بانک های ایالات متحده در سه ماهه گذشته 370 میلیارد دلار از سپرده های خود را از دست دادند

سپرده ها در بانک های ایالات متحده در سه ماهه دوم 370 میلیارد دلار کاهش یافت که اولین کاهش از سال 2018 است.

طبق اعلام شرکت بیمه سپرده فدرال، سپرده ها در 30 ژوئن به 19.563 تریلیون دلار کاهش یافت که نسبت به 19.932 تریلیون دلار در ماه مارس کاهش یافت.

خروج این سه ماهه برای بانک هایی که بیش از آنچه می خواهند سپرده دارند مشکلی ندارد. سپرده‌ها در سیستم بانکی معمولاً نسبتاً ثابت می‌مانند، اما در دو سال گذشته به دلیل محرک‌های همه‌گیر، نزدیک به 5 تریلیون دلار افزایش یافته است. اکنون، یک سری افزایش نرخ فدرال رزرو، بخشی از این پول را از سیستم خارج می کند، تا حدی با کاهش تقاضا برای وام و افزایش تقاضا برای اوراق قرضه دولتی.

هنگامی که فدرال رزرو در سال جاری شروع به افزایش نرخ معیار خود کرد، بانک ها انتظار داشتند – و می خواستند – برخی از مشتریان پول خود را به مکان هایی منتقل کنند که سود بالاتری را ارائه می دهند، مانند اوراق قرضه دولتی.

در ماه آوریل، بسیاری از تحلیلگران این ایده را که ممکن است سپرده های بانکی در سال جاری کاهش یابد، مسخره کردند. اما سرعت افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو سریعتر از حد انتظار بود و تأثیر آن بر سپرده ها بارزتر بود.

خروج سپرده ها به بحث در مورد اینکه چگونه اقدامات فدرال رزرو برای کاهش عرضه پول و کاهش تورم بر سیستم بانکی غرق شده در نقدینگی تأثیر می گذارد، دامن می زند.

برنامه های محرک در طول همه گیری، میزان ذخایری را که بانک های تجاری در فدرال رزرو نگهداری می کنند، تقریباً سه برابر کرده است. فدرال رزرو می خواهد این ذخایر را به عنوان بخشی از تلاش خود برای خروج پول از سیستم کاهش دهد، اما فقط به یک زمینه ناشناخته که بازارها را نقد و کار کند.

برخی از تحلیلگران انتظار دارند کاهش سپرده های مشتریان بانک ها را به نگه داشتن ذخایر کمتر در فدرال رزرو تشویق کند. این که چقدر سریع اتفاق بیفتد، پیامدهایی برای فدرال رزرو خواهد داشت، از جمله زمانی که انقباض را متوقف می کند و اندازه نهایی ترازنامه آن.

این چشم انداز برنامه 2.2 تریلیون دلاری فدرال رزرو نیویورک را پیچیده می کند زیرا سرمایه گذاران پول نقد را انباشته می کنند که با وجود افزایش قیمت ها ثابت مانده است. این پول عمدتاً از صندوق های بازار پول به دست می آید. تسهیلات بازپرداخت معکوس در طول همه‌گیری، زمانی که بانک‌های پر بار شروع به فشار دادن مشتریان خود کردند تا بخشی از سپرده‌های خود را در صندوق‌های بازار پول بگذارند، افزایش یافت.

بسیاری از تحلیلگران معتقدند که ابتدا پول از تسهیلات بازپرداخت معکوس خارج می شود. اما تاکنون برعکس این اتفاق افتاده است و سپرده‌ها کاهش یافته است که می‌تواند ذخایر بانک‌ها را سریع‌تر از حد انتظار کاهش دهد. به گفته برخی از اقتصاددانان، این امر می تواند فدرال رزرو را وادار کند تا اوایل سال آینده تشدید را متوقف کند.

افکار خود را به اشتراک بگذارید

آیا امسال سپرده های بانکی خود را تخصیص مجدد داده اید؟ چرا و چرا نه؟ به گفتگوی زیر بپیوندید.

مایک کلورتی، رئیس استراتژی قیمت در UBS، در میزگردی که روز جمعه توسط مؤسسه سیاست بانک برگزار شد، گفت: «من فکر می‌کنم که ما در ذخایر بسیار نزدیک‌تر از توافق هستیم.

بیل نلسون، اقتصاددان ارشد BPI و مقام سابق فدرال رزرو در زمینه عرضه پول، همچنان معتقد است برنامه repo معکوس احتمالا در سال آینده کاهش می یابد و به فدرال رزرو فرصت بیشتری می دهد. اما او می گوید که شانس ممکن است تغییر کند.

وی گفت: قطعاً این احتمال وجود دارد که شاهد ورود سریع سپرده ها باشیم.

به دیوید بنوا در [email protected] بنویسید

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق حفظ شده است 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

تماس با ما