بانکداری غیرمجاز: بانک ملی و اعتماد

هشدار 2021-1| 17 فوریه 2021

به من

مدیران عامل تمام بانک های ملی و انجمن های پس انداز فدرال؛ کلیه مقامات بانکی دولتی؛ رئیس شورای حکام سیستم فدرال رزرو؛ رئیس شرکت بیمه سپرده فدرال؛ کنفرانس ناظران بانک های دولتی؛ معاونان ناظر (منطقه ها)؛ معاون معاون نظارت؛ شوراهای شهرستان؛ و کلیه کارکنان آزمون

به دفتر کنترل ارز (OCC) اطلاع داده شده است که نهادی که از نام بانک ملی و تراست استفاده می کند و گزارش می دهد در خیابان کالیفرنیا شماره 9، 255، سانفرانسیسکو، کالیفرنیا واقع شده است و خود را به عنوان یک بانک ملی به اشتباه معرفی می کند. بانک ملی و اعتماد ادعا می کند که یک موسسه مالی است که خدمات بانکداری تجاری را ارائه می دهد. این نهاد یک بانک دارای مجوز یا دارای مجوز نیست.

مصرف کنندگان گزارش داده اند که تماس های تلفنی دریافت کرده اند مبنی بر اینکه افراد برنده جوایز قرعه کشی شده اند. برای دریافت جایزه، به قربانیان احتمالی گفته می‌شود که ابتدا باید هزینه زیادی را پرداخت کنند. مدت کوتاهی پس از دریافت اعلان جایزه، قربانیان احتمالی تماس‌های تلفنی ناخواسته‌ای را از فردی با نام تام سایر دریافت کردند که ادعا می‌کرد کارمند بانک ملی و تراست است. آقای ساویر ادعا می‌کند که می‌خواهد به افراد کمک کند تا بودجه لازم را برای پرداخت این هزینه‌ها تامین کنند.

دامنه های استفاده شده توسط این نهاد ساختگی هستند [nationalbankandtrust.com] و [bknationalus.com]. مصرف کنندگانی که ارتباطات ایمیلی را از هر یک از این دامنه ها دریافت می کنند باید پیام ها را جعلی بدانند و نباید پاسخ دهند. شماره تلفن های مرتبط با این نهاد عبارتند از: (415) 363-0161 و 1 (877) 975-8147.

OCC توصیه می کند که مصرف کنندگانی که قربانی این کلاهبرداری شده اند شکایات خود را به آژانس های زیر ارسال کنند:

  • OCC: از طریق ایمیل به آدرس [email protected]؛ فکس به (571) 293-4925; یا از طریق تماس با بخش نظارت ویژه به شماره 649-6450 (202).
  • وزارت خزانه داری ایالات متحده، دفتر بازرس کل (OIG): با تلفن (800) 359-3898 یا با مراجعه به وب سایت OIG.
  • کمیسیون تجارت فدرال (FTC): از طریق تلفن (877) FTC-HELP یا برای ثبت شکایت الکترونیکی از طریق وب سایت FTC.
  • انجمن ملی مصرف کنندگان (NCL): با تلفن (202) 835-3323 یا از طریق ایمیل. برای ثبت شکایت کلاهبرداری، به وب سایت NCL Fraud مراجعه کنید.
  • Better Business Bureau (BBB): سیستم BBB به بازارهای سرتاسر کانادا، پورتوریکو و ایالات متحده خدمت می کند و رهبر بازار در ارتقاء اعتماد بین مشاغل و مصرف کنندگان است. این وب‌سایت اطلاعات تماس برای BBB‌های محلی، گزارش‌های عینی در مورد بیش از ۲ میلیون کسب‌وکار، هشدارهای کلاهبرداری مصرف‌کننده، و مشاوره در مورد موضوعات مختلف را ارائه می‌دهد که به مصرف‌کنندگان کمک می‌کند تا کسب‌وکارهای قابل اعتماد را پیدا کنند و تصمیم‌گیری عاقلانه برای خرید بگیرند.
  • مرکز شکایات جرایم اینترنتی FBI (برای گزارش کلاهبرداری که ممکن است به صورت آنلاین رخ داده باشد).
  • اگر مکاتبات از طریق خدمات پستی ایالات متحده دریافت شده است، با خدمات بازرسی پستی ایالات متحده از طریق تلفن (888) 877-7644 تماس بگیرید. از طریق پست در سرویس بازرسی پستی ایالات متحده، دفتر بازرس کل، گروه پشتیبانی عملیات، 222 S. Riverside Plaza, Suite 1250, Chicago, IL 60606-6100; یا از طریق فرم شکایت آنلاین.

برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع دیگر کلاهبرداری های مالی، لطفاً از صفحه منابع تقلب OCC بازدید کنید، که همچنین می توانید از بازدید OCC.gov پیدا کنید.

مونیکا آ. فریاس
مدیر اجرایی

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

تماس با ما