو برابر شد. در سال جاری تاکنون، نیروهای اسرائیلی دست کم 111 فلسطینی دیگر را کشته اند.


کودکان در نوار غزه  08 اوت 2022.

زیاد طالب

کودکان در نوار غزه 08 اوت 2022.

تعهد به اجرا

خانم باشله گفت که با وجود رد ویزا، دفتر فلسطین وظیفه خود را برای نظارت بر اجرای تعهدات بین المللی حقوق بشر توسط اسرائیل و ارائه کمک های فنی انجام می دهد.

ما علناً نقض‌های اسرائیل و همچنین نقض‌های دولت فلسطین و حماس در غزه و گروه‌های مسلح فلسطینی را گزارش می‌کنیم. ما همچنین از دولت فلسطین حمایت اساسی می‌کنیم تا به آن کمک کنیم تا پایبندی خود را با تعهدات بین‌المللی حقوق بشر بهبود بخشد.

ما به اجرای وظایف خود ادامه خواهیم داد. ما همچنان خواستار دسترسی کارکنان خود به اراضی اشغالی فلسطین در راستای تعهدات اسرائیل به عنوان یک کشور عضو سازمان ملل خواهیم بود.

حمایت و حمایت از کودکان فلسطینی

اگرچه زمان بازگشت به مدرسه برای نزدیک به 1.3 میلیون دختر و پسر فلسطینی فرا رسیده است، اما آنها با چالش هایی روبرو هستند. “بسیاری از کودکان در سراسر جهان نمی توانند تصور کنند”یک مقام ارشد سازمان ملل روز سه شنبه گفت.

لین هستینگز، هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد در سرزمین‌های اشغالی فلسطین، توضیح داد که چگونه خشونت، سوء استفاده، تخریب و محرومیت بر زندگی جوانان در کرانه باختری و غزه تأثیر گذاشته است.

“کودکان فلسطینی پتانسیل و رهبری را در دست دارند تا آموزش را دوباره تصور کنند، مسیرهای جدید توسعه را ایجاد کنند، و زندگی خود را متحول کنند. آنها رهبران فردا هستند. ما باید برای محافظت و حمایت از آنها بیشتر تلاش کنیمجایی که کودکان نباید برای هیچ هدفی مورد خشونت یا استثمار قرار گیرند.»

خانم هستینگز اظهار داشت که از ابتدای سال جاری تاکنون 20 کودک در کرانه باختری کشته شده اند، در حالی که در مدت مشابه در سال 2021 این تعداد 12 نفر بوده است.


دختران در یک درس در مدرسه عمر بن الخطاب در شهر بیت لاهیه در شمال نوار غزه در یک دفتر مشترک کار می کنند.  (یک فایل)

© یونیسف / UNI6786 / ال بابا

دختران در یک درس در مدرسه عمر بن الخطاب در شهر بیت لاهیه در شمال نوار غزه در یک دفتر مشترک کار می کنند. (یک فایل)

تخلفات مربوط به آموزش و پرورش

علاوه بر این، 56 حکم تخریب مدارسی که حداقل 6400 کودک در آن ها در کرانه باختری، از جمله بیت المقدس شرقی در حال تحصیل هستند، در دست بررسی است.

سازمان ملل متحد در نیمه اول سال جاری 115 تخلف مربوط به آموزش و پرورش را ثبت کرده است که شامل شلیک مستقیم یا غیرمستقیم گاز اشک آور، بمب های صوتی و/یا گلوله های لاستیکی، ارعاب حضور نظامی و شهرک نشینان در مدارس، دستگیری و جنبش. محدودیت هایی که مانع از دسترسی دانش آموزان به کلاس های درس می شود.

به طور کلی، نزدیک به 8000 دانش آموز تحت تأثیر قرار گرفتند که خطر ترک تحصیل را افزایش داد.

تشدید مرگبار

17 کودک در آخرین تشدید تنش در غزه کشته شدند و مدارس مملو از جمعیت هستند و 65 درصد آنها در دو شیفت کار می کنند.

خانم هاستینگز افزود که شرایط غزه برای کودکان، از جمله زندگی در چهار تشدید خصومت در طول زندگی آنها، نیاز به خدمات تخصصی حمایت روانی اجتماعی را افزایش می دهد.

با وجود چالش های زیاد، او به نقاط روشن اشاره کرد. نرخ باسوادی در میان فلسطینی ها بیش از 99 درصد است و حدود 94 درصد از کودکانی که از مدرسه ابتدایی فارغ التحصیل می شوند به تحصیلات متوسطه می روند.

سازمان ملل برای همه کودکان سالی پر از موفقیت و شادی آرزو می کند حق اساسی آنها برای آموزش و پرورش توسط همه محافظت و تحقق می یابد. او گفت: «ما متعهد به محافظت از کودکان در برابر خشونت و حمایت از آنها برای تحقق بخشیدن به توانایی هایشان هستیم.

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

تماس با ما