بانکداری غیرمجاز: بانک آماریکو تراست

هشدار 2021-5| 9 دسامبر 2021

به من

مدیران عامل تمام بانک های ملی و انجمن های پس انداز فدرال؛ کلیه مقامات بانکی دولتی؛ رئیس شورای حکام سیستم فدرال رزرو؛ رئیس شرکت بیمه سپرده فدرال؛ کنفرانس ناظران بانک های دولتی؛ معاونان ناظر (منطقه ها)؛ معاون معاون نظارت؛ شوراهای شهرستان؛ و کلیه کارکنان آزمون

به دفتر کنترل ارز (OCC) اطلاع داده شده است که یک نهاد با استفاده از نام “Amarico Trust Bank” و خود را به عنوان “AmTrust Bank”، یک موسسه غیرفعال معرفی می کند، خود را به عنوان یک بانک ملی به اشتباه معرفی می کند. این نهاد ساختگی از یک وب‌سایت میزبانی شده در خارج از کشور استفاده می‌کند که برای به دست آوردن اطلاعات برای سرقت هویت طراحی شده است. بانک آماریکو تراست ادعا کرد که یک موسسه مالی ارائه دهنده خدمات بانکداری تجاری است. با این حال، این نهاد یک بانک مجاز یا دارای مجوز نیست.

دامنه استفاده شده توسط این موجود توهم آمیز است [amaricotrustbank.com]، که حاوی اطلاعات تقلبی از جمله آدرس پستی یک موسسه مالی قانونی است. مصرف کنندگانی که ارتباطات ایمیلی را از این نهاد دریافت می کنند باید پیام ها را جعلی در نظر بگیرند و نباید پاسخ دهند.

OCC به مصرف‌کنندگانی که قربانی این کلاهبرداری شده‌اند توصیه می‌کند تا در صورت لزوم با آژانس‌های زیر شکایت کنند:

  • OCC: از طریق ایمیل به آدرس [email protected]؛ یا به شماره (571)-293-4925 فکس شده است.
  • وزارت خزانه داری ایالات متحده، دفتر بازرس کل (OIG): با تلفن (800) 359-3898 یا با مراجعه به وب سایت OIG.
  • کمیسیون تجارت فدرال (FTC): از طریق تلفن (877) FTC-HELP یا برای ثبت شکایت الکترونیکی از طریق وب سایت FTC.
  • انجمن ملی مصرف کنندگان (NCL): از طریق تلفن (202) 835-3323 یا از طریق ایمیل. برای ثبت شکایت کلاهبرداری، به وب سایت NCL Fraud مراجعه کنید.
  • Better Business Bureau (BBB): سیستم BBB به بازارهای سرتاسر کانادا، پورتوریکو و ایالات متحده خدمت می کند و رهبر بازار در ارتقاء اعتماد بین مشاغل و مصرف کنندگان است. این وب‌سایت اطلاعات تماس برای BBB‌های محلی، گزارش‌های عینی در مورد بیش از ۲ میلیون کسب‌وکار، هشدارهای کلاهبرداری مصرف‌کننده، و مشاوره در مورد موضوعات مختلف را ارائه می‌دهد که به مصرف‌کنندگان کمک می‌کند تا کسب‌وکارهای قابل اعتماد را پیدا کنند و تصمیم‌گیری عاقلانه برای خرید بگیرند.
  • مرکز شکایات جرایم اینترنتی FBI (برای گزارش کلاهبرداری که ممکن است به صورت آنلاین رخ داده باشد).
  • اگر مکاتبات از طریق خدمات پستی ایالات متحده دریافت شده است، با خدمات بازرسی پستی ایالات متحده از طریق تلفن (888) 877-7644 تماس بگیرید. از طریق پست در سرویس بازرسی پستی ایالات متحده، دفتر بازرس کل، گروه پشتیبانی عملیات، 222 S. Riverside Plaza, Suite 1250, Chicago, IL 60606-6100. یا از طریق فرم شکایت آنلاین.

برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع دیگر کلاهبرداری های مالی، لطفاً از صفحه منابع تقلب OCC بازدید کنید، که در OCC.gov نیز قابل مشاهده است.

مونیکا آ. فریاس
مدیر پیاده سازی

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

تماس با ما